• Rzeszutko (11)
  • Piotrowicz (9)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Lipiński) - Naróg, Gosztyła, Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia, Andreikiv, Bernacki, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk, Michałowski, Nahunko, Butsenko, Sikora - Gniewek, Luszniak, Danylenko, Dubinin, Kasprzyk.

W meczu 17. kolejki PHL GKS Katowice w “Satelicie” zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec. Do składu katowiczan wrócił po krótkiej absencji Marcin Kolusz. Jednak pierwsza tercja nie potoczyła się po naszej myśli. W 9. minucie gola na 1:0 dla sosnowiczan strzelił Damian Piotrowicz. W 11. minucie podczas gry w przewadze Jarosław Rzeszutko, który skutecznie przekierował strzał kolegi. GKS próbował odpowiedzieć na trafienia rywala, ale Patrik Spesny dobrze spisywał się w bramce swojego zespołu i przed końcem tercji podopiecznym trenera Jacka Płachty nie udało się doprowadzić do remisu.

Za to w trzeciej tercji strzelała już tylko GieKSa. W 22. minucie Hampus Olsson wykorzystał zamieszanie pod bramką Spesnego i zapewnił katowiczanom kontakt. Trzy minuty później był już remis. Znakomicie przed bramkę Zagłębia wjechał Patryk Wajda i z backhandu pokonał Spesnego dając katowiczanom remis. Gospodarze w tym fragmencie całkowicie zdominowali Zagłębie i dążyli do objęcia prowadzenia. Bardzo blisko był Grzegorz Pasiut oraz Teemu Pulkkinen. W 39. minucie z krążkiem przed bramką znalazł się Patryk Krężołek i przymierzył celnie w okienko. Zatem tuż przed końcem tej części meczu GKS wyszedł na prowadzenie.

Wynik 3:2 nie oznaczał jednak, że trzecia tercja będzie tylko formalnością. Zagłębie próbowało się odkuć w kontratakach. W 47. minucie goście wyjechali z kontrą dwóch na jednego i długo przymierzający się do strzału Vitalii Andreikiv strzelił tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Johna Murraya. Katowiczanie starali się podwyższyć przewagę i uspokoić sytuację na lodzie, ale Zagłębie swoją agresywną obroną neutralizowało zagrożenie. W końcówce katowiczanie mieli sporo szczęścia, gdy w bardzo dynamicznej akcji tuż nad poprzeczką strzelał Vitalii Andreikiv. Ostatecznie utrzymaliśmy prowadzenie i zgarnęliśmy kolejne 3 punkty.

Koniec, TRZY PUNKTY DLA GIEKSY!

Andreikiv mógł doprowadzić do wyrównania na 2 sekundy przed końcem... jego strzał nad poprzeczką.

Bernacki obok słupka.

Przerwa dla trenera Grzegorza Klicha.

Uff, było blisko utraty gola po dynamicznej akcji gości.

Tempo gry wzrosło, gościom zaczyna się spieszyć.

Zagłębie nie odpuszcza i regularnie melduje się w naszej tercji.

Strzał Nahunko w parkany Murraya.

Murray łapie uderzenie Dubinina.

Wybijamy krążek zmierzający na kij Kasprzyka.

Fraszko tuż nad poprzeczką.

Bardzo mocna walka na bandach, ale jesteśmy w tercji Zagłębia.

Akcja 2 na 1 Zagłębia. Andreikiv strzela obok słupka.

Kara dla Zagłębia. Odpocznie przez 2 minuty Dymytro Danylenko.

W międzyczasie gratulujemy kolejnego zwycięstwa siatkarskiej GieKSie, która pokonała rywala z Suwałk 3:2!

Znów Olsson, który znalazł krążek przed bramką. Uderza jednak w parkany.

Olsson prosto w Spesnego.

Rozpoczynamy trzecią tercję.

Koniec znakomitej tercji GieKSy.

GOOOOL! PATRYK KRĘŻOŁEK!

Naróg podbił strzał Pasiuta.

Prokurat w dogodnej sytuacji. Niestety nie trafił w krążek.

Zagłębie próbuje ukłuć z kontry, musimy uważać.

Magee do Fraszko, ale ten niestety nie trafił w krążek, który był bardzo mocno podany.

Spesny podbija groźne uderzenie z okolic bulika.

Kara dla Zagłębia, przez minutę graliśmy 6 na 5. Teraz zagramy 5 na 4.

Jeden z naszych zawodników próbował zza bramki nabić Rzeszutkę, by krążek po odbiciu od zawodnika Zagłębia wpadł do bramki. Nie da się ukryć, że to Spesny'ego zaskoczyło.

Olsson bliski dubletu!

Wanacki podbił strzał Danylenki, który najeżdżał z lewej strony.

Pulkkinen oko w oko ze Spesnym, trafia w kask bramkarza gości.

WYRÓWNANIE! Tym razem Patryk Wajda!

Teraz zarysowała się przewaga GieKSy.

Ale się poprawił! GOL Hampusa Olssona!

Olsson nie trafił w opadający krążek przy pustej bramce.

Świetna okazja Fraszki! Nie trafia jednak w bramkę, potem dobitka Magee w słupek.

Wracamy do walki!

Kolusz blisko, strzał nad poprzeczką.

Strzał Wajdy obok słupka.

Dobra obrona Zagłębie znacząco ogranicza nasze możliwości.

GKS stworzył dużą przewagę, ale sosnowiczanie wyszli z tego okresu obronną ręką.

Kara dla Jakuba Michałowskiego, teraz GKS zagra jednego więcej.

Rzeszutko przekierował i goście podwyższają.