• Monto (19)
  • Lehtonen (8)

KH Energa Toruń: Mustukovs (Studziński) - Jaworski, Ignatenko, Syty, Kalinowski, Korenchuk - Zieliński, Augstkalns, Olszewski, Koskinen, Viitanen - Ahonen, Gimiński, Elomaa, Maćkowski, Jeskanen - Bajwenko, Kurnicki, Wenker, Shirkov, Zając.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Ciepielewski, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

GKS Katowice po kilku dniach przerwy wrócił do zmagań w Polskiej Hokej Lidze. Podopieczni trenera Jacka Płachty na lodowisku Tor-Tor zmierzyli się z KH Energą Toruń. Obie ekipy miały za sobą wygrane potyczki, więc mecz 6. kolejki zapowiadał się szczególnie ciekawie. W pierwszej tercji zarysowała się przewaga Mistrzów Polski. W 8. minucie GieKSa zawiązała piękną akcję, która skończyła się golem Matiasa Lehtonena. Torunianie wykorzystali jednak nasz moment rozluźnienia i odpowiedzieli minutę później za sprawą Michała Zająca. Mimo utraty prowadzenia, katowiczanie cały czas naciskali i przed końcem tercji stworzyli kilka dogodnych sytuacji na strzelenie gola. W 19. minucie Joona Monto przekierował tuż przed bramką strzał swojego kolegi i odzyskał dla gości prowadzenie.

Wynik miał okazję podwyższyć Bartosz Fraszko, który obsłużony doskonałym podaniem przez Grzegorza Pasiuta nie trafił w światło bramki. Na kolejne 20 minut wracaliśmy z prowadzeniem 2:1. Torunianie dobrze rozpoczęli drugą odsłonę meczu, kilka razy zagrażając bramce Johna Murraya. GieKSa odpowiedziała i miała okazję podczas gry w przewadze, ale dobrze w bramce spisywał się Ervins Mustukovs, ratując torunian kilka razy od utraty bramki. Tercję zamykaliśmy grą 4 na 4 po karach dla Mateusza Rompkowskiego i Mateusza Zielińskiego. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie i na trzecią tercję wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W 44. minucie akcja Pasiut - Fraszko - Magee zakończyła się doskonałym strzałem ostatniego i katowiczanie podwyższyli prowadzenie. Chwilę później mogło być już 4:1, ale swojej dogodnej okazji po składnej wymianie podań nie wykorzystał Shigeki Hitosato. Torunianie wrzucili drugi bieg, coraz częściej ryzykując i naciskając na defensywę katowiczan. W 53. minucie swojego gola strzelił Grzegorz Pasiut i to w trakcie gry GieKSy w osłabieniu. Kapitan doskonale wymierzył w akcji sam na sam z bramkarzem. W 57. minucie udało się odpowiedzieć gospodarzom za sprawą gola Niki Koskinena. Wynik w ostatnich sekundach ustalił Magee strzelając do pustej bramki.

Koniec meczu. Trzy punkty dla GIEKSY!

Magee ustala wynik strzałem do pustej bramki.

Znów groźnie po zamieszaniu przed naszą bramką. Rywal uderza jednak obok słupka.

Druga bramka dla gospodarzy. Skutecznie przymierzył Koskinen.

Murray dwa razy ratuje nas przed utratą gola.

Koniec naszej gry w osłabieniu.

Wajda starł się z rywalem. Razem z Sytym zjadą na ławkę kar.

Strzał Viitanena zatrzymuje Murray.

Pasiut sam na sam. Pięknie przymierzył i prowadzimy już 4:1!

Kara dla Blomqvista, gospodarze zagrają jednego więcej przed dwie minuty.

Torunianie wrzucili drugi bieg. Murray broni strzał po szybkiej zmianie stron.

Błąd naszej defensywy, rywal bliski gola, ale strzał sprzed bramki mija słupek.

Strzał w kontrze dwóch na dwóch rywala, ale krążek trafia prosto w Murraya.

GieKSa próbuje uspokoić tempo gry i kontrolować wydarzenia na lodzie.

Olszewski próbował przekierować. Murray mrozi.

Składna kontra GKS-u, Hitosato miał idealną okazję, ale niestety nie trafił w bramkę.

MAGEEEEE! Piękna bramka po akcji z Bartkiem Fraszko!

Strzał Magee po najeździe z prawej strony, krążek odbija się od Mustukovsa.

Zaczynamy trzecią tercję!

Kara dla Rompkowskiego i Zielińskiego. Zagramy 4 na 4.

Mustukovs łapie kolejną próbę Kolusza.

Murray mrozi strzał po najeździe z lewej strony.

Syty zagrał przed bramkę, którą Murray na moment opuścił, szczęśliwie to my pierwsi dopadliśmy do krążka.

Dobrze z boksu wyjechał Bepierszcz. Mustukovs wyciągnął rękawice i złapał jego strzał.

Blisko dubletu Lehtonen! Jego strzał w parkany Musukovsa.

Mieliśmy swoje szanse, ale ostatecznie wracamy do gry w pełnych zestawieniach.

Pulkkinen długo mierzył, ale trafił w bramkarza.

Kontynuujemy 5 na 4.

Kara dla Zielińskiego, przez 12 sekund gramy 5 na 3.

W odpowiedzi kontra torunian, ale strzał obok bramki.

Mustukovs ratuje swój zespół podbijając uderzenie Kolusza.

Mierzył w okienko Fraszko. Niewiele zabrakło.

Kara dla Gimińskiego, zagramy jednego więcej.

Strzał Viitanena z niebieskiej, łapie Murray.

Groźna akcja rywali. Murray mrozi pod parkanami strzał z prawego skrzydła.

Teraz bramkarz gospodarzy mrozi po dobrej akcji Magee - Fraszko.

Torunianie wrócili do gry 5 na 5 i mogli wyjechać od razu z kontrą sam na sam. Dopisało nam szczęście, bo rywal źle przyjął krążek.

Pierwotnie sędzia wskazał karę dla torunian, ale po konsultacji z kolegami wycofał decyzję.

Wymanewrować Mustukovsa próbował Pasiut, bramkarz się jednak połapał.

Kara dla gospodarzy za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

Toruń ruszył z kontrą i było blisko akcji sam na sam. Murray jednak dopadł do krążka pierwszy i zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

Strzał Gimińskiego zatrzymał się na kiju naszego obrońcy.

Elomaa uderzał tuż obok bramki.

Dobry moment gospodarzy, którzy parę razy zagrozili naszej bramce.

Bardzo blisko Magee! Próbował poprawić swój pierwszy strzał, ale bramkarz w ostatnim momencie zamknął mu drogę parkanem.

Od razu dobra akcja gospodarzy i Murray ratuje nas dwukrotnie przed utratą gola.

Wracamy na drugą tercję meczu w Toruniu.

Mustukovs blokuje próbę Lehtonena.

Profesorskie podanie Pasiuta do Fraszki, jego strzał obok słupka.

GOL dla GKS-u! Strzelcem Monto po przekierowaniu krążka.

Bepierszcz przed bramką, trafia prosto w Mustukovsa.

W ostatnich minutach widoczna przewaga GKS-u. Kruczek objechał bramkę, ale nie znalazł podania do lepiej ustawionego kolegi.

Długa akcja GKS-u w tercji torunian. Przy podaniu na niebieską krążek jednak opuścił tercję, co oznacza spalonego.

Bepierszcz minimalnie obok bramki!

Gramy już 5 na 5.

Zatrzymujemy kontrę torunian, następnie ruszamy ze swoją, ale ostatecznie spowolniliśmy i przeprowadziliśmy akcję, której nie udało się zakończyć strzałem.

Świetny najazd Fraszki! Mustukovs jednak dobrze ustawiony i łapie krążek.

Teraz GKS gra 5 na 4.

Kara dla Jaworskiego za podcinanie Fraszki.

Murray mrozi strzał Elomy. Zaczniemy z bulika w naszej tercji.

Kara dla Smala, zagramy dwie minuty jednego mniej.

Szybko odpowiadają gospodarze. Strzelcem Zając.

Piękna akcja GKS-u Katowice i gol Lehtonena!

Strzał Elomy sprzed Murraya, ale prosto w parkany naszego bramkarza.

Nieudana akcja Wajdy z Lehtonenem. Rywal mógł wyjść z kontrą, ale dobrze reagujemy w obronie.

Ładna akcja GKS-u. Pasiut podawał do Fraszki na prawą stronę, jednak jego strzał zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza.

Strzał Magee w szybkiej akcji. Mustukovs mrozi.

Murray źle wybijał krążek przy naciskającym napastniku. Na szczęście bez konsekwencji.

Wanacki uderzał, ale źle trafił w krążek. Zaczniemy z bulika w tercji gospodarzy.

• Obie ekipy już na lodzie. Za moment rozpoczynamy mecz!

• Przed GKS-em Katowice mecz 6. kolejki PHL. Po raz pierwszy w tym sezonie zagramy z KH Energą Toruń. GieKSa zagrał dotąd trzy mecze sezonu 2022/23 i wszystkie wygrała, więc w Toruniu chcemy podtrzymać swoją serię. Początek spotkania o godz. 18:30. Transmisja na POLSKIHOKEJ.TV.