ZSC Lions Zurich

• Diem (37)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Kolusz, Rompkowski, Krężołek, Pasiut, Fraszko - Mikkola, Wanacki, Magee, Monto, Lehtonen - Kruczek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Blomqvist - Prokurat, Musioł, Hitosato, Smal, Bepierszcz

ZSC Lions Zurich: Waeber (Hrubec) - Weber, Geering, Holleinstein, Roe, Andrighetto - Trutmann, Lehtonen, Bodenmann, Wallmark, Texier - Baltisberger, Marti, Riedi, Lammikko, Bachofner - Henry, Guebey, Diem, Sigrist, Truog

W drugim domowym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów podejmowaliśmy szwajcarskie ZSC Lions Zurich, w składzie którego występuje brat Matiasa Lehtonena - Mikko. Mecz symbolicznie rozpoczął były hokeista GieKSy i jej legenda Andrzej Tkacz, który w swoje karierze występował także w szwajcarskim ZSC.

Tak jak można było się spodziewać, John Murray miał parkany pełne roboty już od pierwszych sekund meczu, a GKS nastawił się na pracę we własnej tercji i rozbijanie ataków rywala, który szukał swobodnie okazji do strzałów w każdym sektorze. Sygnał do ataku dał Bartosz Fraszko po solowej akcji, potem z ostrego kąta strzelal też Grzegorz Pasiut, ale to Szwajcarzy mieli bardziej klarowne sytuacje i zdecydowanie przeważali w statystyce strzałów. Przetrzymaliśmy grę w osłabieniu po karze dla Jakuba Wanackiego, czego efektem była większa pewność siebie i pierwsza naprawdę groźna sytuacja Grzegorza Pasiuta z 10. minuty. Do końca tercji stworzyliśmy sobie jeszcze kilka szans na gola, a o dużym pechu mógł mówić Bartosz Fraszko, bo krążek po jego strzale odbił się od parkanu Waebera i zmierzał do bramki Lions, jednak został wybity przez obronę. Odważna końcówka tercji w wykonaniu naszej drużyny była obiecującym prognostykiem dalszej części meczu.

Przez długie minuty prezentowaliśmy pragmatyczny, konswekwentny hokej obliczony na wytrącanie rywala z rytmu gry. John Murray spokojnie interwenował przy niebezpiecznych zagraniach Wallmarka i Bachofnera, poza tym szczęścia z dalszej okazji szukali Mikkola i Olsson. Publiczność oklaskiwała wygrane starcia hokeistów GieKSy pod bandami i Wanackiego, który wdał się w krótką szarpaninę z rywalem. Gdy wydawało się, że będziemy kontrolować wynik do końca tercji, w 37. minucie niepilnowany Dominik Diem z bulika uderzył po słupku nie do obrony dla Murray'a i otworzył wynik spotkania. Szwajcarzy nie wykorzystali momentu dekoncetracji GieKSy, która po tej bramce straciła nieco pewności siebie, za to tuż przed końcową syreną odgryźliśmy się próbami Magee i Pasiuta.

Nie tracilismy wiary i walczyliśmy o swoje mimo przewagi oponentów, co potwierdził niesygnalizowany strzał Blomqvista na starcie trzeciej tercji. W grze utrzymywał nas Murray, który ofiarnie interweniował mimo naporu ZSC Lions w tercji GieKSy. Szansa pojawiła się po karze 2+2 minuty dla Guebeya za potraktowanie Fraszki bokserskim ciosem, a następnie po przewinieniu Bachofnera. Szwajcarzy nie wyszli szczęśliwie z opresji, bo w 51. minucie Bartosz Fraszko dobił krążek z bliska w zamieszaniu pod bramką i dał nam remis! To sprawiło, że temperatura na lodzie podniosła się na dobre, a hokeiści nie szczędzili sobie "uprzejmości". Do końca meczu broniliśmy bramki jak oblężonej twierdzy, ostatecznie doprowadziliśmy do dogrywki 3 na 3, a zarazem zdobyliśmy pierwszy punkt w CHL! Murray bronił jak w transie, Blomqvist miał akcję sam na sam, innymi słowy - działy się rzeczy szalone. A sfinalizował ten wieczór Grzegorz Pasiut, ktory dał nam ZWYCIĘSTWO strzałem pod poprzeczkę na 20 sekund przed końcem!

Spotkanie GKS-u Katowice z węgierskim Fehérvár AV19 odbędzie się we wtorek 4 października o godz. 18:00 na Lodowisku Jantor przy ul. Nałkowskiej w Katowicach. Zapraszamy na to spotkanie! Bilety można zakupić na stronie bilety.gkskatowice.eu, w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13) oraz w wybrane dni w kasie Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej. W dniu meczu, na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania, otwarta będzie także kasa na lodowisku Jantor.