(2:0; 1:1; 2:0)

• Lehtonen (31)

Rögle Ängelholm: Rifalk (Clang) - Mozik, Wallinder, Zaar, Tambellini, Everberg - Kapla, Lesund, Rosdahl, Ferguson, Sheen - Jonsson, Sund, Stromgren, Niederbach, Edstrom - Tarnstrom, Enstrom, Stal Lyrenas, Kasper, Sjodin.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Kolusz, Krężołek, Pasiut, Fraszko - Wanacki, Mikkola, Lehtonen, Monto, Magee - Kruczek, Wajda, Blomqvist, Pulkkinen, Olsson - Prokurat, Musioł, Hitosato, Smal, Bepierszcz.

Na imponującej Catena Arena, GKS Katowice zmierzyli się z mistrzem ostatniej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów - Rögle BK w ramach 4. kolejki sezonu 2022/23 CHL. W pierwszym meczu GieKSa po dwóch tercjach prowadziła 3:1, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywala, który był skuteczniejszy w trakcie finałowych 20 minut. Rögle dwa dni wcześniej strzeliło drużynie z Szekesfehervar aż siedem bramek, więc musieliśmy się mieć na baczności.

W 5. minucie meczu karę za uderzenie rywala kijem otrzymał Brandon Magee. Grę w przewadze udało się wykorzystać najskuteczniejszemu zawodnikowi gospodarzy - Rileyemu Sheenowi, który uderzył tak, że krążek odbił się od Johna Murraya i wpadł do bramki. 10 minut później wynik podwyższył Oskar Stål Lyrenäs. Murray odbił pierwsze uderzenie, ale przy dobitce nie miał najmniejszych szans. GieKSa miała swoje szanse w końcówce tercji. Najpierw bliski przekierowania strzału był Christian Blomqvist, a chwilę później nad poprzeczką uderzał Grzegorz Pasiut.

Na drugą tercję wracaliśmy jednak ze stratą dwóch bramek. W trakcie pierwszych dziesięciu minut dobrze funkcjonująca obrona GieKSy nie pozwoliła rywalowi na wiele. Karę złapał Marco Kasper, co pozwoliło nam zagrać dwie minuty jednego więcej. Przez długi moment katowiczanie mieli problem z tym, by wjechać do tercji przeciwnika, ale gdy się to udało, swoją szansę wykorzystał Matias Lehtonen. GieKSa strzeliła więc bramkę kontaktową. Odpowiedź przyszła minutę później, gdy po karze dla Patryka Krężołka grę jednego więcej wykorzystał Adam Tambellini.

Więcej bramek podczas drugiej tercji nie padło i na trzecią odsłonę wracaliśmy z wynikiem 3:1 dla miejscowych. Wynik zmienił się po kolejnej karze dla GieKSy, tym razem za nadmierną liczbę graczy na lodzie. Skuteczny po raz kolejny okazał się Tambellini. Goście mogli odpowiedzieć w 46. minucie za sprawą Patryka Krężołka, ale jego strzał po podaniu zza bramki Pasiuta zatrzymał się na parkanach Christoffera Rifalka. Na 30 sekund przed końcem wynik meczu ustalił Brady Ferguson, a Rögle wykorzystało swoją trzecią grę w przewadze.

Koniec spotkania.

Ferguson ustala wynik meczu.

Murray zatrzymuje uderzenie Tambelliniego.

Tym razem kara dla Mateusza Bepierszcza. 1:35 do końca meczu.

Dwa razy dobrze interweniował Murray.

Kara dla Lehtonena.

Murray trafiony w kask.

Kontra Blomqvista z Pulkkinenem, ale podanie tego drugiego nie dotarło z powrotem do kolegi z drużyny.

Nastrzelony parkan Rifalka w kontrze.

Znów dobrze Murray w starciu sam na sam z rywalem.

Murray łapie uderzenie Wallindera.

Dobra walka czwartej piątki GKS-u. Smal uderzał z ostrego kąta i Rifalk zamroził.

Dobre podanie Pasiuta do Krężołka, ten uderza w parkany Rifalka.

Hitosato zmylił rywala i uderzał, ale krążek przeleciał obok słupka.

Próbował Jonsson, ale obok słupka bramki strzeżonej przez Murraya.

Bardzo szybko gospodarzom udaje się wykorzystać grę jednego więcej. Gola strzela ponownie Tambellini.

Kara dla GKS-u za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

Mikkola strzelał w kierunku bramki i liczył na to, że któryś z jego kolegów przekieruje strzał. Mrozi Rifalk.

Strzelec drugiej bramki dla Rogle zjechał do szatni z kontuzją ręki po starciu przy bandzie. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Wracamy na trzecią tercję meczu w Ängelholm.

Druga tercja na remis.

AJJ! Blisko Krężołek po podaniu Pasiuta. W ostatnim momencie krążek złapał Rifalk.

Zmasowane ataki Rogle, robimy co w naszej mocy...

Kontra Olssona, podawał do Blomqvista, ale ten dobrze blokowany przez obrońców.

Murray fantastycznie zatrzymuje Sheena!

Zagotowało się pod bramką Murraya, na szczęście oddalamy.

Sprawnie rozegrany zamek i pewne uderzenie rywala.

Gol Tambelliniego.

Kara dla Patryka Krężołka.

Sędziowie sprawdzali, czy bramka została zdobyta zgodnie z przepisami, ale po obejrzeniu powtórki nie mają wątpliwości.

GOOOOL! Matias Lehtonen! Odrabiamy część strat!

Marco Kasper z karą, zagramy w przewadze.

Magee przed bramkarze gospodarzy, nie wiedział jednak jak złożyć się do strzału.

Murray odbija parkanem uderzenie Stala Lyrenasa.

Sheen przygotowywał sobie miejsce do strzału, trafia prosto w Murraya.

Murray odbija uderzenie Lesunda.

Pasiut do Fraszki w akcji 3 na 2. Zabrakło tylko uderzenia.

Zamieszanie pod bramką Rogle, zabrakło momentu opanowania krążka. Potem strzał Kolusza, ale zatrzymany na obrońcy.

Wajda dobrze blokuje strzał z niebieskiej.

Fraszko wjechał w tercję rywala, podał do kolegi, ale strzał niestety zatrzymany.

Zaczynamy drugą tercję!

Koniec pierwszej tercji meczu.

Uderzenie Pasiut nad poprzeczką!

Murray mrozi uderzenie Sunda.

Przekierowanie Blomqvista... niewiele zabrakło.

Drobne zamieszanie przed bramą Rifalka. Ten mrozi krążek na wszelki wypadek.

Bepierszcz blokuje potencjalnie groźny strzał.

Rifalk odbija uderzenie Olssona.

Murray odbił krążek po uderzeniu jednego z rywali, ale na dobitkę nie mógł nic poradzić.

Stal Lyrenas podwyższa prowadzenie gospodarzy.

Murray odbija uderzenie niezwykle groźnego Sheena.

Murray zatrzymał uderzenie Sunda.

Ważna interwencja Krężołka w obronie.

Pasiut wjechał groźnie w tercję rywala. Podał do Fraszki, ale jego strzał zatrzymał się na obrońcy.

Wyraźna przewaga gospodarzy. Odpieramy ich ataki.

Wajda uderzał w kierunku bramki, szkoda, że nie udało się nikomu tej próby przekierować.

Strzał Rosdahla mija słupek naszej bramki.

Riley Sheen wykorzystuje grę w przewadze.

Kara dla Magee za uderzenie rywala kijem, Magee nie protestuje.

Smal wpadł w Rifalka, na szczęście sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów.

Edstrom sam na sam z Murrayem, lepszy nasz bramkarz.

Magee przerywa dobre podanie, potem Murray zatrzymuje strzał Wallindera.

• Przed nami 4. kolejka Hokejowej Ligi Mistrzów. GKS Katowice na lodowisku w Ängelholm zmierzy się Rögle BK. Transmisja tego spotkania na Polsacie Sport Extra.