• Hitosato (37)
  • Fraszko (23)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs (Kieler) - Górny, Bryk, Urbanowicz, Paś, Nalewajka Ł. - Sevcenko, Jansons, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs - Kostek, Viinikainen, Korkiakoski, Nalewajka R. - Horzelski, Kameneu, Blanik, Jarosz, Pelaczyk.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszo, Pasiut, Krężołek - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Magee, Lehtonen Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

Po emocjach związanych z Hokejową Ligą Mistrzów, przyszedł czas do powrotu w rywalizacji na krajowym podwórku. W ramach 3. kolejki spotkań podopieczni trenera Jacka Płachty zmierzyli się na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie, który rozgrywki 2022/23 rozpoczął od dwóch porażek. Gospodarze chcieli się jak najszybciej zrehabilitować. Już w 3. minucie Patryk Pelaczyk ruszył z kontrą i znalazł drogę do bramki Johna Murraya otwierając wynik spotkania. Chwilę później mogło być już 2:0, gdy przed bramkarzem GieKSy znalazł się Łukasz Nalewajka. Katowiczanie chcieli odpowiedzieć w kolejnych minutach. Bliski był Christian Blomqvist, który obił słupek bramki Bence Balizsa przy próbie dobitki.

Przed końcem tercji wynik nie uległ zmianie. Gracze z Katowic mieli problem z wykreowaniem dla siebie dogodnej sytuacji bramkowej. Do remisu udało się doprowadzić w 23. minucie podczas gry w przewadze. Bartosz Fraszko dobrze wykorzystał podanie kolegi i nastrzelił Balizsa trafiając do siatki. Katowiczanie grali szybciej i częściej gościli w tercji rywala. Posypało się także kilka kar, co sprawiło, że mecz od razu zrobił się dynamiczniejszy. W 37. minucie Shigeki Hitosato otrzymał podanie od Igora Smala i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Potężnie uderzył i znalazł miejsce obok bramkarza JKH. Pierwszy gol w sezonie Japończyka dał katowiczanom prowadzenie.

Na trzecią tercję wracaliśmy z prowadzeniem 2:1. Mecz nabrał intensywności. Gospodarze jak najszybciej chcieli doprowadzić do remisu. Obie ekipy chciały przytrzymać dłużej krążek w tercji atakującej. Testowana była zwłaszcza czujność Johna Murraya. W ostatniej minucie przed szansą stanęli Christian Blomqvist oraz Shigeki Hitosasto, ale w obu przypadkach dobrze w bramce reagował Balizs. Gospodarze pod koniec ściągnęli bramkarza, ale to nie zmieniło wyniku meczu. Katowiczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 PHL.

Koniec meczu, wygrywamy!

JKH bez bramkarza.

Hitosato przed szansą na drugiego gola! Niewiele zabrakło...

Olsson podał do Blomqvista, ten w dobrej sytuacji trafia w bramkarza.

Balizs mrozi strzał Mikkoli.

Zamieszanie pod bramką Murraya po akcji lewą stroną. Nasz bramkarz mrozi.

Wajda szukał przed bramką Magee. Pomysł dobry, ale rywal zdążył zareagować.

Murray zatrzymuje na parkanie strzał Pelaczyka.

JKH gra znacznie szybciej i agresywniej.

Testowana co chwilę czujność Johna Murraya.

Duża intensywność w ostatnich minutach. Obie drużyny próbują utrzymać krążek w tercji atakującej.

Dużo szczęścia. Strzał Sinegubovsa w boczną siatkę.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Ajj, Balizs wyciągnął strzał Pasiuta, który był w dogodnej pozycji.

Kara dla Viinikainena, zagramy jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Jest nas pięć na pięć. Murray świetnie zatrzymuje w rękawicy strzał rywala.

Potężne zamieszanie przed bramką Murraya, ale wychodzimy z niego zwycięsko.

Pasiut z backhandu, ale Balizs zatrzymał.

Trzecią tercję zaczynamy w osłabieniu.

Kolejna kara, tym razem dla Kolusza.

Kontra Fraszki sam na sam... niestety górą Balizs.

Na ławce kar usiądzie Joona Monto.

Kontra Fraszko - Blomqvist, ten drugi skutecznie powstrzymywany przez rywala.

Japończyk wyjechał sam na sam i daje GieKSie prowadzenie.

GOL! SHIGEKI HITOSATO!

Kalinikovas strzelał w kontrze, ale Murray kontrolował lot krążka.

W ostatnich minutach zwiększyła się intensywność gry gospodarzy.

Podanie przed bramką Jansonsa, nikt nie wykończył.

Dobra akcja JKH zakończona mocnym strzałem obok słupka.

Strzał Wanackiego prosto w Balizsa.

Nic z tego, gramy w pełnych zestawieniach.

Kolejna kara dla JKH, tym razem zjedzie Viinikainen. GieKSa dwie minuty jednego więcej.

Gramy jednego więcej.

Magee mógł wykończyć podanie Pasiuta, jego strzał mocny, ale obok bramki.

Kara dla Sevcenki, gramy przez 27 sekund 4 na 4.

Kara dla Blomqvista, teraz to JKH zagra jednego więcej.

Teraz dobre uderzenie Magee, krążek trafia jednak prosto w bramkarza.

Balizs przestraszył się nadjeżdżającego Lehtonena i zamroził krążek.

Balizs niepewnie łapał uderzenie Mikkoli.

GOL! Bartosz Fraszko doprowadza do remisu.

Strzał Kolusza obok słupka.

Kara dla Dominika Pasia. Zagramy w przewadze.

Pasiut długo mierzył, trafił w parkany Balizsa i ten mrozi krążek.

Wracamy do gry, do boju GKS!

Spalony w polu bramkowym GKS-u, do tego przewracany Murray.

Kalinikovas w boczną siatkę po akcji prawą stroną.

Patryk Krężołek ucierpiał w starciu na bandzie.

Murray broni strzał Ubranowicza w akcji sam na sam.

Balizs łapie próbę Magee, który oddał strzał będąc pomiędzy dwoma defensorami.

Strzał z tercji neutralnej Blomqvista, mrozi Balizs.

Odpowiedź GKS-u. Wjechaliśmy do tercji rywala i oddaliśmy jeden strzał, ale krążek odbity parkanami.

Ostatnie fragmenty to napór gospodarzy.

Murray wyjechał z bramki. Rywal podał zza niej do kolegi, na szczęście nie trafił w krążek.

Przez moment gospodarze w naszej tercji, ale bez zagrożenia.

Krężołek w kontrze do Kruczka, ten nie zdołał wykończyć akcji.

Olsson bliski przekierowania, potem Blomqvist trafia w słupek.

Wanacki szukał Krężołka. Mrozi Balizs.

Blisko drugiego gola dla JKH. Łukasz Nalewajka trafia w parkany Murraya z bliskiej odległości.

Kontra JKH i gola strzela Patryk Pelaczyk.

Balizs odbija parkanami pierwszy strzał.

• Przed nami pierwszy mecz sezonu 2022/23. W Jastrzębiu zmierzymy się z miejscowym JKH. Transmisja meczu na POLSKIHOKEJ.TV.