• Smal (26)
  • Fraszko (3)

Zagłębie Sosnowiec: Filonenko (Czernik) - Khoperia, Syroezhkin, Nikiforov, Vasilev, Bashirov - Naróg, Luszniak, Lundvald, Nahunko, Chvanchikov - Krawczyk, Klinecky, Sikora, Kozłowski, Bernacki - Gniewek, Piotrowski, Piotrowicz, Dubinin, Blanik

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Yakimenko, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Eriksson.

Czwarty mecz w serii, stan rywalizacji: 2-1 dla GKS-u Katowice. Celem zespołu trenera Jacka Płachty była kolejna wygrana z Zagłębiem Sosnowiec i dobre nastroje przed dziesięciodniową przerwą w fazie play-off. Dobrą wiadomością był powrót do składu Anthona Erikssona i Carla Hudsona.

Spokojny początek meczu i wywieranie mądrej presji dał efekt w postaci zasłużonej bramki Bartosza Fraszki z 3. minuty, kiedy to nasz napastnik pewnie dobił krążek z ostrego kąta. Wydawało się, że będziemy kontrolować tę część meczu, co zapowiadały obiecujące okazje Krężołka, Lehtonena i Pasiuta po błędach obrony sosnowiczan, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze ze szczególnym uwzględnieniem aktywnego Wasiliewa. Pod koniec tercji nie wykorzystaliśmy gry w przewadze, a potem sami utrudniliśmy sobie granie, gdy na 9 sekund przed końcem tercji do boku kar zjechał Krężołek.

Jakby tego było mało, kolejno kary otrzymywali Lehtonen i Wanacki, przez co musieliśmy przez dłuższy czas się bronić. Przetrzymaliśmy trudniejszy okres i podwyższyliśmy wynik po mądrym zachowaniu Igora Smala, który objechał bramkę Zagłębia i strzelił tam, gdzie powinien. To trafienie wyraźnie uspokoiło obraz gry, ale tylko do momentu kar dla dyskusyjnych kar dla Valtoli i Hudsona. Przez długi czas broniliśmy dobrze w podwójnym osłabieniu, ale koniec końców gola dla rywali zdobył w 33. minucie Czwanczikow. Dwie minuty później oglądaliśmy ten sam scenariusz – kara dla Kruczka, jedna kontra rywala i Kozłowski doprowadził do remisu. Mimo niekorzystnej sytuacji udało nam się wyprowadzić dwie niebezpieczne kontry w osłabieniu, tak czy siak schodziliśmy do szatni przy wyniku 2:2.

Trzecią tercję zaczynaliśmy od grania w przewadze i przypuściliśmy dwie akcje, które mógł wykończyć Maciej Kruczek. Rywal odpowiadał równie energicznie, co zapowiadało sporo walki przy wysokim tempie gry. Krążek sprawnie przechodził od jednej tercji do drugiej, obie strony były bliskie gola numer trzy. W 50. minucie wyprowadzili szybkie trzy podania pod nasza bramkę, a strzał Nikiforowa sprawił, że to my goniliśmy wynik. O wyrównanie starał się Fraszko, ale to Krężołek w 56. minucie dał nam remis, finalizując serię ataków GieKSy. O końcowym wyniku musiała zadecydować, mimo szalonej determinacji obu zespołów, dogrywka. I w niej nie obyło się bez nerwów; karnego nie wykorzystał Patryk Wronka, a nasza w przewaga w strzałach nie przekładała się na to jedno ważne trafienie. W końcu zwycięstwo dał nam Anthon Eriksson!

ERIKSSON! Wygrywamy!

Obie strony oszczędzają siły. Broni golkiper Zagłębia.

Eriksson, Wronka... O centymetry od radości.

Murray broni strzał Khoperii.

Ważna obrona Murray'a.

Wronka nie strzela gola.

Karny dla GKS-u!

Nasza przewaga w strzałach.

Zgubiony kij, strzał Kruczka obok bramki.