• Jaśkiewicz (14)
  • Gościński (24)
2-0
(1:0, 1:0, 0:0)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) - Bagin, Jaśkiewicz, Jeziorski, Galant, Gościński - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Komorski, Sedivy - Kaskinen, Bizacki, Marzec, Starzyński, Wróbel - Sobecki, Younan, Dupuy, Szturc, Bukowski oraz Kasperek, Ubowski.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Fraszko, Pasiut, Hitosato - Mikkola, Wanacki, Blomqvist, Monto, Krężołek - Kruczek, Wajda, Magee, Lehtonen, Pulkkinen - Musioł, Prokurat, Bepierszcz, Ciepielewski, Lebek oraz Maciaś

Drugim sprawdzianem dyspozycji hokeistów GieKSy było wyjazdowe starcie z GKS-em Tychy, z którym prowadziliśmy w ostatnim sezonie pamiętną, zwycięską batalię o wejście do finału PHL. W porównaniu do składu delegowanego na mecz z COMARCH Cracovią do zmian doszło jedynie w ostatniej piątce.

Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gospodarzy po bramce Oskara Jaśkiewicza z 14 minuty, który uderzeniem spod linii niebieskiej zaskoczył Johna Murray'a. Natomiast cztery minuty po starcie kolejnej części meczu drugą bramkę dla tyszan zdobył Mateusz Gościński, który z bliska dobił strzał Szturca. Zawodnicy GKS-u mimo zwiększonej aktywności w ataku nie zdołali ani razu pokonać zarówno Tomasa Fucika, jak i Kamila Lewartowskiego, także w ostatnich dwóch minutach meczu, które rozegraliśmy z bramkarzem wycofanym do boksu. Po regulaminowym czasie gry zdecydowano się rozegrać jeszcze serię rzutów karnych, w której lepsza okazała się GieKSa za sprawą trafień Brandona Magee i Christiana Blomqvista (2:0).

W trzecim meczu towarzyskim zagramy na lodowisku Jantor z COMARCH Cracovią we wtorek 16 sierpnia o godzinie 17:00.