• Magee (31)
  • Blomqvist (12)

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Lipiński) - Michałowski, Andreikiv, Nahunko, Butsenko, Danylenko - Naróg, Kotlorz, Kogut, Rzeszutko, Witecki - Krawczyk, Khoperia, Piotrowicz, Kozłowski, Sikora - Gosztyła, Opiłka, Rzekanowski, Dubinin, Bernacki.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Ciepielewski, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

GKS Katowice w ramach 8. kolejki spotkań zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec na lodowisku przy ulicy Zamkowej. Mecz zaczął się lepiej dla gospodarzy. Po karze dla Macieja Kruczka, w 3. minucie miejsce pomiędzy parkanami Johna Murraya znalazł Jakub Witecki. Chwilę później groźnie uderzał Kamil Sikora, ale krążek odbił się od naszego bramkarza i zdołaliśmy oddalić zagrożenie. GieKSa po nie najlepszym początku, zaczęła powoli łapać rytm, czego przejawem była dynamiczna akcja Christiana Blomqvista w 12. minucie spotkania. Nasz zawodnik agresywnie najechał z lewej strony i doprowadził do wyrównania.

GieKSa przed końcem pierwszej tercji częściej zagrażała bramce rywala, ale nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Na drugie 20 minut wracaliśmy więc z remisem. Zaczęło się z problemami, bo po karze dla Igora Smala, Zagłębie ponownie wykorzystało grę w przewadzę. Tym razem drogę do bramki Murraya znalazł Patryk Kogut. Na odpowiedź nie musieliśmy jednak długo czekać. W 31. minucie znakomitą akcją indywidualną popisał się Brandon Magee i GieKSa ponownie doprowadziła do remisu. Przy stanie 2:2 kary złapali Patryk Wajda i Matias Lehtonen. Przetrwaliśmy jednak grę 3 na 5 przez ponad minutę.

W odpowiedzi ruszyliśmy z kontrą zapoczątkowaną znakomitym podaniem Murraya. Następnie Bartosz Fraszko obsłużył Joonę Monto i było 3:2. Gra zaczęła układać się pod dyktando GKS-u. Tuż przed końcem drugiej odsłony czwartego gola dla gości strzelił Niko Mikkola. Na trzecią tercję wracaliśmy więc z prowadzeniem 4:2. Szansą na podwyższenie wyniku była kara dla Tomasza Kozłowskiego, ale defensorzy Zagłębia wyszli z tej sytuacji obronną ręką. W 53. minucie emocji nie wytrzymał Dominik Nahunko, który uderzył kaskiem w twarz Matiasa Lehtonena i od razu został przez sędziów odesłany do szatni. Przewagę udało się wykorzystać w 57. minucie za sprawą dobrego uderzenie Shigekiego Hitosato po świetnym podaniu Fraszki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:2 katowiczan.

Koniec meczu. GieKSa wygrywa w Sosnowcu!

Ciepielewski uderzył w parkany.

Ale tego Japończyk zmarnować już nie mógł! Piękny strzał po równie pięknym podaniu Bartosza Fraszki.

Zamrożona techniczna próba Hitosato.

Blisko Pulkkinen. Jego uderzenie z trudem zatrzymał na parkanie Spesny.

Przez pięć minut będziemy grali w przewadze.

Nahunko uderzył Lehtonena kaskiem w twarz i od razu został odesłany do szatni.

Wanacki do Hitosato, ale ten przeniósł krążek nad poprzeczką.

Rozpędził się Fraszko i obrońca nic nie mógł na to poradzić. Strzał jednak minął bramkę Spesny'ego.

Lepszy fragment gospodarzy, którzy przez moment utrzymywali krążek w naszej tercji.

Szybkie podanie Frasazko do Olssona, który najeżdżał na bramkę Spesny'ego. W porę przeszkodził mu obrońca.

Kara dla Kozłowskiego, zagramy w przewadze.

Dynamiczna akcja GKS-u, krążek w ostatniej fazie podbity przez rywala.

Dwie groźne próby sosnowiczan, ale Murray najpierw odbija parkanami, a potem mrozi w łapaczce.

Spesny łapie strzał Hitosato.

Zaczynamy trzecią tercję.

Mikkola z niebieskiej!

Zamieszanie pod bramką Spesny'ego, sędzia przerywa gwizdkiem.

Na ławkę kar zjeżdża Nahunko.

A całą akcję z golem rozpoczęło świetne podanie... Johna Murraya! Bramkarz GieKSy zapisał na swoje konto asystę.

Zabójcza kontra i gol Monto!

Gramy w komplecie!

Już jesteśmy w czterch.

Jeszcze większe problemy. Zjeżdża Lehtonen i przez minutę bronimy 3 na 5.

Kara dla Wajdy... Zagłębie znów jednego więcej przez dwie minuty.

Celował w okienko Blomqvist, krążek nie zmierzał niestety w światło bramki.

Dobitka Olssona centymetry obok słupka!

Fantastyczna akcja Magee! Strzałem z backhandu pokonuje Spesny'ego.

Spesny podbił dobre uderzenie Wanackiego.

Strzał Blomqvista obok słupka.

Gol Koguta. Zagłębie w przewagach skuteczniejsze.

Kara dla Smala. Zagłębie dwie minuty w przewadze.

W odpowiedzi uderzenie Bernackiego tuż obok słupka naszej bramki.

Najpierw szansa Bepierszcza po podaniu przed bramkę, potem próba Hitosato, która odbiła się od kasku bramkarza. GieKSa napiera.

Zamrożone uderzenie jednego z naszych graczy. Zaczniemy z bulika w tercji Zagłębia.

Dobrze reaguje nasza obrona na wszelkie próby szybkich ataków przeciwnika.

Dobre uderzenie Fraszki, ale Spesny zatrzymuje parkanami. Gramy 5 na 5.

Zaczynamy drugą tercję!

Tym razem kara dla Kotlorza za przewinienie na Bepierszczu. Znów GieKSa przez dwie minuty jednego więcej.

Blomqvist blisko drugiego gola, jego dobita sunęła po lodzie tuż obok słupka.

Dwie próby Fraszki, dwa razy skutecznie Spesny.

Kara dla Witeckiego, znów zagramy jednego więcej.

To mógł być kosztowny błąd gospodarzy, którzy stracili krążek we własnej tercji. Fraszko próbował objechać Spesny'ego, ale ten w ostatniej chwili dobrze zamknął kąt.

Po obu stronach sporo niedokładnej gry.

Dynamiczna akcja Blomqvista i mamy wyrównanie!

Podbity strzał Bepierszcza, który stał przed bramkarzem Zagłębia.

Magee w boczną siatkę po akcji z Fraszko.

Magee świetnie wjechał w tercję, jego uderzenie jednak prosto w Spesny'ego.

A teraz Sikora zjedzie na ławkę kar i to GKS zagra dwie minuty jednego więcej.

Strzał Sikory trafia w Murraya.

Gospodarze znaleźli drogę do bramki strzelając pod parkanami Jona Murraya. Autorem bramki Witecki.

Kara dla Macieja Kruczka, zagramy dwie minuty w osłabieniu.

• Obie ekipy na lodzie. Za moment zaczynamy mecz!