• Magee (51)
  • Pasiut (17)

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) - Saur, Gula, Michalski, Arrak, Racuk - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Husak, Nemec, Sointu, Wronka, Csamango oraz Brynkus i Dziurdzia.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

W trzecim meczu sezonu 2022/23 GKS Katowice zagrał z COMARCH Cracovią na lodowisku rywala. Trener Jacek Płachta skorzystał z podobnego zestawienia, jakim zagrał w zwycięskim starciu z GKS-em Tychy. Gospodarze w trakcie pierwszej tercji dwukrotnie grali w przewadze. Patryk Wronka nawet wpakował krążek do bramki, ale sędziowie po analizie wideo nie mieli wątpliwości, że bramka nie została zdobyta prawidłowo. Lepiej w przewadze poradzili sobie podopieczni trenera Płachty. Długo rozgrywaliśmy swoją akcję, ale w końcu krążek trafił na kij Grzegorza Pasiuta i ten precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik.

Na drugie 20 minut meczu w Krakowie wracaliśmy więc z prowadzeniem 1:0. Po powrocie do gry inicjatywę przejęli krakowianie. W 26. minucie akcja Sointu i Arraka zakończyła się strzałem tego drugiego i tylko dobra interwencja Murraya uratowała nas przed utratą gola. Do trzech razy sztuka. Gdy gospodarzy po raz trzeci grali w przewadze, Eryk Nemec wykorzystał dobre podanie po zmianie stron i dał swojej drużynie remis. Katowiczanie mieli w tej części potężne problemy z karami. Dwukrotnie graliśmy 3 na 5, rozpoczynając również tak trzecią tercję.

Przez 58 sekund broniliśmy się przed naporem krakowian, ale ostatecznie wyszliśmy z tego obronną ręką i po długim okresie gry w osłabieniu w końcu było 5 na 5. Ten stan rzeczy utrzymał się parę minut, gdy karę za podcinanie Romana Raca otrzymał Maciej Kruczek. Jednak i ten okres przetrwaliśmy. W 51. minucie to GieKSa wykorzystała grę w przewadze. Brandon Magee znalazł się z krążkiem tuż przed bramkarzem i fantastycznie uderzył prosto w okienko. Katowiczanie odzyskali więc prowadzenie, które na kilkanaście sekund przed końcem podwyższył Bartosz Fraszko trafiając do pustej bramki!

Koniec meczu, kolejne trzy punkty na koncie GKS-u!

FRASZKO DO PUSTEJ!

Czas dla Cracovii. 34 sekundy do końca trzeciej tercji.

Pasiut mógł przypieczętować, oko w oko ze Stojanoviciem, ale trafia prosto w bramkarza.

Uff, dobra kontra gospodarzy... Świetnie jednak przesunął się Murray i uniknęliśmy utraty gola.

Monto próbował przekierować po uderzeniu Wanackiego, było blisko.

Długa akcja GieKSy w tercji Cracovii, ale nie udało się oddać strzału.

Pracowite sekundy Murraya. Najpierw łapie strzał Raca, a potem Kinnunen, ale także górą nasz bramkarz.

Lekka próba Sointu. Murray kontrolował lot krążka. Zaczniemy z bulika w naszej tercji.

Krążek pod bramką Cracovii. Próbował dobijać Monto, ale krążek utknął w parkanach Stojanovicia.

Jeszcze zamieszanie pod naszą bramką, ale Murray mrozi krążek.

Wanacki blokuje strzał Raca.

Znów zagramy jednego mniej. Kara dla Marcina Kolusza.

Świetnie znalazł miejsce, gdy znalazł się z krążkiem tuż przed Stojanoviciem.

GOOOL! MAGEE!

Strzał Fraszko prosto w bramkarza.

Kara dla Wronki.

Blomqvist do Pulkkinena! Niewiele zabrakło.

Fraszko do Magee, ten próbował dołożyć kij, ale krążek przeniósł nad bramką.

Strzał z niebieskiej, Stojanović wypuścił, ale Olsson nie zdołał dobić zatrzymywany przez obrońcę.

Kara dla Sawickiego, tym razem to GKS zagra jednego więcej.

Wytrzymaliśmy i gramy w pełnych zestawieniach.

Kara dla Macieja Kruczka.

Gramy w komplecie, przetrwaliśmy trudny okres.

GieKSa w czwórkę... Pozostaje nie łapać kolejnych kar.

Zaczynamy trzecią tercję. Gramy 3 na 5 przez 58 sekund.

Niewiarygodne... kara dla Pasiuta. Przez trzy sekundy gramy 3 na 5.

Wyjechał Wanacki, graliśmy kilka sekund 5 na 5, a potem... kara dla Kruczka.

Gramy w czterech.

Zamieszanie na lodzie. Lehtonen został wypuszczony z boksu i przez moment graliśmy w czterech. Czekamy na decyzję sędziów.

Dobrze się bronimy. Niestety kolejna kara... Tym razem Wanacki.

Sytuacja robi się jeszcze gorsza. Pulkkinen podcinał Wronkę i przez 1:41 gramy 3 na 5.

Kolejna kara dla GieKSy. Na ławkę zjedzie Lehtonen.

Sointu wyłożył krążek Wronce, ten próbował uderzyć... łyżwą, ale krążek zatrzymuje się na Murrayu.

Dobry wjazd Kolusza, strzela jednak prosto w Stojanovicia.

Gramy 5 na 5. Zaraz ruszył z kontrą Pasiut, ale jego strzał obok słupka.

Złe wieści, kolejna kara. Tym razem Hitosato.

Gol dla gospodarzy. Strzelcem Nemec.

Kara dla Olssona, Cracovia znów w przewadze.

Znów potężne zamieszanie pod naszą bramką, ale oddalamy zagrożenie.

Sointu do Arraka i Murray zatrzymuje tego drugiego parkanem!

Murray mrozi strzał z ostrego kąta. Zaczniemy z bulika.

Strzał Sointu po akcji Wronki, po raz kolejny górą Murray.

Następnie kontra Cracovii, ale dobrze w bramce reaguje Murray.

Strzał Blomqvista zatrzymuje bramkarz.

Wracamy na drugą część meczu.

Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Stojanović odbija parkanem, szkoda, że żaden z graczy GKS-u nie zdołał poprawić.

Kontra GieKSy, ale Kruczek za długo zwlekał z podaniem.

GOOOL! Grzegorz Pasiut pokonał Stojanovicia!

Kara dla Husaka, zagramy dwie minuty jednego więcej.

Kasperlik zatrzymuje jednego z naszych graczy tuż przed strzałem.

Równie dynamiczna odpowiedź Cracovii, świetnie broni Murray.

Dynamiczna akcja GKS-u. Strzał Fraszko jednak obok bramki.

Murray zatrzymuje strzał z niebieskiej.

Fraszko w kontrze obok bramki.

Kara dla Blomqvista, Cracovia ponownie jednego więcej.

Dobra okazja Mikkoli! Trafia w słupek...

Kontra 3 na 1 GKS-u, niestety odrobinę się pogubiliśmy i powalczymy na bulika przy bramce Stojanovicia.

GieKSa ma problem z zawiązaniem akcji w tercji rywala.

Bramka nieuznana.

Gol Wronki. Sędziowie sprawdzą, czy wszystko odbyło się w obrębie przepisów.

Kara dla Smala, Cracovia zagra dwie minuty w przewadze.

Rompkowski przed bramkę do Smala, ale ten nie opanował krążka. W odpowiedzi kontra Cracovii, Murray zatrzymuje strzał Sawickiego.