• Blomqvist (27)
  • Olsson (2)

TAURON Podhale Nowy Targ: Lindskoug (Bizub) - Mrugała, Jelinek, Hvila, Neupaer, Wielkiewicz - Zorko, Moksunen, Przygodzki, Svitana, Fric - Wsół, Volrab, Kapica, Vorona, Maunula - Aleksandrov, Chikantsev, Worwa, Słowakiewicz, Kamiński.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Ciepielewski, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

W ramach 9. kolejki po raz pierwszy w tym sezonie mierzyliśmy się z Tauron Podhalem Nowy Targ, w bramce którego stał dobrze nam znany Kevin Lindskoug. W powodu choroby zabrakło po raz drugi w składzie meczowym Grzegorza Pasiuta, ponadto nadal z gry był wyłączony przez uraz barku Patryk Krężołek.

Mieliśmy powody do radości już w drugiej minucie meczu, bo pierwszy strzał na bramkę Podhala autorstwa Hampusa Olssona dał nam prowadzenie. Nie poszliśmy za ciosem po tym trafieniu, co mogło się zemścić kilka minut później, ale akcja 2 na 2 gospodarzy nie zakończyła się wyrównaniem mimo dobrego podania Neupauera. Murray wykazał się także po bardzo podobnej szarży Kamińskiego, ratując nas od utraty gola. Odpowiadaliśmy na starania rywali niebezpiecznymi rajdami Magee, który testował szybkość obrony nowotarżan. Mieliśmy świetną okazję w grze w przewadze, ale Matias Lehtonen nie wykorzystał odsłoniętej bramki i przymierzył w boczną siatkę bramki Lindskouga. Tym samym po 20 minutach rozbijania akcji Szarotek wciąż prowadziliśmy jedną bramką.

Początek drugiej części meczu był podobny do całej pierwszej tercji, toczonej w dość rozważnym tempie. Zmieniło się tylko to, że obie ekipy częściej zbierały kary. Musieliśmy być na baczności, bo po karach na Bepierszczu i Murray'u na własne życzenie graliśmy trzech na pięciu w 24. minucie meczu. Wyszliśmy z tej złej sytuacji obronną ręką, a Murray stawał raz po raz na wysokości zadania. Trzy minuty później nastąpiła nawałnica goli GieKSy: Christian Blomqvist świetnie dobijał krążek backhandem i podwyższył wynik na 2:0, Brandon Magee po kapitalnej solowej akcji nie dał szans bramkarzowi nowotarskiej drużyny, a po raz czwarty Lindskouga pokonał dobijający po interwencji obrońcy Matias Lehtonen. To zmusiło rywali do zmiany bramkarza na Pawła Bizuba. Do końca tercji dominowaliśmy nad rywalem, prezentując się lepiej od niego w ofensywie także podczas... gry w osłabieniu.

Po tak udanej drugiej tercji pozostało tylko potwierdzić swoją przewagę na lodzie. Nic nie wskazywało na to, że gracze Podhala zaczną odrabiać straty, a po strzałach Fraszki i Hitosato nasze prowadzenie mogło być jeszcze bardziej okazałe. W 46, minucie Japończyk wykorzystał jedną z wielu swoich szans w tym spotkaniu i dał nam piątego gola w grze 5 na 4. Oponenci odpowiedzieli sprytnymi uderzeniami sprzed pola bramkowego, ale nie umieli zaskoczyć dobrze dysponowanego Johna Murray'a. Nie było niespodzianki, pewnie wygraliśmy w Nowym Targu i w dobrych humorach mogliśmy przygotowywać się do ostatniego domowego meczu w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów z węgierskim Fehervar AV19 (4 października, godz. 18:00).

Koniec, trzy punkty dla GieKSy!

I jeszcze kara za faul na Pulkkinenie.

Czikancew przed bramką, ale znów czujny Jasiek Murarz.

Uratował nas Murray, Przygodzki za łatwo dostał od nas krążek.

Olsson w poprzeczkę!

Dyskusje trenera Płachty z arbitrami.

Odważna akcja Magee, który znów minął swobodnie obrońcę.

Ryzykowna interwencja Murray'a, ale skuteczna.

Kapica znów w boksie kar.

Patryk Wsół chciał zaskoczyć naszego bramkarza.

Groźnie uderzał Neupauer, ale Murray pracuje solidnie na shutout.

Hitosato po wielu próbach doczekał się gola!

Hitosato w akcji sam na sam, ale strzał w bramkarza.

Ruszona bramka Bizuba, krótkie spięcie w tercji rywali.

Hitosato w próbie strzału trafił w gracza naszej druzyny.

Prokurat blokuje strzał i Ciepielewski rusza z kontrą, ale sędzia przerywa grę. Na ławce kar Fabian Kapica.

Olsson wziął w obronę uderzonego Blomqvista. Puszczają nerwy gospodarzom.

Słupek po strzale Fraszki!

Ostatnia tercja!

Kończymy bardzo udaną tercję!

Rompkowski dobrze dogrywał spod linii niebieskiej, czujny był Bizub.

Fraszko z kapitalną szansą, ale uderzał nad bramką.

Kolejne osłabienie, w którym w ataku wyglądaliśmy lepiej od rywali.

Blomqvist wyjechał sam na sam, ale miał przy sobie obrońcę, który nie pozwolił na wiele.

Kara dla Joony Monto.

Szybki atak GieKSy w osłabieniu, próbował zaskoczyć oponentów Blomqvist.

Więcej strzałów Podhala, szukał uderzenia w róg bramki GKS-u Vorona.

Kapica wyłuskał krążek, ale niecelne zagranie. Będzie kara dla Igora Smala.

Prokurat chciał zaskoczyć bramkarza rywali strzałem między nogami Worwy.

Paweł Bizub w bramce gospodarzy.

Wow, wow, wow! Matias Lehtonen dobijał po niefortunnej interwencji obrońcy.

Brandon Magee po solowej akcji!

Dobitka backhandem Blomqvista i gol w przewadze!

Jakub Worwa z karą za spowodowanie upadku.

Dobra wiadomość: wychodzimy z podwójnego osłabienia obronną ręką.

Gramy 4 na 5, świetnie broni Murray uderzenie Wielkiewicza.

Kara za opóźnianie gry, niestety zagramy 3 na 5.

Szansa Wielkiewicza, na szczęście Murray jest w gazie.

Będzie kara dla GieKSy, Bepierszcz na ławce kar.

Solowa akcja Fraszki nadjeżdżającego z naszej tercji, Lindskoug interweniuje.

Wajda w ostatniej chwili zablokował Voronę wychodzącego jeden na jeden z Murray'em.

Zagramy 4 na 4, ukarani obustronnie Lehtonen i Neupauer.

Przygodzki zatrzymany przez Jakuba Wanackiego.

Zaczynamy druga tercję.

Zagrożenie w naszej tercji zażegnał Marcin Kolusz.

W odpowiedzi Bepierszcz.

Uderzał Kamiński, krążek w zamieszaniu nie znalazł drogi do siatki. Potem blokował strzał Wsóła Kruczek.

Lehtonen! Strzał na odsłoniętą bramkę, ale tylko boczna siatka.

Na razie bez efektu bramkowego, choć Hitosato i Magee robią, ile mogą.

Będzie kara dla gospodarzy, konkretnie Tomasa Jelinka.

Dobre reakcje bloków defensywnych obu drużyn. Nie oglądamy wielu strzałów.

Krótka przepychanka przy bandach pod bramką Murray'a.

Uderzał Hitosato po długim podaniu, Japończyk poluje na kolejne trafienie w PHL.

Oddaliśmy inicjatywę zawodnikom Podhala, niewiele z tego wynika dla miejscowych.

John Murray łapie w rękawicę strzał Kapicy.

Blokowany strzał Blomqvista.

Kamiński wychodzi z kontrą, ale na posterunku kapitalny Murray!

Brandon Magee przećwiczył obronę nowotarżan.

Na szczęście niecelne podanie Vorony przed bramkę Murray'a.

Dobre interwencje obronne Hitosato i Wajdy.

Bardzo groźna akcja 2 na 2 gospodarzy, ale podanie Neupaera nie trafia do adresata.

Magee zablokował strzał, popędził na bramkę i wypracował akcję Bartosza Fraszki.

Seria uwolnień.

Próbował szybko po wznowieniu gry podwyższyć wynik Kruczek.

Gol zaliczony po długim sprawdzaniu przez arbitrów!

Jeszcze będzie wideoweryfikacja.

Hampus Olsson i szybki gol!

Pulkkinen chciał urwać się obronie, dał rade tylko uderzyć koło słupka.

Pierwsza interwencja czujnego Johna Murray'a.

Gramy!

• Zaczynamy za kilka chwil.

• W składzie zabraknie z powodu choroby Grzegorza Pasiuta. Ponadto nadal z gry przez uraz barku wyłączony jest Patryk Krężołek, który ma szansę wystąpić już w najbliższym meczu Ligi Mistrzów.

• Po raz pierwszy w tym sezonie zagramy w Nowym Targu. W składzie gospodarzy m.in. nasz były bramkarz Kevin Lidskoug oraz członek mistrzowskiego składu sprzed roku Filip Wielkiewicz.