• Krężołek (60)
  • Krężołek (50)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Marek) - Auvinen, Górny, Urbanowicz, Jarosz, Sawicki - Jass, Gimiński, Kasperlik, Paś, Iossafov - Kostek, Michałowski, Nalewajka Ł., Kulas, Pelaczyk - Chorążyczewski, Radzieńciak, Wróblewski, Wróbel, Nalewajka R.

GKS Katowice: Rahm (Kieler) - Franssila, Krawczyk, Da Costa, Pasiut, Krężołek - Salmi, Jaśkiewicz, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen - Tomasik, Kolusz, Lahde, Cimzar, Michalski oraz Uski, Mularczyk, Starzyński i Paszek

Dotąd w sezonie 2019/2020 GKS Katowice nie wygrał ani razu przeciwko rywalowi z Jastrzębia. Zespół JKH GKS-u zajmuje 1. miejsce w tabeli grając skuteczny i efektowny hokej. Katowiczanie stanęli więc przed trudnym wyzwaniem. Do składu naszej drużyny wrócił kapitan Grzegorz Pasiut. Wszystko wskazuje na to, że weteran uporał się z kontuzją ręki. Pierwsza tercja układała się po myśli gości. To podopieczni Piotra Sarnika znacznie częściej zagrażali bramce JKH, cierpliwie szukając sposobu na Ondreja Raszkę. Mimo wielu okazji, na pierwszą przerwę ekipy schodziły z bezbramkowym remisem.

Druga część meczu była dla GieKSy znacznie trudniejsza. Łącznie cztery kary dla zawodników z Katowic znacznie utrudniły nam zbudowanie podobnej przewagi, jak a mieliśmy w trakcie pierwszej tercji. Siłą rzeczy więc do głosu doszli gospodarze. Przez ponad minutę broniliśmy w trójkę i gdy wydawało się, że wyjdziemy z opresji, Henri Auvinen przymierzył z dystansu i znalazł miejsce tuż obok Robina Rahma. Goście nie mieli nawet szans, by odzyskać inicjatywę, bo tercję kończyliśmy przez cztery minuty grając jednego mniej.

Na finałową odsłonę gracze trenera Sarnika wracali ze stratą jednego gola. Od razu w pierwszej akcji świetną okazję miał Teddy Da Costa, ale bardzo pewnie od początku meczu bronił Ondrej Raszka. W końcu w 50. minucie Patryk Krężołek dobił strzał tuż sprzed bramki JKH i podczas gry w przewadze swojej drużyny doprowadził do wyrównania. GieKSa miała wyraźną przewagę, a Patryk Krężołek uderzał w tym meczu celnie. Potwierdził to na 30 sekund przed końcem spotkania, dając nam prowadzenie po świetnym podaniu od Pasiuta! Na to JKH nie miało już odpowiedzi. Trzy punkty dla GKS-u Katowice.

KOOOOONIEC! ŁAŁ!

28 sekund do końca meczu.

KRĘŻOOOOOOOOŁEK!

Strzał Rajamakiego zablokowany przez defensora.

Wyraźna przewaga katowiczan w ostatnich minutach spotkania.

Wyraźnie chcemy iść za ciosem, musimy jednak uważać na kontrataki JKH.

Nawałnica na bramkę Raszki...

Teraz Kolusz prosto w Raszkę. W ostatnich minutach trzeciej tercji czeka nas sporo emocji!

Rahm świetnie zatrzymuje strzał w kontrze Kasperlika.

Da Costa sam na sam! Znów górą Raszka.

Patryk świetnie odnalazł się przed Raszką i dobił z najbliższej odległości.

GOOOOOL! Patryk Krężołek doprowadza do remisu.

Kara dla JKH, szansa dla nas. Przez dwie minuty gramy o jednego więcej.

Cimzar do Lahde, potem Cimzar do Starzyńskiego, dwa razy górą Raszka...

Świetny zwód Rajamakiego, zabrakło uderzenia z lewej flanki.

Cały czas aktywnie szukamy drogi do bramki. Trzecia tercja przypomina pierwszą, ale musimy więcej strzelać...

Pasiut do Da Costy... niewiele zabrakło.

Cimzar przed bramką! W ostatnim momencie obrońca blokuje strzał naszego zawodnika.

Da Costa od razu przed świetną okazją, Raszka jednak zatrzymuje strzał.

Wracamy, walczymy!

Franssila minimalnie obok słupka.

Wytrzymaliśmy, końcówka tercji.

Tracimy naprawdę dużo sił, ale bronimy twardo.

Tymczasem strzał w kontrze Turtiainena, Raszka mrozi.

Niesłychane... kara dla Kolusza za opóźnianie gry.

Już 5 na 5.

Starzyński na ławce kar... przez dwie minuty bronimy w czterech.

Dobra szybka akcja katowiczan, Cimzar miał otwartą przestrzeń do bramki, ale niestety zdecydował się na podanie, które rywal przeciął.

Rahm mrozi kolejny strzał Auvinena.

W Jastrzębiu Teddy Bear Toss, więc chwilowa przerwa w grze.

Dzielnie się broniliśmy, ale Auvinen strzałem z dystansu znalazł miejsce tuż obok Robina Rahma.

Niestety, JKH otwiera wynik. Skuteczna próba Auvinena.

Już jest nas czterech!

Bardzo złe wieści, na ławce kar Franssila... Przez 1:20 bronimy w trzech.

Kara dla Rahma za podcięcie, na ławce siądzie Da Costa.

Kolusz podawał przed bramkę, ale nikt nie doszedł do krążka.

JKH stara się odpowiedzieć na dotychczasową przewagę GieKSy.

Groźna kontra gospodarzy. Strzelał Iossafov, ale świetnie broni Rahm.

Dwie minuty w tercji jastrzębian, dużo zamieszania pod bramką Raszki po akcji Makkonena, ale bramkarz gospodarzy mrozi krążek.

Na koniec przewagi dobra okazja stojącego przed bramką Krężołka.

Gramy już 5 na 5.

Potężna próba Da Costy, ale krążek nad bramką.

Kara dla Jassa, gramy przez dwie minuty w przewadze.

Jaśkiewicz wrzucał przed bramkę Raszki, lecz nikt tego nie zamknął.

Sytuacyjna akcja Radosława Nalewajki, dobrym instynktem popisał się Rahm.

Wracamy na drugą część.

Koniec pierwszej części, w Jastrzębiu bez bramek.

Przez moment było bardzo groźnie, gdy zakotłowało się tuż przed Robinem Rahmem.

Wytrzymaliśmy i gramy już w pełnych zestawieniach.

Kara dla Jaśkiewicza, gramy dwie minuty w czterech.

Trwa natarcie katowiczan.

Interesujące... gramy dalej 5 na 5.

Kary dla Salmiego, Jassa i Urbanowicza.

Zamieszanie pod bandą, Salmi i Urbanowicz w starciu.

Cały czas GieKSa bardzo mocno naciska. Raszka ma w tej tercji sporo pracy.

Drobny błąd naszej obrony. Kasperlik z ostrego kąta, ale krążek mija bramkę Rahma.

Teraz Kolusz z niebieskiej technicznym strzałem, krążek znów pod parkanem Raszki.

Raszka broni groźną próbę Krężołka.

GieKSa znacznie częściej zagraża bramce, czy uda się to przełożyć na gola otwierającego wynik?

Długa akcja GieKSy w tercji rywala, niestety bez wyprowadzenia dobrego strzału.

Pasiut dostał krążek przed bramkę! Niestety nasz kapitan niecelnie.

Groźnie Wróbel przed naszą bramką, ale Rahm czujnie.

Rajamaki mocno przybity do bandy, potrzebuje chwili, by się podnieść z lodu.

Dobra akcja Pasiuta i Da Costy, ale ten drugi nie potrafił opanować krążka po podaniu kolegi.

Próbowaliśmy skonstruować akcję ze strzałem, ale Lahde za mocno odgrywał do Krawczyka stojącego na niebieskiej.

Da Costa przed bramką, strzał odbity przez Raszkę.

Do boju GieKSa!

• Za moment rozpoczynamy spotkanie 29. kolejki.

• Przed GieKSą bardzo trudne zadanie. Na wyjeździe w Jastrzębiu nigdy nie było łatwo, ale wierzymy, że podejmiemy walkę i zobaczymy hokej na wysokim poziomie.

• W składzie GieKSy znów Grzegorz Pasiut, który jest laureatem plebiscytu "Złote Buki" w kategorii Hokeista Roku 2019. Pasiut zapowiedział już powrót do reprezentacji Polski. Jednak założy koszulkę z orzełkiem tylko, jeśli dopisze mu zdrowie.