Marma Ciarko STS Sanok

• Heikkinen (5)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Mikkola, Fraszko, Pasiut, Magee - Maciaś, Wanacki, Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Ciepielewski, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

Marma Ciarko STS Sanok: Salama (Wiszyński) - Hoglund, Valtola, Filipek, Tamminen, Ahoniemi - Rąpała, Łysenko, Harila, Makela, Mocarski - Florczak, Karllson, Pawlenko, Lahtinen, Heikkenen - Wróbel, Dulęba, Sienkiewicz, Ginda, Miccoli.

W ramach 16. kolejki spotkań mierzyliśmy się z Marmą Ciarko STS-em Sanok, z którym w pierwszym meczu sezonu przegraliśmy na wyjeździe 1:4. W składzie GieKSy nadal brakowało kontuzjowanych Marcina Kolusza i Matiasa Lehtonena.

Spotkanie zaczęliśmy dość spokojnie, choć i tak już w 4. minucie Grzegorz Pasiut mógł otworzyć wynik meczu po akcji sam na sam. Niestety to rywale dokonali tej sztuki w 5. minucie po tym, jak Ville Heikkenen zbił strzał Hoglunda do bramki Johna Murray'a. Ruszyli szybko ataku, licząc na wyrównanie, ale nie zdobyliśmy bramki do czasu wybrzmienia syreny oznaczającej koniec pierwszej tercji. W poprzeczkę bramki Dominika Salamy trafiali Kruczek i Olsson, do tego kilkukrotnie mieliśmy krążek wyłożony przed bramkę gości, ale tym razem brakowało należytego wykończenia pomimo dwukrotnej okazji gry w przewadze.

W drugiej tercji trwało oblężenie bramki gości, ale drużyna z Podkarpacia mądrze się broniła i nie pozwalała zespołowi trenera Płachty na rozpędzenie się ze strzałami. Poza tym nie prezentowaliśmy się tak drapieżnie i dynamicznie w ataku jak chociażby w niedawnym spotkaniu z KH Energą Toruń. Sami Tamminen nie pokonał Murray'a mimo pustej bramki w 28. minucie, a chwilę później cieszyliśmy się z wyrównania po grze 5 na 4. Hampus Olsson zachował się najlepiej w kotle pod bramką Salamy i dał nam wynik 1:1. Spotkanie po tym wydarzeniu mocno się wyrównało i obie ekipy walczyły zażarcie o krążek w tercji neutralnej, ale to GKS z tego skorzystał. W 36. minucie znów zagraliśmy w przewadze i znów szybko zanotowaliśmy trafienie, a stało się to za sprawą Bartosza Fraszki celnie mierzącego z lewego bulika po podaniu Magee.

Prowadzenie dało nam nieco spokoju na ostatnie 20 minut gry, które zaczęliśmy od ofiarnych prób w ataku Pulkkinena i Prokurata. W odpowiedzi sanoczanie wyprowadzili kilka szybkich akcji i w 47. minucie uniknęliśmy szczęśliwie wyrównania po strzale w słupek Lahtinena i odsłonięciu bramki przez Murray'a. W tej części meczu to przyjezdni byli stroną aktywniejszą w ataku, zaś GKS czekał na swoje szanse po przechwytach krążka. Bywało groźnie, ale ostatecznie zakończyliśmy mecz zwycięstwem! Wynik ustalił strzałem do pustej bramki Grzegorz Pasiut na pięć sekund przed końcem.

Koniec, trzy punkty dla nas!

I jeszcze strzał Pasiuta do pustej bramki.

Ostatnie 60 sekund.

Ożywił się atak GieKSy, Monto drybluje między obrońcami Ciarko STS-u.

Chwila zawahania i zostawiony sam sobie Lahtinen mógł nam wyrządzić krzywdę.

Wzmaga się doping w "Satelicie", liczymy na utrzymanie korzystnego wyniku.

Krężołek nie zaskoczył Salamy uderzeniem w długi róg.

Tamminen liczył na strzał po dynamicznym wjeździe między obrońców, ale zagrożenie zażegnane.

GKS nastawiony jest teraz na grę w destrukcji.

Strzał Heikkenena mija spojenie naszej bramki.

Strzał w słupek, odsłonięta bramka Murray'a! Dużo szczęścia.

Ahoniemi próbował zaskoczyć Murray'a, ale krążek ląduje w koszulce naszego golkipera.

Do naszej gry w tercji neutralnej wkradło się nieco chaosu.

Skiksował Fraszko w bardzo dobrej sytuacji po szybkim rozegraniu.

Poświęcił się Jakub Prokurat, obijając się o obramowanie bramki, by wbić z bliska krążek do niej. Nie udało się, ale doceniamy starania.

Duże zamieszanie po bramką sanoczan, ofiarnie sięgał po krążek Teemu Pulkkinen.

Pawlenko na wprost naszego bramkarza, ale zażegnujemy niebezpieczeństwo. W odpowiedzi Wajda.

Ostatnia część meczu, do boju GKS!

Koniec drugiej tercji.

Dobry przechwyt w tercji rywala, ale przestrzelił Pulkkinen.

Na koniec powerplay'u uderzał ze slotu Rompkowski.

Kara nałożona na bramkarza gości.

I kolejny nasz gol w przewadze! Fraszko przymierzył z lewego bulika.

Makela zjeżdża do boksu kar.

Blomqvist uderzał mimo obrońcy na karku

Wajda wprasował w bandę Pawlenkę, świetny okaz ofiarnej gry.

Raz jeszcze chcieliśmy wbić krążek do bramki z bliska po szybkim natarciu.

Odważna akcja Blomqvista, potem Rompkowski zablokował strzał rywala.

Szybkie wyrównanie wyniku z najbliższej odległości! Hampus Olsson był tam, gdzie być powinien.

Będzie kara dla Pawlenki za powalenie na lód Hitosato.

Było groźnie po dobitce po lodzie Tamminena.

Wyjeżdżał sam na sam Blomqvist po minięciu dwóch rywali! Coraz bliżej.

Olsson w prostej sytuacji wywrócił się na lodzie, sprowokował tym niebezpieczny atak gości.

Kruczek z ostrego kąta. Brakuje wyraźnie dynamiki w naszych poczynaniach.

Oblężenie tercji rywala, strzelali Wanacki i Krężołek.

Szansy po długim słupku szukał Patryk Wajda.

Wracamy do gry.

Przegrywamy pierwszą tercję.

Wajda spod niebieskiej, ta próba sprawiła kłopot obronie Marmy Ciarko.

Szukał okazji do strzału nasz były gracz Kalle Valtola.

Prokurat i Smal mieli krążek przed bramką, ale nie byli dobrze ustawieni.

I tym razem niewykorzystana gra 5 na 4.

Poprzeczka zadźwięczała po strzale Olssona!

Teraz w boksie kar Marlon Wróbel na sześciu na lodzie po stronie rywala..

Pięć klarownych okazji w przewadze, ale nie wykorzystaliśmy szansy.

Hoglund ukarany kara mniejszą.

Prokurat przed szansą na gola z bliska, jednak znów napotkał na blokadę z kijów rywali.

Pozwoliliśmy Sienkiewiczowi na łatwe przejęcie gumy i rajd na naszą bramkę, na szczęście bez konsekwencji.

Salama zbił parkanem do boku, strzelał Magee, słupek!

Leży pod bramką Murray'a jeden z rywali.

Ofensywa GieKSy, strzelał Ciepielewski, ale strzał wyblokowany i bramkarz sanoczan spokojnie mrozi gumę.

Goście obejmują prowadzenie po kontrze. Heikkinen dobił strzał kolegi z zespołu do naszej bramki.

Pasiut przegrywa walkę sam na sam z Salamą.

Długa walka Smala i Prokurata o krążek za bramką sanoczan, będzie wznowienie w tercji gości.

Pasiut długo dryblował z krążkiem, rozprowadził akcję, ale interweniuje spokojnie Salama.

Gramy!

• Przed nami drugie w tym sezonie starcie z Marmą Ciarko STS Sanok, w pierwszym meczu, rozgrywanym w Sanoku, ponieśliśmy porażkę 1:4. Czas na rewanż!

• Już jutro ważny mecz piłkarek GieKSy w Pucharze Polski. Wstęp wolny!