• Sheen (42)
  • Sund (1)

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Kolusz, Rompkowski, Krężołek, Pasiut, Fraszko - Wanacki, Mikkola, Magee, Monto, Lehtonen - Kruczek, Wajda, Olsson, Pulkkinen, Blomqvist - Prokurat, Musioł, Bepierszcz, Smal, Hitosato

Rögle Ängelholm: Clang (Rifalk) - Jonsson, Sund, Zaar, Tambellini, Everberg - Lesund, Mozik, Stal Lyneräs, Kasper, Larsson - Kapla, Wallinder, Rosdahl, Bengtsson, Sheen - Ljungman, Engström, Sjödin, Niederbach, Tärnström

Wyjątkowy dzień w historii hokeja na lodzie w Katowicach stał się faktem. GKS Katowice podejmował szwedzki zespół Rögle Angelholm w swoim pierwszym meczu Hokejowej Ligi Mistrzów. Wagi spotkaniu dodawał fakt, że rywal GieKSy bronił mistrzowskiego tytułu CHL. Naprzeciwko mistrza Polski stawali tak znakomici zawodnicy jak m.in. Adam Tambellini, Dennis Everberg czy Willian Wallinder.

Już w pierwszej minucie posmakowaliśmy szalonego hokeja i wielkich emocji. W 23. sekundzie meczu Tony Sund zaskoczył Murray'a strzałem przy lewym słupku i mistrz CHL prowadził... by 9 sekund później stracić prowadzenie po szarży Lehtonena i wbiciu krążka z bliska do bramki przez Brandona Magee! Jakby tego było mało, w 5. minucie Grzegorz Pasiut po podaniu Fraszki przymierzył obok bezradnego Clanga i niespodziewanie prowadziliśmy z Rogle! Szwedzki zespół pozostawał w szoku i pozwolił GieKSie na kilka groźnych okazji, a potem przystąpił do ataku, korzystając z kar dla Magee i Kolusza. Drużyna trenera Płachty mądrze się broniła i nie pozwalała faworytom na wiele, oddalając ich od strefy lodowiska bezpośrednio przed bramkarzem, co sprawiło, że po pierwszej tercji na tablicy wyników oglądaliśmy sensacyjny i bardzo radosny wynik 2:1.

Co więcej, już w 25. minucie po okresie dość spokojnej gry podwyższyliśmy prowadzenie po uderzeniu Fraszki, który dobił strzał Krężołka! Podwyższenie prowadzenia dodało nam skrzydeł, natomiast szwedzki rywal nie miał żadnego pomysłu na poprawę swojej gry i zdobywanie kolejnych goli. Pojawiła się okazja na kolejne bramki w okresie gry w podwójnej przewadze po nerwowych zagraniach przeciwników, ale ostatecznie nie została ona wykorzystana. Z kolei Rogle próbowało swoich sił po karze dwóch minut dla Blomqvista, ale GKS umiejętnie blokował ich strzały, a sami gracze zs Szwecji nie grzeszyli celnością. Koniec końców po dwóch tercjach piękny sen trwał.

Dla ekipy z Angelholm ostatnie 20 minut było praktycznie o życie w tym spotkaniu, nic więc dziwnego, że ekipa trenera Abbota zwarła szyki i nacierała na nasza bramkę. Niecałe dwie minuty po starcie tercji Rogle zdobyło bramkę kontaktową po solowej akcji Rileya Sheena, który niepilnowany przymierzył w okienko. Nie zdążyliśmy ochłonąć po tym trafieniu, a niecałe dwie minuty potem przegrywaliśmy 3:4 po błyskawicznych bramkach Tambelliniego i Sheena, co mocno sprowadziło nas na ziemię. Wydawało się, że trudno będzie się podnieść po takich bezlitosnych ciosach, ale w 47 .minucie Hampus Olsson po solowej akcji dobił swój strzał i dał nam remis. Dosłownie kilkanaście sekund później Jonsson wykorzystał przy linii niebieskiej jedną chwilę zawahania naszej obrony i znów przegrywaliśmy. Do końca spotkania nie padła żadna bramka mimo intensywnej, odważnej gry z obu stron i gry GKS-u bez bramkarza. Debiut w CHL okazał się przegrany, ale cały GKS Katowice zasłużył na wielkie brawa za swoją postawę w całym starciu.

W spotkaniu 2. kolejki Hokejowej Ligi Mistrzów GKS Katowice zagra na Lodowisku Jantor ze szwajcarskim zespołem ZSC Lions. Mecz odbędzie się 3 września o godzinie 18:00. Zapraszamy na to spotkanie! Bilety na stronie bilety.gkskatowice.eu, w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13) oraz w wybrane dni w kasie Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Koniec meczu. Wielkie brawa mimo wyniku!

Gramy do końca! Krążek blisko bramki Rogle po akcji Magee.

Walka w tercji GieKSy.

Kolusz przed szansą! Ale blok w ostatniej chwili.

Murray wykazał się przy próbie z bliska.

Znów Pulkkinen stwarza zagrożenie pod bramką Rogle.

Blomqvist zatrzymany pod bramką Clanga.

Magee blisko zaskoczenia bramkarza Rogle po raz drugi.

Jęk zawodu na trybunach, Lehtonen blisko dobitki.

Duża intensywność gry, przedzieramy się do tercji rywala.

Czas dla GKS-u Katowice.

Szybka riposta Szwedów.

OLSSON po solowej akcji i mamy remis!

Murray broni uderzenie Stala Lyrenasa.

Niewiarygodne. Przegrywamy.

Nie jest dobrze. Na tablicy wyników jest już remis po uderzeniu Tambelliniego.

Bramka kontaktowa dla rywali. Riley Sheen w samo okienko.

DO BOJU GKS!

Koniec tercji. TAK JEST!

Zablokował strzał Magee, doskonale!

Pierwsza bójka w tym meczu, Pasiut nieco się ściął z Kasperem.

Kolejny chybiony strzał rywali.

Interwencja Kruczka i obroniliśmy się w osłabieniu.

Groźnie po strzale Zaara, ale wybijamy daleko poza nasza tercję.

Kara dla Christiana Blomqvista.

Pulkkinen starał się o strzał z podobnej pozycji, z której zdobyliśmy dwa ostatnie gole.

Larsson też ukarany, gramy 5 na 3!

Wygląda na to, że ucierpiał nadgarstek Magee.

Lesund na ławce kar.

Mistrza CHL na razie bezzębny. Zaar wyraźnie obok bramki.

Odważnie na lodzie poczyna sobie tercet Magee - Monto - Lehtonen.

Chwilo, trwaj!

Kolejny pokaz gry w obronie GieKSy po akcji Tarnstroma.

NIESAMOWITE!! Bartosz Fraszko z zimną krwią dobija do bramki po strzale Krężołka!!

Pewna interwencja Murray'a.

Urwał się Niederbach, ale bez powodzenia u gości, którzy szukają swojego rytmu grania.

Walka pod naszymi bandami, aktywni Sund Everberg.

Na razie dość spokojnie, ożywiliśmy się po strzale Kolusza.

Wracamy na lód, DO BOJU GKS!

Koniec tercji. Prowadzimy z mistrzem CHL!

Odważna gra GieKSy bez kompleksów, mocno przy bandach. To lubimy!

Egnstrom odważnie, ale obok lewego słupka.

Zadanie wykonane, kolejna gra w osłabieniu bez straty bramki.

Znowu próbuje strzałów z dalszej odległości Tony Sund.

Kara dla Marcina Kolusza.

Gramy w równowadze.

Marcin Kolusz nieco się zabawił z obronę Rogle, jest akcja zastopowana.

Będzie kara dla Szwedów, sześciu na lodzie.

Gra toczy się głównie w naszej tercji, mądrze się bronimy.

Zatrzymujemy akcję Jonssona na linii niebieskiej.

Pierwszy powerbreak w meczu.

Szwedzi w wyraźnym szoku. W pewnym momencie oddaliśmy trzy niebezpieczne strzały z rzędu.

PROWADZIMY! Grzegorz Pasiut obok bezradnego Clanga!

Widowiskowa kontra Pulkkinena.

Strzał Pasiuta w boczną siatkę.

Obroniliśmy się po szalonym początku meczu, przewaga rywali obroniona.

Kara dla Brandona Magee.

Odpowiedź Brandona Magee!

Tracimy bramkę w 23. sekundzie meczu.

Rozpoczynamy historyczny mecz GKS-u Katowice w Hokejowej Lidze Mistrzów!

• Za nami hymny narodowe Polski, Szwecji oraz oficjalny hymn Hokejowej Ligi Mistrzów.

• Obie drużyny wyjechały już na lód. Przypominamy, że transmisja meczu będzie miała miejsce na kanale Polsat Sport News.

• W składzie naszego Klubu zobaczymy jednego zawodnika, który występował w ekipie Rogle - mowa o Szwedzie Hampusie Olssonie.

• O godzinie 18:05 rozpoczynamy starcie z Rögle Ängelholm, obrońcą mistrzowskiego tytułu Champions Hockey League. W składzie rywali zobaczymy m.in Austriaka Marco Kaspera, numer 8 ostatniego draftu w lidze NHL.

• Tak wygląda zestawienie GieKSy na pierwszy mecz w Hokejowej Lidze Mistrzów.