COMARCH Cracovia

• Gula (27)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Magee - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Smal, Monto - Kruczek, Wajda, Prokurat, Krężołek, Pulkkinen - Musioł, Maciaś, Bepierszcz, Olsson, Hitosato.

COMARCH Cracovia: Zabolotny (Stojanović) - Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki - Husak, Nemec, Wronka, Vojtech, Kapica - Saur, Gula, Brynkus, Racuk, Csamango oraz Tynka, Michalski, Arrak, Dziurdzia.

GKS Katowice po raz pierwszy wziął udział w rywalizacji o Superpuchar Polski. Podopieczni trenera Jacka Płachty w “Satelicie” zmierzyli się z COMARCH Cracovią, czyli ostatnim zwycięzcą Pucharu Polski. Do składu katowiczan wrócił Shigeki Hitosato, który pauzował w spotkaniu z GKS-em Tychy. Rywale zaczęli bardzo mocno. Martin Kasperlik już w 1. minucie meczu wyjechał sam na sam z Johnem Murrayem, ale jego strzał z backhandu przeleciał obok słupka. Po nerwowym początku zaczęliśmy dochodzić do głosu. W 7. minucie podanie przed bramkę David Zabolotny’ego wykorzystał Hampus Olsson wyprowadzając katowiczan na prowadzenie. Ataki rywala zintensyfikowały się pod koniec tej części meczu, ale dobrze w bramce reagował Murray. Pod koniec tercji katowiczanie grali jednego więcej po karze dla Patryka Wronki.

Ostatecznie na drugie 20 minut wracaliśmy z prowadzeniem 1:0 i 85 sekundami w przewadze i tę szansę wykorzystali, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Olsson, przekierowując pod parkanami Zabolotny’ego strzał swojego kolegi. Kolejne uderzenie wyprowadziła jednak Cracovia, której udało się rozegrać dobrą akcję zakończoną strzałem Jiriego Guli. Goście nawiązali więc kontakt i w kolejnych minutach szukali wyrównania. Ich ambicje zostały jednak storpedowane przez Macieja Kruczka. Obrońca GieKSy wjechał przed bramkę z prawej strony i uderzył z ostrego kąta całkowicie zaskakując bramkarza Cracovii. Ponownie prowadziliśmy dwoma bramkami i ten wynik utrzymał się do końca drugiej części.

Zatem GKS dzieliło 20 minut od historycznego pierwszego Superpucharu. Kluczowe było utrzymanie koncentracji do samego końca. Hat-tricka mógł skompletoiwać Olsson, który w 41. minucie wyjechał sam na sam z Zabolotnym. Bramkarz Cracovii odbił jednak strzał. Skuteczniejszy był chwilę później Christian Blomqvist. Jego strzał odbił się od bramkarza i przeleciał nad nim ostatecznie wpadając do bramki. Blomqvist najwyraźniej pozazdrościł Olssonowi, bo w 46. minucie po raz drugi wpakował krążek do bramki Cracovii, tym razem wygrywając przepychankę pod bramką. Cztery bramki przewagi dawały GKS-owi bardzo dużo komfortu psychicznego na 14 minut przed końcem meczu. Kropkę nad i w 58. minucie postawili Teemu Pulkkinen i Hampus Olsson, który skompletował hat-tricka. GKS Katowice z pierwszym Superpucharem w historii!

Koniec meczu. GIEKSA Z PIERWSZYM PUCHAREM W SEZONIE!

Magee cały czas próbuje wpisać się na listę strzelców.

Pełna dominacja GKS-u w ostatniej tercji Superpucharu Polski.

SIÓDMA! OLSSONA TRZECIA!

Pulkkinen zabił mecz!

Dynamiczny wjazd Magee, bramkarz łapie jego próbę.

Dobrze zatrzymuje Sawickiego wjeżdżającego w naszą tercję.

Pasiut wyjechał sam na sam, ale próba z backhandu nie zaskoczyła Zabolotny'ego.

Dobre okazje Magee i Fraszko. W obu przypadkach górą Zabolotny.

Kara dla Sawickiego, zagramy w przewadze.

Cracovia naciska, a my staramy się uspokoić tempo.

Murray świetnie zatrzymuje Wronkę!

DUBLET BLOMQVISTA!

Monto minimalnie obok spojenia!

Starcie Pasiuta z Gulą, sędzia ich uspokaja.

Arrak źle przyjął po podaniu w naszą tercję, mógł wyjechać sam na sam.

GOOOOOOOL! CHRISTIAN BLOMQVIST!

Blomqvist obok słupka.

Olsson sam na sam! Łapie Zabolotny.

Zaczynamy trzecią tercję, do boju GKS!

Wronka wjechał w tercję przed krążkiem. Mogło być groźnie, ale mamy spalonego.

Magee dostał podanie przed bramkę, niewiele brakowało!

Murray broni strzał Brynkusa!

Dużo szczęścia, że Rac nie trafił w krążek po złym podaniu katowiczan we własnej tercji.

Podbity strzał rywala ląduje w siatce nad bramką Murraya. Zaczniemy z bulika w naszej tercji.

Ostatnie minuty to głównie walka na bandach.

Wcześniej dobrze przed bramkę wjechał Musioł, ale nie udało mu się powtórzyć wyczynu Kruczka.

Jeden z graczy gości ucierpiał przy starciu na bandzie.

Jak on to zmieścił?! Fantastyczne uderzenie naszego obrońcy.

ODPOWIADAMY! KRUCZEK!

Znacznie lepszy okres dla gości, którzy agresywnie atakują w naszej tercji dążąc do wyrównania.

Bardzo dobra akcja gości i gol Guli.

GKS już w piątkę.

Murray mrozi próbę z niebieskiej.

Smal najpierw strzela z backhandu obok słupka, a potem łapie karę. Zagramy dwie minuty jednego mniej.

Olsson przekierował strzał z niebieskiej i krążek wpadł pomiędzy parkanami bramkarza Cracovii.

GOOOL! DRUGA BRAMKA OLSSONA!

Wracamy na drugą tercję.

Koniec pierwszej części meczu.

Zamieszanie pod bramką Cracovii, Zabolotny nakrył krążek ciałem.

Teraz zawodnik Cracovii zjeżdża na ławkę kar.

Odłożona kara dla Wronki.

Kara dla Pasiuta i Racuka. Gramy 4 na 4.

Ostatnie minuty lepsze w wykonaniu gości.

Z backhandu groźnie Kasperlik, dobrze ustawiony Murray odbija krążek.

Zabolotny mrozi strzał Wanackiego.

Niebezpieczna strata GieKSy we własnej tercji. Kolusz zablokował uderzenie Wronki swoim ciałem.

Strzał Wajdy w kierunku bramki. Niestety nikt nie przekierował.

Cracovia próbuje odpowiedzieć, strzał z ostrego kąta Michalskiego.

Wronka wjechał w naszą tercję. Strzał obok bramki Murraya.

Napastnik GKS-u wykończył podanie wzdłuż bramki rywala.

GOL! OLSSON!

Dynamicznie w tercję rywala wjechał Magee. Oddał strzał mając obok siebie obrońcę i Zabolotny łapie krążek.

Dobre podanie Pulkkinena do Kruczka. Ten uderza prosto w bramkarza.

Kontrofensywna GKS-u. Teraz strzał Olssona obok słupka.

Zabolotny zatrzymuje uderzenie z niebieskiej.

Świetnie wjechał w tercję Pasiut, jego strzał obok słupka.

Strzał Wronki prosto w parkany Murraya.

Kasperlik obok bramki z backhandu w akcji sam na sam. Sporo szczęścia GieKSy.

• Obie ekipy na lodzie, za moment zaczynamy mecz.

• GieKSa stanie do walki o pierwsze trofeum w tym sezonie. W meczu o Superpuchar Polski zmierzymy się z COMARCH Cracovią. Transmisja w TVP Sport.