• Koskinen (24)
  • M. Kalinowski (7)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Musioł, Blomqvist, Lehtonen, Pulkkinen - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Prokurat, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Krężołek.

KH Energa Toruń: Studziński (Lisewski) - Jaworski, Szecsi, Zając, Koskinen, Viitanen - Ahonen, Kurnicki, Korenchuk, Syty, Kalinowski M. - Augstklans, Zieliński, Elomaa, Kalinowski K., Jeskanen - Gimiński, Schafer, Olszewski, Maćkowski, Wenker.

W ramach 24. kolejki GKS Katowice zagrał z KH Energa Toruń. Obie drużyny notowały gorsze serię, więc jedna mogła liczyć na przełamanie. W 7. minucie Michał Kalinowski zdołał wyprowadzić torunian na prowadzenie po golu w przewadze. GieKSa odpowiedziała jednak bardzo szybko, bo chwilę później Marcin Kolusz uderzał z niebieskiej i wpadł do bramki kompletnie zaskakując bramkarza. Od tego momentu to podopieczni trenera Jacka Płachty mieli wyraźną przewagę. W 14. minucie udokumentował ją Hampus Olsson strzelając na 2:1.

Wynik w pierwszej tercji nie uległ zmianie. Druga zaczęła się od gola Niki Koskinena, który po zamieszaniu trafił do pustej bramki i doprowadził do remisu. W 28. minucie prowadzenie gościom dał Michal Kalinowski, ale w kolejnych minutach oglądaliśmy już koncert Grzegorz Pasiuta oraz Bartosza Fraszki. Podczas pierwszej gry w osłabieniu strzeliliśmy dwa gole, najpierw Pasiut po podaniu Fraszki, a potem Fraszko po podaniu Pasiuta. Kapitan dołożył kolejnego gola podczas gry w przewadze, a dzieło zwieńczył Fraszko, który ponownie strzelił w osłabieniu. Katowiczanie podczas dwóch gier w osłabieniu strzelili trzy bramki!

Na trzecią tercję wracaliśmy z prowadzeniem 6:3 po bardzo udanych ostatnich kilkunastu minutach drugiej części gry. Katowiczanie starali się kontrolować wydarzenia na lodzie. Po karze dla Adriana Jaworskiego mieli możliwość podwyższenia wyniku podczas gry w przewadze, ale goście wyszli z tego obronną ręką. W 53. minucie sam na sam wyjechał Matias Lehtonen, ale zamiast strzału szukał podania, co prawdopodobnie nie było najlepszym wyborem. W 57. minucie było już skutecznie, gdy Teemu Pulkkinen wykończył akcję GKS-u precyzyjnym strzałem w okienko. Strzelanie kontynuował Olsson, który dobił rywala na 47 sekund przed końcem meczu, choć chwilę później czwartego gola dla gości strzelił Ilua Korenchuk.

Koniec spotkania. TRZY punkty dla GieKSy.

Odpowiedź gości. Gol Korenchuka.

Olsson skutecznie dobija!

Teemu Pulkkinen wykańcza akcję GKS-u!

Kara dla Mateusza Bepierszcza.

Lehtonen wyjechał sam na sam, ale szukał podania do kolegi i odrobinę GieKSa przekombinowała.

GKS stara się wjechać w tercję rywala, ale ten dobrze reaguje w obronie.

Studziński mrozi uderzenie Wajdy z niebieskiej.

Kara dla Adriana Jaworskiego, gramy w przewadze.

Zamrożony strzał Krężołka.

Wracamy na trzecią część meczu.

Kara dla Kurnickiego. Gramy jednego więcej.

Wracamy do gry 5 na 5.

NIESŁYCHANE! FRASZKO ZNÓW SAM NA SAM W OSŁABIENIU!

Tym razem ukarany Blomqvist.

Kara dla Lehtonena za dyskusję.

Lehtonen sam na sam. Trafia w Studzińskiego.

Pasiut podwyższa! Tuż po powrocie z kary kapitan dobija uderzenie odbite przez bramkarza.

Kolejna kara dla Koskinena.

Fraszkooooo! Kończy akcję sam na sam!

Gol Pasiuta w kontrze z Fraszko!

Kontra torunian i gol Michała Kalinowskiego.

Zamieszanie pod bramką Studzińskiego, ruszona bramka przerywa grę.

Po uwolnieniu zaczniemy z bulika w tercji torunian. Jedna z niewielu szans na grę bliżej bramki Studzińskiego.

W ostatnim fragmencie groźniejsi goście.

Koskinen doprowadza do remisu, strzelał do pustej bramki po zamieszaniu.

Goście nacisnęli. Murray odbija groźny strzał.

Wracamy do gry!

Kara dla Koskinena. Znów zagramy jednego więcej.

Monto podawał do kolegi w szybkiej akcji. Dobrze w ostatnim momencie zareagował obrońca.

Gol Hampusa Olssona!

GKS mocno naciska. Ostatnie minuty to sporo pracy dla Studzińskiego.

Studziński łapie strzał Pasiuta.

Kara dla Eliasa Elomy. Zagramy jednego więcej.

Bartosz Fraszko doprowadza do remisu! Przekierował strzał Marcina Kolusza.

Gol Michała Kalinowskiego.

Kara dla Pulkkinena, rywal w przewadze.

Bomba Rompkowskiego nad poprzeczką.

Zaczniemy z bulika w tercji torunian po próbie strzału, który zatrzymał Studziński.

Murray mrozi strzał z okolic niebieskiej.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W ramach 24. kolejki GKS Katowice w "Satelicie" podejmie KH Energę Toruń. Start meczu o godz. 18:30. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.