• Szturc (59)
  • Marzec (15)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Krężołek, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Ciepielewski.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Pociecha, Bizacki, Sedivy, Komorski, Szturc - Younan, Sobecki, Bukowski, Ubowski, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bagin, Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Krzyżek, Kasperek, Wróbel, Starzyński, Marzec.

W derbowym starciu 14. kolejki PHL, GKS Katowice w “Satelicie” zmierzył się z GKS-em Tychy. W składzie gospodarzy zabrakło Matiasa Lehtonena i Shigekiego Hitosato - obaj gracze leczą kontuzje. Tyszanie lepiej weszli w mecz, bo udało im się zbudować przewagę w naszej tercji. To gracze Andreya Sidorenki częściej byli przy krążku. GieKSa miała szansę podczas dwóch gier w przewadze, ale zaraz na początku drugiej dobrym podaniem został obsłużony Szymon Marzec. Wyjechał przed Johna Murraya i zmieścił krążek pod parkanami naszego bramkarza. Ten wtoczył się do bramki, która została poruszona, więc sędziowie musieli przeanalizować, czy nie doszło do przekroczenia przepisów.

Pod koniec pierwszej tercji dobrą okazję miał Patryk Krężołek, który wyjechał przed Tomasa Fucika, ale strzelając z ostrego kąta nie znalazł miejsca. Na drugą tercję wracaliśmy więc z koniecznością odrobienia jednobramkowej straty. Podczas tej części gry podopieczni trenera Płachty prezentowali się znacznie lepiej i teraz to oni częściej gościli pod bramką Tomasa Fucika. Swoje szanse mieli Bartosz Fraszko, Marcin Kolusz, czy Mateusz Bepierszcz. Mimo większej agresywności i większej aktywności w drugiej tercji katowiczanom nie udało się doprowadzić do remisu.

Zatem na trzecią odsłonę znów wyjechaliśmy z wynikiem 1:0 dla gości z Tychów, którzy chcieli się zrewanżować za ostatnią porażkę na własnej tafli. W 45. minucie aż czterominutową karę otrzymał Maciej Kruczek, co znacząco utrudniło nam starania o doprowadzenie do remisu. Pomimo dobrej okazji Alexandre Boivina, przetrwaliśmy ten okres. Przełomowy moment miał miejsce w 55. minucie, gdy graliśmy jednego więcej po karze dla Barłomieja Pociechy. Fraszko dostał podanie na lewą stroną i znakomicie przymierzył, co oznaczało, że walka zaczyna się od początku. Niestety w 59. minucie odpowiedział Roman Szturc przywracając tyszan na prowadzenie. Ten wynik nie uległ już zmianie.

Koniec spotkania w "Satelicie".

Szturc strzela dla gości.

Dobre podanie Bepierszcza do Olssona przed bramkę, Fucik jednak odpowiednio ustawiony blokuje strzał.

Kontra GKS-u. Blomqvist podawał przed bramkę, ale nikt nie zamknął.

Murray łapie strzał Dupuya.

Mikkola centymetry obok spojenia. Potem złe podanie Murraya, ale ratujemy się przed groźną sytuacją.

Za drugim razem nasz napastnik przymierzył skutecznie!

GOOOOL! FRASZKO!

Fraszko w słupek!

Kara dla Pociechy, zagramy w przewadze.

Zablokowany strzał Wanackiego.

Zablokowany strzał Bepierszcza.

Boivin wyjechał przed Murraya, ale ten świetnie wybił mu krążek kijem.

Kara dla Kruczka. Aż 4-minutowa.

Zamieszanie pod bramką Fucika, ale ten dobrze reaguje na nasze strzały.

Mamy problem ze zbudowaniem akcji w tercji rywala.

Uderzenie Monto z ostrego kąta, bez rezultatu.

Zaczynamy trzecią tercję. Do boju GKS!

Świetnie wjechał Bepierszcz! Jego strzał niestety także prosto w bramkarza tyszan.

Fraszko w parkany Fucika.

Kara dla Dupuya, szansa dla GieKSy podczas gry w przewadze.

Murray zatrzymuje próbę Bagina.

Próba Wanackiego ląduje w łapaczce Fucika.

Blomqvist złapał krążek przed bramką, ale gdy położył go na lód, dopadli do niego obrońcy.

Marzec obija parkany Murraya.

Wanacki blokuje kijem groźną próbę.

Fraszko dobrze obsłużył Kolusza, ten strzela jednak prosto w Fucika.

Murray broni strzał z backhandu Komorskiego.

Strzał Pasiuta nad poprzeczką.

GieKSa zdecydowanie agresywniej, nie pozwala rywalowi tak długo operować przy krążku.

Fucik łapie strzał Blomqvista.

Dobrze do tercji rywala wjechał Fraszko. Nie udało mu się jednak oddać strzału.

W ostatnim momencie blokujemy próbę jednego z rywali, który wyjeżdżał przed Murraya.

Pulkkinen wyjeżdżał sam na sam, w ostatnim momencie zablokowany.

Krężołek wyjechał przed bramkarza, nie znalazł miejsca strzelając z ostrego kąta.

Strzał Magee prosto w Fucika.

Strzał Fraszki obok słupka.

Gol dla tyszan w kontrze. Strzelcem Marzec.

Graliśmy przez chwilę 6 na 5, teraz na ławkę kar zjeżdża Bukowski.

Bardzo groźny strzał Wróbla sprzed naszej bramki. Inicjatywa należy teraz do gości.

Dobry powrót do obrony Krężołka, któremu wcześniej zablokowali strzał.

Murray łapie strzał Bagina mierzony w okienko.

Próbował Kolusz, Fucik mrozi.

Bomba Pasiuta prosto w Fucika.

Kara dla Marca.

Tyszanie częściej przy krążku, szukamy odpowiedzi.

Bepierszcz zablokowany przed bramką.

Dupuy próbował objechać bramkę, dobrze zamknął Murray.

Kara dla Blomqvista.

Dobrze nagrany krążek do Wanackiego, ale ten nie trafił w gumę.

• Przed nami mecz 13. kolejki PHL. GKS Katowice zmierzy się w derbowym starciu z GKS-em Tychy. Transmisja spotkania tradycyjnie na POLSKIHOKEJ.TV. Zaczynamy o godz. 14:00!