• Hudson (44)
  • Lehtonen (35)

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Kowalówka) - Wishart, Bezuska, Da Costa, Carlsson, Skinnars - Dudas, MacDonald, S. Kowalówka, Dziubiński, Orekhin - M. Noworyta, P. Noworyta, Wanat, Krzemień, Phillips - Paszek, Kusak.

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Wanacki, Hudson, Krężołek, Lehtonen, Eriksson - Rompkowski, Jakimienko, Fraszko, Pasiut, Wronka - Wajda, Kruczek, Bepierszcz, Monto, Michalski - Musioł, Krawczyk, Smal, Prokurat, Mularczyk.

GieKSa przystępowała do meczu jako lider tabeli. Z kolei Unia przed tą kolejką zajmowała dopiero 7. lokatę. Byłoby jednak sporym nieporozumieniem wskazywanie katowiczan jako zdecydowanych faworytów. Unia zbudowała silny skład i - pomimo słabszego początku rozgrywek - z każdą kolejką się rozkręca. W poprzednim spotkaniu wysoko wygrała w Tychach. Dodajmy do tego, że zespół z Oświęcimia prowadzi duet szkoleniowców świetnie znanych w Katowicach, czyli Tom Coolen i Piotr Sarnik.

Pierwsza tercja meczu potwierdziła, że zespołu z Oświęcimia w żaden sposób nie należy lekceważyć. Co prawda, GKS starał się atakować i kilka razy zagroziliśmy bramce Unii, ale to gospodarze wykazali się lepszą skutecznością. Po ładnych uderzenia Cole’a MacDonalda i Tylera Wisharda krążek lądował w naszej bramce.

Katowiczanie dążyli ambitnie do odrobienia strat. Po ładnym podaniu Jakuba Wanackiego kontaktowego gola zdobył Mathias Lehtonen. Wydawało się w tym momencie, że jesteśmy blisko wyrównania. Po chwili kapitalnym uderzeniem w okienko naszej bramki popisał się Daniel Orekhin. Johm Murray, który wcześniej popisał się kilkoma świetnym interwencjami, w tej sytuacji był bez szans.

Na początku trzeciej tercji sygnał do ataku dali Patryk Wronka z Carlem Hudsonem. Nasz napastnik idealnie wyłożył krążek, a Hudson z bliska dopełnił formalności zdobywając drugiego gola. GKS rzucił się do ataku, by gonić wynik. Spotkanie zrobiło się bardzo ciekawe, bo z obu stron nie brakowało groźnych akcji. Clarke Saunders kilka razy musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by zatrzymać strzały naszych zawodników. Wynik spotkania został ustalony w ostatniej sekundzie spotkania po trafieniu Phillipsa do pustej bramki. Ostatecznie więc to Unia cieszyła się z wygranej.

Koniec spotkania.

Gol dla Unii do pustej bramki

Wronka ofiarnie broni bramki rzucając się na lód.