6-0
(1:0; 2:0; 3:0)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) - Kostek, Vinikainen, Urbanowicz, Paś, Freidenfelds - Górny, Janson, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Bryk, Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs oraz Kameneu, Nalewajka R., Nalewajka Ł. oraz Płachetka.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Musioł, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Prokurat, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Blomqvist.

Po długiej serii meczów domowych, GKS Katowice wrócił na wyjazdowy szlak meczem z JKH GKS-em Jastrzębie w ramach 21. kolejki PHL. Katowiczanie wygrali dwa poprzednie spotkania z tym rywalem i do Jastrzębia przyjechali z chęcią odkucia się po porażce z Re-Plast Unią Oświęcim. Jednak już pierwsze minuty były sygnałem sugerującym, że gospodarze będą chcieli w tym starciu dyktować warunki. W 9. minucie Maciej Urbanowicz uderzył na bramkę strzeżoną przez Johna Murraya. Krążek znalazł się tuż za naszym bramkarzem i ten nieświadomy jego położenia, wepchnął go do bramki.

GKS miał okazję odpowiedzieć, gdy dwukrotnie grał w przewadze podczas ostatnich minut tercji. Najbliżej był Grzegorz Pasiut. Próba kapitana GKS-u zatrzymała się na słupku bramki jastrzębian. Przed końcem tercji wyniku nie udało się zmienić i na drugą odsłonę wracaliśmy z koniecznością odrobienia strat. Mieliśmy jednak duży problem ze złapaniem rywala w nasze sidła. W 25. minucie Mark Kaleinikovas dobił strzał kolegi i podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Trzeciego gola podopieczni trenera Roberta Kalabera strzelili podczas gry w przewadze. Na kilka sekund przed zakończeniem kary Matiasa Lehtonena rozpracowali naszą defensywę i Jozef Svec uderzał praktycznie na pustą bramkę.

Istotne zdarzenie miało miejsce w 38. minucie meczu, gdy Grzegorz Pasiut i Hugo Jansons wdali się w pojedynek pięściarski. Sędziowie przez moment pozwolili im wyjaśnić nieporozumienie, ale ostatecznie dla obu zakończyło się to 25-minutowymi karami, co oznaczało, że na lód tego wieczora już nie wrócą. W 45. minucie kolejną grę w przewadze wykorzystał Maciej Urbanowicz i było już 4:0. W 51. minucie dublet ustrzelił Kaleinikovas wykańczając kontrę gospodarzy, a chwilę później było już 6:0 po akcji sam na sam Patryka Pelaczyka. Bardzo nieudany mecz GieKSy w Jastrzębiu.

Kara dla Wanackiego.

JKH z akcją 3 na 1, mrozi Murray.

Kara dla Mikyski. Zagramy w przewadze.

Fraszko bliski zaskoczenia bramkarza JKH. Ten jednak łapie dzisiaj wszystko.

Murray mrozi strzał Pelaczyka.

Musioł uderzał nad poprzeczką.

Murray mrozi po uderzenie z prawego bulika.

Monto mógł wyjechać sam na sam, w ostatnim momencie obrońca zabrał mu krążek.

Pelaczyk na 6:0 w akcji sam na sam.

Kontra JKH i gol Kaleinikovasa.

Olsson dostał dobre podanie od Monto, szkoda, że nie opanował krążka.

Kolusz po podaniu Fraszki, ale prosto w Balizsa.

Dwie próby Kruczka odbite przez bramkarza.

Wajda długo mierzył z niebieskiej, jego strzał zablokowany.

Urbanowicz precyzyjnym uderzeniem podwyższa prowadzenie JKH.

Kara dla Kruczka, JKH w przewadze.

Górny oko w oko z Murrayem, uderza obok słupka.

Poprawka Olssona, ale bramkarz JKH zatrzymuje parkanem. Potem zatrudniony Murray, któremu udaje się zatrzymać mocny strzał.

Balizs zatrzymuje strzał Olssona.

Przed nami trzecia tercja. Do końca GieKSa!

Podbity strzał Kolusza przeleciał nad bramką Balizsa.

Mikkola centymetry obok bramki.

Dla Grzegorza Pasiuta to koniec meczu. To samo dotyczy Hugo Jansonsa.

Kapitan GKS-u wdał się w pięściarski pojedynek z Jansonsem.

Freidenfelds nie wykończył dobrego podania kolegi. Było blisko czwartego gola dla gospodarzy.

Bepierszcz po podaniu Krężołka obok słupka.

Pasiut z backhandu nad poprzeczką.

Magee objechał bramkę i oddał strzał, ale nie był w stanie pokonać Balizsa.

Rozpracowana defensywa GKS-u i strzał na praktycznie pustą bramkę. Wykończył Svec.

Grzegorz Pasiut przez moment zmuszony do gry bez kija.

Wracamy do gry, GieKSa przez dwie minuty w osłabieniu.

• W międzyczasie zapraszamy w sobotę na Bukową. Żeńska sekcja GKS-u Katowice w ramach 11. kolejki Ekstraligi zmierzy się z Medykiem POLOmarket Konin. Wstęp wolny!

Przerwa techniczna, usterka bandy.

Puszczają nam nerwy. Kara dla Lehtonena.

Kruczek blokuje strzał Jarosza.

Blomqvist zatrzymany przed bramką JKH.

Pelaczyk objechał naszą obronę i wyjechał sam na sam, zatrzymał się dopiero na Murrayu.

Kaleinikovas dobija strzał kolegi i podwyższa prowadzenie JKH.

Podanie do Pasia czekającego przed naszą bramką. Na szczęście trafia w Murraya.

Mikkola z ostrego kąta trafia w Balizsa.

Potężne zamieszanie przed naszą bramką. Ratujemy się z poważnych opresji.

Bardzo blisko Magee po podaniu kolegi. Nie trafił jednak w krążek. Szkoda, bo miał odsłoniętą bramkę.

Zaczynamy drugą tercję.

GieKSa bardzo aktywnie, ale bez rezultatu, gramy 5 na 5.

Pasiut w słupek!

Kara dla Kostka, znów zagramy jednego więcej.

Balizs łapie techniczne uderzenie Hitosato.

Pasiut z ostrego kąta, bramkarz zdążył go zamknąć.

Niewiele brakowało po uderzeniu Magee.

GieKSa przez 1:30 w przewadze.

Kara dla Mateusza Bryka, przez 30 sekund gramy 4 na 4.

Wściekły trener Płachta domagał się kary za faul na Magee. Zamiast tego mamy karę dla Macieja Kruczka.

Maciaś uderzał z niebieskiej, jego strzał zablokowany.

Balizs mrozi, gdy zaczęło się pod jego bramką kotłować.

Zasłonięty Balizs zatrzymuje strzał Wajdy.

Po strzale krążek znalazł się tuż za Murrayem i ten nieświadomy wepchnął go do bramki. Strzelał Urbanowicz.

Murray odbija groźny strzał Pelaczyka.

Wanacki podawał do Fraszki przed bramkę, ale ten nie zdołał opanować krążka.

Murray zatrzymuje próbę Jansonsa. JKH cały czas w naszej tercji.

Odbity strzał Kruczka.

Uderzenie z niebieskiej, Murray odbija przed siebie i mrozi.

Strzał Sinegubovsa odbija się od kasku Murraya.

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• O godz. 18:00 rozpoczynamy mecz 21. kolejki PHL. GKS Katowice na wyjeździe zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie. Transmisja spotkania na POLSKIHOKEJ.TV.