TAURON Podhale Nowy Targ

• Jelinek (18)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Lebek

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub (Klimowski) - Jelinek, Mrugała, Wielkiewicz, Neupauer, Worwa - Moksunen, Wsół, Kapica, Słowakiewicz, Kamiński - Zorko, Aleksandrov, Fric, Vorona, Maunula.

W ramach 18. kolejki Polskiej Hokej Ligi, na koniec drugiej rundy, podejmowaliśmy Tauron Podhale Nowy Targ, które w Katowicach stawiło się w zaledwie 15-osobowym składzie. Celem było utrzymanie zwycięskiej passy w „Satelicie”, jako że cel w postaci awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski został już osiągnięty. Szansę na grę dostali zarówno bramkarz Maciej Miarka, jak i napastnik David Lebek.

Przez długi czas pierwsza tercja wyglądała jak bicie głową w mur. GKS szybko osiągnął przewagę na lodzie i nękał Pawła Bizuba strzałami, jednak golkiper gości stawał na wysokości zadania. Sytuację zmieniło 14. minuta meczu, i to mimo gry GieKSy w osłabieniu, Bartosz Fraszko przejął krążek po błędzie Fabiana Kapicy, popędził na bramkę Tauron Podhala i pewnie wpakował gumę do bramki. Wydawało się, że utrzymamy korzystny wynik do 20. minuty, ale na niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu Tomash Jelinek zaskoczył Macieja Miarkę strzałem z lewego bulika i dał przyjezdnym remis.

Katowiczanie, podrażnieni przebiegiem pierwszej tercji, szybko ruszyli do kolejnego oblężenia okolic bramki Bizuba. Okazję na bramkę mieli Monto, Hitosato i Fraszko, ale brakowało skuteczności, natomiast dość spokojnie radziliśmy sobie z neutralizowaniem zagrożenia ze strony gości. Duże ostrzeżenie z ich strony pojawiło się w 30. minucie po akcji Neupauera, gdzie krążek szczęśliwie minął naszą bramkę. Na wysokości zadania stanął Miarka, który obronił w piłkarskim stylu uderzenia Moksunena i Worony. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze po karze dla Maunuli, a w 37. minucie Shigeki Hitosato uderzył soczyście w słupek, zaś kibicom w „Satelicie” przez moment wydawało się, ze padła bramka dla GieKSy. Na koniec tercji nie zdobyliśmy gola gry 5 na 3 w jej dwóch ostatnich minutach.

Pozostało wierzyć w powrót naszej skuteczności na ostatnie 20 minut. Po minucie gry w przewadze po karze nałożonej na Jelinka Brandon Magee sforsował obronę rywala i z możliwie najbliższej odległości dobił krążek do bramki, dając nam upragnione prowadzenie. Prowadziliśmy nadal grę, choć gracze Podhala sprawnie zamykali nam strefy do zagrania podania przed bramkę Bizuba. Sposób na to znalazł Kanadyjczyk Magee, który w 51. minucie mimo upadania na lód po starciu z obrońcą przymierzył idealnie pod poprzeczkę! Trzy minuty później Fraszko po raz kolejny zdobył gola przy naszej grze w osłabieniu, kiedy wykorzystaliśmy gapiostwo obrony Podhala. Tym samym zwycięska seria na naszym lodowisku została przedłużona!

Seria zwycięstw przedłużona!

Jeszcze szarża rozpaczy Moksunena.

Wygląda na to, że sytuacja na lodzie się nie odmieni.

Bizub jednak zatrzymuje strzał Hitosato w krótki róg.

Magee razem z Fraszką walczyli o swoje trzecie trafienie.

Vorona odsiedzi karę za Bizuba za spowodowanie upadku.

Drugi gol Fraszki mimo gry w osłabieniu!

Kara dla Patryka Krężołka.

Magee upadał na lód, ale trafił idealnie pod poprzeczkę!

Dobra próba podania do Krężołka przed bramkę, ale minimalnie niecelna.

Słupek po przekierowaniu Blomqvista!

Katowiczanie rzucili się w obronie sfaulowanego przez Wsóła Grzegorza Pasiuta, zebrali za to brawa.

Prowadzimy nadal grę, ale goście dość szczelnie zamykają nam strefy do podań między buliki.

Niecelnie Magee, choć miał okazję jak się patrzy.

Brandon Magee z bliska! Kanadyjczyk zachował czujność kotle w polu bramkowym.

Przed nami ostatnia tercja, oby decydująca i na naszą korzyść! Do boju GKS!

Zaczniemy trzecią tercję od gry w przewadze po karze dla Jelinka nałożonej po zakończeniu tercji numer 2.

Remis po dwóch tercjach.

I tym razem bez gola...

Kary dla Wsóła i Moksunena, gramy 5 na 3!

Cała hala krzyknęła po strzale Hitosato, ale tylko słupek...

Dwie minuty gry w przewadze bez efektu bramkowego.

Alex Manuala w boksie kar, w oczywisty sposób przewrócił Rompkowskiego.

Dwie ważne, instynktowne obrony Miarki. Podhale wywiera duży nacisk w naszej tercji.

Przechwyt gości, nieco się zagubił Miarka po akcji Neupauera, było bardzo groźnie pod naszą bramką.

Kontra Monto przerwana przez decyzję o spalonym.

Koronkowa akcja zakończona obroną uderzenia Wanackiego z ostrego kąta.

Kapica zagrywał krążek przed naszą bramkę, ale wyczyściliśmy przedpole.

Czujny Hitosato najpierw strzelał z lewej strony, potem dążył do przekierowania krążka.

Kąśliwy strzał Fraszki z nadgarstka, ale jednak bronią się goście.

Obraz gry bez zmian, oblegamy tercję nowotarżan.

Joona Monto szukał przestrzeni między krótkim słupkiem a bramkarzem gości.

Ten strzał Wsóła nie miał prawa zaskoczyć Miarki.

Koniec tercji numer jeden.

Krążek po strzale Smala w łapaczce.

Szybka odpowiedź GieKSy, Pulkkinen mógł dobić lecący krążek w okienko bramki.

Niestety, wyrównanie drużyny z Nowego Targu. Strzał Jelinka ląduje w bramce GKS-u.

Neupauer czekał na dobitkę, ale Miarka go uprzedził.

Błyskawiczny strzał Magee na krótki słupek, tym razem szybszy Bizub.

Już gramy w pełnym składzie.

Miarka musiał popracować przy akcji Jakuba Worwy.

Fraszko sam na sam po przejęciu krążka i prowadzimy!

Kara dla Kacpra Maciasia.

Monto i Olsson byli blisko wbicia krążka z bardzo bliska do bramki, zabrakło milisekund.

Kruczek stracił na chwilę gumę tuż przed bramką, ale obyło się bez strzału rywala.

Kontra Słowakiewicza, ale był spalony.

To powinno być 1:0 po dograniu z bliska do Bepierszcza.

Dwójkowa akcja Krężołka i Blomqvista. Olbrzymia przewaga GieKSy, czekamy na gole.

Dobre podanie do wyjeżdżającego Hitosato, krążek nieznacznie minął słupek.

Była okazja debiutanta Davida Lebka, ale spokojnie obronił bramkarz nowotarżan.

Paweł Bizub dwa razy wyratował swój zespół od straty bramki.

Szansa Pasiuta sam na sam po zwodzie obrońcy, potem dobitka z okolic lewego słupka. Bez efektu.

Dla formalności: w protokole meczowym wpisany jako pierwszy bramkarz był John Murray, ale na lodzie gra Maciej Miarka.

Monto miał pierwszą dobrą szansę na trafienie spomiędzy bulików.

Gramy.

• W ramach 18. kolejki zagramy u siebie z Tauron Podhalem Nowy Targ. Już teraz wiemy, że jesteśmy pewni udziału w turnieju finałowym Pucharu Polski na zakończenie drugiej rundy Polskiej Hokej Ligi.