• Da Costa (9)
  • Franssila (47)

HC 07 Detva: Petrik (Simko) - Anderson, Chovan, Kral, Sisovsky, Zuzin - Gaspar, Golian, Kuklev, Surovy, Valent - Fekiac F., Fekiac V., Jendrol, Luptak, Zilka - Cacho, Cenka, Gachulinec, Torok, Lalik.

GKS Katowice: Kieler (Wyśnik) - Franssila, Wajda, Kolusz, Da Costa, Michalski - Salmi, Tomasik, Lahde, Makkonen, Turtiainen - Jaśkiewicz, Krawczyk, Cimzar, Uski, Paszek oraz Mularczyk, Starzyński i Krężołek.

GKS Katowice w 1/4 finału rozgrywek Pucharu Wyszehradzkiego zmierzył się ze słowackim klubem HC 07 Detva. W pierwszym meczu podopieczni GieKSy wygrali na wyjeździe 2:1 po golach Teddy’ego Da Costy i Miiki Franssily. Wynik katowiczanie otworzyli w 9. minucie i prowadzili do końca pierwszej tercji. Gospodarzom udało się wyrównać w drugiej części po trafieniu Marosa Surovego. Przed finałową odsłoną spotkania było 1:1, co zapowiadało interesującą końcówkę.

W 47. minucie GieKSę wyprowadził na prowadzenie Franssila po asyście Patryka Krężołka. Graczom Risto Dufvy udało się podtrzymać ten wynik do samego końca, a to oznacza, że GKS postawił się w dobrej pozycji przed rewanżem, który odbędzie się 15 października w “Satelicie”.