Zagłębie Sosnowiec

• Piotrowicz (47)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Musioł, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanecki, Blomqvist, Lehtonen, Pulkkinen - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Łebek, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Krężołek.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Lipiński) - Motłoch, Kotlorz, Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia, Andreikiv, Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski, Danylenko, Butenko, Sikora - Opiłka, Luszniak, Stuchlik, Dubinin, Pavlenko.

We wtorkowy wieczór GKS Katowice podejmował w “Satelicie” Zagłębie Sosnowiec w ramach 26. kolejki spotkań PHL. Katowiczanie stanęli przed szansą zanotowania na swoje konto trzeciego zwycięstwa z rzędu. Podopieczni trenera Jacka Płachty od pierwszych minut narzucili swój rytm i stwarzali groźne sytuacje. Zagłębie miało duży problem z wyjechaniem z własnej tercji. W 13. minucie Grzegorzowi Pasiutowi nie udało się wykorzystać podania Bartosza Fraszki, ale już minutę później Joona Monto najlepiej odnalazł się przed bramką Patrika Spesnego i dał swojej drużynie prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku mieli Hampus Olsson i Christian Blomqvist. Obaj stanęli oko w oko z bramkarzem, ale swoich szans nie wykorzystali. Na drugą tercję wracaliśmy z prowadzeniem 1:0. Ale te bardzo szybko urosło do trzech bramek po trafieniach Bartosza Fraszki i Patryka Krężołka. Szczególnej urody była bramka Patryka, który zmieścił krążek z bardzo ostrego kąta. Zagłębie nie miało żadnych argumentów. Mogło jedynie polować na nasze błędy i organizować akcje z kontry. W 35. minucie GKS ruszył z szybką akcją  ofensywną. Fraszko obsłużył Monto precyzyjnym podaniem i było już 4:0.

Pod koniec tercji katowiczanie grali 5 na 3 po dwóch karach dla rywala. Z grą w podwójnej przewadze wracaliśmy także na trzecią część meczu, ale nie udało nam się tego przekuć w kolejną bramkę. W 44. minucie karę otrzymał Dawid Musioł i tym razem to katowiczanie grali przez moment w trójkę. Blisko był Vitalii Andreikiv, ale w odstępie paru sekund dwa razy uderzył w słupek. Zemściło się na Zagłębiu niewykorzystanie tych szans, bo w osłabieniu strzelił - któż by inny - Bartosz Fraszko. W 47. minucie Damian Piotrowicz pokonał Murraya podczas gry 5 na 3. Na tym etapie meczu katowiczanie mieli ogromne problemy z karami. Mimo to GKS kontrolował wydarzenia na lodzie i zakończył spotkanie pewną wygraną.

Koniec meczu, ZWYCIĘSTWO GIEKSY!

Kara dla Sikory, gramy jednego więcej.

Obaj zjadą na ławkę kar. Będziemy jednak grać 5 na 5.

Starcie Monto z Witeckim pod bandami.

Najpierw Magee w parkany, a potem Pasiut. Strzał tego drugiego sparowany i o centymetry mija bramkę Zagłębia.

Zagłębie gra nieco agresywniej i częściej gości w naszej tercji, lecz niewiele z tego wynika.

Blisko gola Pasiut, który dołożył kij do podania. Niestety krążek przeleciał obok słupka.

Gramy 5 na 5.

Kozłowski w poprzeczkę.

I kolejna kara dla Pasiuta...

Kara dla Lehtonena, dalej gramy w trzech. Co się dzieje...?

Gol dla gości. Strzelcem Piotrowicz.

Kara dla Kruczka. Przez ponad minutę będziemy bronić w trzech.

Kara dla Pasiuta.

GOL! Strzelamy w osłabieniu. Autorem gola... któż by inny - BARTOSZ FRASZKO.

Gramy już w czwórkę.

Andreikiv dwa razy w słupek!

Kara dla Dawida Musioła, gramy w trzech.

Kara dla Matiasa Lehtonena.

Wróciliśmy do gry 5 na 5, ale od razu kolejna kara dla Zagłębia. Tym razem zjedzie Motloch.

Zagłębie już w czterech.

Zaczynamy trzecią tercję. Gramy 5 na 3 przez 35 sekund.

Koniec tercji.

Druga kara dla Zagłębia. Zagramy 5 na 3 przez 1:28.

Kara dla Motlocha. Gramy jednego więcej.

Spesny łapie mocne uderzenie Mikkoli.

Teraz Monto do Olssona! Niewiele zabrakło.

Fraszko znakomicie obsłużył Monto!

Krężołek obok słupka z backhandu.

Odbity strzał Pasiuta.

Kara dla Krawczyka, zagramy jednego więcej.

Spesny łapie uderzenie Mikkoli.

W odpowiedzi GKS i Zagłębie ratuje słupek.

Kotlorz objechał bramkę, ale w porę zorientował się Murray.

Blisko Pulkkinen po podaniu Blomqvista! Krążek zatrzymał się tuż obok bramkarza Zagłębia.

Trener Klich poprosił o czas.

Jak on to wcisnął? Krężołek z bardzo ostrego kąta!

Długa akcja GKS-u w tercji sosnowiczan, ale bez strzału.

FRASZKO!

Wracamy do gry.

Koniec pierwszej tercji.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Szansa na gola dla GKS-u po uderzeni Blomqvista, który stał tuż przed Spesnym. Niestety trafił prosto w niego.

Dobitka Butsenki sprzed bramki Murraya, ale nasz bramkarz łapie. Doszło do krótkiej przepychanki między zawodnikami.

Kara dla Magee, zagramy w osłabieniu.

Olsson wyjechał oko w oko ze Spesnym, ale nie zmieścił krążka pomiędzy jego parkanami.

Pulkkinen do Kruczka i ten uderzał mocno, ale obok bramki.

GOL! JOONA MONTO!

Fraszko do Pasiuta przed bramką. Trudno powiedzieć, jak to się stało, że krążek nie wpadł do bramki.

Murray odbija parkanem uderzenie Piotrowicza.

Groźne uderzenie Smala! Odbija Spesny.

Z bliskiej odległości Kruczek, niestety trafia w Spesnego.

Kara dla Dubinina. Zagramy jednego więcej.

Strzał Bernackiego w kontrze obok słupka.

Obroniony strzał Pulkkinena. Próbowaliśmy dobić, zakotłowało się pod bramką i ta została ruszona.

Widoczna przewaga GKS-u, szukamy drogi do bramki Zagłębia.

Blomqvist przed bramką, ale nie znalazł miejsca na strzał.