(3:0; 1:0; 1:0)

KH Energa Toruń

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Mikkola, Fraszko, Pasiut, Magee - Maciaś, Wanacki, Blomqvist, Pulkkinen, Krężołek - Kruczek, Wajda, Olsson, Monto, Hitosato - Musioł, Ciepielewski, Bepierszcz, Smal, Prokurat.

KH Energa Toruń: Mustukovs (Studziński) - Ahonen, Szecsi, Kalinowski M., Kalinowski K., Olszewski - Augstkalns, Gimiński, Jeskanen, Koskinen, Viitanne - Jaworski, Robinson, Korenchuk, Elomma, Syty - Schafer, Wenker, Zając, Shirokov, Maćkowski.

To kolejna odsłona istnego maratonu w “Satelicie”. Tym razem GKS Katowice podejmował na własnym lodowisku KH Energę Toruń w ramach 15. kolejki spotkań PHL. Katowiczanie dobry tydzień w swoim wykonaniu chcieli zamknąć kolejnymi trzema punktami dopisanymi do ligowej tabeli. W bramce GieKSy zameldował się Maciej Miarka. Zaczęliśmy od dwóch mocnych uderzeń. W 2. minucie w okienko przymierzył Shigeki Hitosato, a chwilę później podwyższył Grzegorz Pasiut i po 4 minutach GKS prowadził już dwoma bramkami. Torunianie mogli złapać kontakt zaraz po wznowieniu, ale świetnie parkany zostawił Miarka i zatrzymał uderzenie przeciwnika. Katowiczanie w pełni kontrolowali wydarzenia na lodzie.

W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Brandon Magee podczas gry w przewadze. Prowadzenie po pierwszych 20 minutach mogło być jeszcze większe, bo kolejne szanse mieli Pasiut i Magee. Ostatecznie na kolejne 20 minut wracaliśmy z przewagą trzech bramek. Podopieczni trenera Płachty w pełni kontrolowali wydarzenia na lodzie i byli stroną wyraźnie przeważającą. Z dużą swobodą prowadziliśmy akcję w tercji rywala. W 33. minucie katowiczanie wykorzystali grę 4 na 3 i czwartego gola dla miejscowych zdobył Bartosz Fraszko. Był to najmniejszy wymiar kary dla torunian.

Na trzecią tercję wracaliśmy więc z prowadzeniem 4:0 i można było odnieść wrażenie, że nic poważnego nam w tym meczu nie grozi, bowiem goście z Torunia nie wiedzieli, jak mogą GieKSie zagrozić. W 52. minucie swoją pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Piotr Ciepielewski, zatem jeden z młodzieżowców w składzie katowiczan. Piotr dobrze zachował się pod bramką wykorzystując celne podanie Igora Smala. W ostatniej minucie karę złapali jeszcze wspomniany Smal i Mateusz Bepierszcz, ale to już wyniku nie zmieniło. Maciej Miarka zanotował shut-out, a GKS Katowice dopisał do swojego dorobku kolejny komplet punktów.

Koniec meczu. Maciej Miarka z shutoutem!

Przez 29 sekund bronimy w trzech. Kara dla Bepierszcza.

Kara dla Smala.

Miała być kara dla Musioła, ale sędziowie naprawili swój błąd.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Kara dla gości za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

GOL! Pierwsza bramka w tym sezonie Piotra Ciepielewskiego.

Gramy 5 na 5.

Bramkarz torunian mrozi po uderzeniu Rompkowskiego.

Kara dla Viitanena, zagramy w przewadze.

Zamieszanie pod bramką Studzińskiego, ten mrozi.

Zaraz po zakończeniu kary rywal wyjeżdżał sam na sam, nasz obrońca mu przeszkodził, ale i tak torunianie wyprowadzili strzał, który zatrzymał się na Miarce.

Kara dla Schafera. GKS przez dwie minuty jednego więcej.

Odbity strzał Mikkoli.

Michał Kalinowski wyjechał przed bramkę, ale źle uderzał z backhandu, potem strzał spod band, ale mrozi Miarka.

Sudziński zatrzymuje strzał Pasiuta.

Wracamy na trzecią tercję.

Koniec drugiej tercji.

Magee wjechał w tercję i podał do Mikkoli. Zacieśniła jednak przestrzeń obrona rywala i nie udało się GKS-owi wyprowadzić strzału.

Studziński zatrzymuje uderzenie Krężołka.

Rywal mógł wyjechać sam na sam, ale złe podanie do tercji atakującego i sędzia odgwizdał spalonego.

Studzińskie odbija uderzenie Hitosato.

GOL! Bartosz Fraszko na 4:0.

Kolejna kara dla gości. Tym razem Kamil Kalinowski i rywale będą bronić w trójkę.

Kara dla Szecsiego, gramy 4 na 4.

Fraszko wyjechał sam na sam, krążek zatrzymał się na parkanach Studzińskiego.

Kara dla Musioła, bronimy w czterech przez kolejne dwie minuty.

Fraszko szukał w kontrze Pasiuta, podanie przerwane przez obrońcę.

Podbity strzał Blomqvista.

GieKSa bawi się w tercji rywala. Musimy pozostać czujni.

Wyraźna przewaga GKS-u. Cały czas szukamy kolejnego trafienia, bardzo pracowity okres dla bramkarza gości.

Pulkkinen przedarł się przez obronę i strzelił prosto w Studzińskiego.

Magee szuka czwartego gola, dobrze parkany zostawił Studziński.

Miarka odbija strzał Kalinowskiego.

Koniec kary Rompkowskiego, gramy 5 na 5.

Wracamy do gry.

Koniec pierwszej tercji.

Kara dla Mateusza Rompkowskiego.

W odpowiedzi strzał Maćkowskiego tuż obok poprzeczki.

Bardzo blisko drugiego trafienia był Magee.

Tym razem się nie udało, goście już w komplecie.

Mikkola mad poprzeczką.

Kara dla Jakuba Gimińskiego, katowiczanie ponownie w przewadze.

Studziński zmieni Mustukovsa.

Magee! Trzecia bramka gospodarzy.

Fraszko trafia w parkany bramkarza.

Kara dla Eliasa Elomy, znów zagramy w przewadze.

Kolejna próba kapitana. Przy dobitce pusta bramka, pewnie sam się zastanawia, jak to się stało, że krążek nie wpadł do bramki.

Mustukovs broni strzał Pasiuta.

To mógł być kosztowny błąd Maciasia, ale dobrze reaguje Miarka broniąc uderzenie rywala.

Hitosato złamał kij przy próbie strzału.

Goście już w piątkę.

Mustukovs łapie uderzenie Kruczka.

Kara dla Jeskanena, zagramy dwie minuty jednego więcej.

Blisko bramki torunianie, dobrze reaguje Miarka, który od pierwszych minut w bramce GKS-u.

Znakomity początek w wykonaniu GieKSy.

DRUGA! Grzegorz Pasiut!

GOL! Shigeki Hitosato prosto w okienko!

• Obie ekipy na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz. Transmisja tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV.