(0:1, 1:0, 0:0, d: 1:0)

• Cakajik (8)

COMARCH Cracovia: Kopriva (Kowalówka) - Rompkowski, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica - Kruczek, Charnaok, Zygmunt, Domogała, Csamango - Jachym, Noworyta, Svec, Jezek, Drzewiecki - Trvdoń, Gajor, Kamiński, Brynkus, Bryniczka.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Laakkonen - Wanacki, Jass, Łopuski, Pasiut, Malasiński - Jyrkkio, Tuhkanen, Fraszko, Sawicki, Wronka - Skokan, Krawczyk, Jaszyn, Starzyński, Urbanowicz.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu, TAURON KH GKS Katowice w Krakowie stanął przed szansą wyrównania serii półfinału play-off Polskiej Hokej Ligi. Katowiczanie do spotkania nr 6 przystąpili ponownie z nożem na gardle, gdyż zwycięstwo Comarch Cracovii oznaczało awans rywala do finału. Niestety z powodu urazu łokcia doznanego w trakcie rozgrzewki, na taflę nie wyszedł Dusan Devecka. Mimo to GieKSa była w stanie otworzyć wynik za sprawą strzału Martina Cakajika w 8. minucie. Swojego kolegę doskonałym podaniem obsłużył Jesse Rohtla. Cracovia rzuciła się do odrabiania strat, ale nie stworzyła wystarczająco wielu dogodnych szans i wynik przed końcem tercji nie uległ zmianie.

Zatem na drugie 20 minut podopieczni Toma Coolena wyjeżdżali z jednobramkowym prowadzeniem, co zapowiadało wiele emocji. Ekipie z Krakowa długo nie udawało się sforsować bramki Kevina Lindskouga, choć zarysowała się przewaga miejscowych. Dopiero w akcji sytuacyjnej Michał Vachovec znalazł się z krążkiem przed naszym bramkarzem i w 33. minucie wyrównał stan meczu strzałem obok parkanu. Gospodarze mieli jeszcze jedną znakomitą szansę, gdy po karach dla Oskara Krawczyka i Jesse Rohtli GKS przez dwie minuty bronił w trzech. Cudem hokeistom z Katowic udało się przetrwać te dwie minuty.

Na ostatnią odsłonę drużyny wracały więc z remisem 1:1. Pierwsze minuty upłnęły pod znakiem twardej walki w środkowej tercji. Żadna z ekip nie potrafiła zarysować swojej przewagi. W 57. minucie Marek Strzyżowski dostał karę meczu i 5 minut kary dla drużyny, co oznaczało bardzo trudne chwile dla GieKSy tuż przed końcem trzeciej tercji. Mimo wszystko udało się przetrwać do końca trzeciej tercji, tym samym doprowadzając do dogrywki. Jej pierwsza część nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć dostarczyła sporo nerwów obu ekipom. Dopiero w 92. minucie Paweł Zygmunt wykorzystał kontrę i choć Cracovia grała w osłabieniu, udało jej się zakończyć rywalizację.

• 92 min

Koniec.

• 92 min

Sędziowie sprawdzą jeszcze, czy bramka strzelona prawidłowo.

• 92 min

Gol Zygmunta, koniec.

• 92 min

Kara dla Noworyty. Gramy przez 2 minuty w przewadze.

• 91 min

Szansa Malasińskiego! Zabrakło niewiele.

Rohtla obok słupka w kontrze.

Wronka sam na sam! Niestety Kopriva górą.

Znów bardzo groźnie w naszej tercji. Lindskoug mrozi krążek.

Csamango obija strzałem Lindskouga.

Gra toczy się w naprawdę wolny tempie. Obie drużyny już bardzo zmęczone.

Zaskakujący strzał Pasiuta, ale prosto w bramkarza Cracovii.

Kapica nad poprzeczką.

Urbanowicz blokuje groźny strzał.

Jyrkkio z niebieskiej, ale za wysoko.

Kontra GKS-u zatrzymana na parkanie Koprivy.

Walczymy!

• By była absolutna jasność. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w rundzie Pre-play-off oraz Play-off drużyny przystąpią do rozegrania dogrywki 20-minutowej w stanie liczebnym 5x5. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia wyniku, po pierwszej dogrywce nastąpi kolejna, aż do wyłonienia zwycięzcy meczu. Przed każdą z dogrywek następuje 15-minutowa przerwa przeznaczona na czyszczenie lodu.

Koniec, przed nami jeszcze jedna przerwa.

Łopuski ze strzałem! Kopriva szybko reaguje.

Doskonała szansa GKS-u po próbach Fraszki! Zabrakło naprawdę niewiele.

Nie udało się. Wracamy do gry 5 na 5.

Kara dla Zygmunta, teraz my staniemy przed szansą.

Wracamy do gry w pełnych składach.

Lindskoug mrozi strzał Kruczka.

Kara dla Cakajika.

Próby Wronki i Rohtli pod bramką Koprivy, zabrakło jedynie strzału.

Kolejny błąd, kolejna szansa dla gospodarzy. Jak na razie po prostu dopisuje nam szczęście.

Nie mamy teraz żadnej odpowiedzi na dominację Cracovii.

Bepierszcz zatrzymany tuż przed strzałem.

Lindskoug broni strzał za strzałem.

Tuhkanen z niebieskiej, ale krążek mija bramkę gospodarzy.

Fraszko przed szansą po błędzie obrony z Krakowa, ale trafia w Koprivę!

Zatrzymaliśmy akcję 2 na 1.

Gramy już 5 na 5.

LINDSKOUG! Raz jeszcze fantastyczna interwencja naszego bramkarza ratuje nas przed utratą gola.

Co się stało! Lindskoug instynktownie wyciąga krążek, który zmierzał do pustej bramki.

Kara dla Laakkonena.

Bomba Cakajika, ale obok słupka.

Teraz kontra GKS-u, ale strzał zablokowany przez defensora.

Doskonała szansa Cracovii, ale ratujemy się.

Przetrwaliśmy bardzo trudny moment.

Gramy w pełnych zestawieniach!

Przez ponad minutę będziemy bronić w czterech na pięciu.

Walczymy w dogrywce! Do boju GieKSa!

• W play-off nie ma karnych. Zespoły będą grały tak długo, aż któraś strzeli złotego gola.

Koniec, przed nami dogrywka!

16 sekund do końca ostatniej tercji.

4 na 4!

Kara dla Zygmunta, gramy 4 na 3.

Lindskoug mrozi pierwszą próbę.

Kara dla Łopuskiego, bronimy w trzech...

Do końca tercji bronimy w czterech. Aż pięć minut kary!

Bardzo złe informacje. Kara meczu dla Marka Strzyżowskiego.

Cracovia z kolejną szansą po błędzie z naszej strony. W ostatniej chwili blokujemy strzał.

Ostatnie pięć minut trzeciej tercji!

Cracovia odpowiada zagrożeniem pod naszą bramką. Dopisało nam sporo szczęścia.

Malasiński w kontrze! Niestety prosto w parkan.

Staramy się wjechać w tercję Cracovii, ale nie potrafimy stworzyć dogodnej szansy.

Lindskoug broni akcję sam na sam!

Niestety GKS bez strzału, który zagroziłby bramce Cracovii. Gramy 5 na 5.

Kara dla Cracovii, GieKSa przed szansą.

Zakończyła się 10-minutowa kara Rohtli.

Błąd Tuhkanena, który mógł nas sporo kosztować, na szczęście się ratujemy.

Strzał w kontrze Jyrkkio, ale prosto w Koprivę.

Starzyński trafia w parkan bardzo dobrej okazji pod bramką Koprivy.

Rajd Pasiuta, ale próba strzału z ostrego kąta zatrzymana przez rywala.

Kapica próbował zmieścić krążek obok prawego słupka, ale zabrakło precyzji.

Nie zarysowała się przewaga żadnej z drużyn, sporo walki w środkowej tercji.

Svec wraca na lód, gramy 5 na 5.

Przed nami najważniejsze 20 minut tego sezonu. Do boju GieKSa!

Kara dla gospodarzy za sześciu zawodników na lodzie.

Jyrkkio z niebieskiej, Jaszyn próbował przekierować, mało brakowało.

Jakimś cudem wytrzymaliśmy. Gramy 5 na 5.

Rohtla z karą 10 minut.

Na ławce kar także Rohtla, gramy w trzech przez dwie minuty...

Na domiar złego kara dla Krawczyka. Cracovia przez 2 minuty w przewadze.

Zamieszanie pod naszą bramką. Vachovec z szansą na drugiego gola.

Cracovia chce iść za ciosem, oblegana tercja GKS-u.

Vachovec doprowadza do remisu.

SŁUPEK MALASIŃSKIEGO!

Pozwalamy Cracovii rozpędzać się w kontrach. Na szczęście dotąd bezbłędnie nasza defensywa.

Csamango marnuje sam na sam z akcji sytuacyjnej.

Teraz gospodarze zmarnowali dobrą okazję tuż pod bramką Lindskouga.

Zmarnowaliśmy dobrą okazję na strzał tracąc krążek. Na szczęście naprawiamy błąd w obronie.

Próba z niebieskiej Krawczyka, ale Kopriva pewnie mrozi krążek.

Sporo szczęścia. Kapica myli się w akcji jeden na jeden.

Długa akcja katowiczan w tercji Cracovii, strzał nie zaskoczył jednak Koprivy.

Teraz dobra obrona w kontrze GieKSy. Csamango przygotowywał się do groźnego strzału.

Dobra szansa Fraszki, ale Kopriva zatrzymuje próbę.

Jyrkkio próbował zaskoczyć Koprivę, ale strzał zatrzymany na obrońcy.

Obie ekipy w pełnych zestawieniach.

Wracamy na drugą tercję! Przez 17 sekund gramy w przewadze.

• Niestety poza grą jest Dusan Devecka, który w trakcie rozgrzewki został uderzony krążkiem w łokieć. Kontuzja uniemożliwiła mu wyjazd na taflę.

Przekierowany strzał tuż przed Koprivą, ale nie znajduje drogi do bramki.

Teraz kara dla Sveca za natarcie, gramy w przewadze.

Ciągle jednak groźnie pod naszą bramką.

Jass zablokował mocny strzał ciałem.

Kara dla Bartka Fraszki, przed nami ciężkie dwie minuty.

Awaria zegara na krakowskim lodowisku.

Csamango z niebieskiej w kontrze, ale prosto w Lindskouga.

Próbowaliśmy zaskoczyć gospodarzy składną akcją pozycyjną, ale Kopriva łapie krążek.

Kolejna kontra Cracovii zakończona zamrożeniem krążka przez Kevina.

Teraz to gospodarze mają przewagę i szukają sposobu na doprowadzenie do remisu.

Uderzenie w kierunku bramki Lindskouga, ale za lekkie, by zaskoczyć naszego bramkarza.

Teraz groźnie pod bramką Lindskouga. Ten mrozi krążek po zamieszaniu.

Kopriva mrozi krążek po strzale Łopuskiego.

Znakomitym podaniem przy bramce popisał się Jesse Rohtla.

Bramka uznana! Walczymy dalej!

Sędzia sprawdza, czy gol strzelony prawidłowo.

MARTIN CAKAJIK! 1:0

Chwila spędzona w naszej tercji, ale bez groźnego strzału gospodarzy.

Lindskoug mrozi strzał Drzewieckiego.

Noworyta ofiarnie zatrzymuje strzał z niebieskiej.

Groźnie pod bramką Kevina. Jeden z graczy rywala zostawiony bez obrońcy.

Wronka wykorzystał błąd rywala, podawał do Fraszki, ale ten zatrzymany przez bramkarza.

Jaszyn próbował zaskoczyć Koprivę strzałem z niebieskiej.

Lindskoug broni parkanem strzał po groźnej kontrze.

Do boju GieKSa!

• Oba zespoły już na tafli. Za moment rozpoczynamy spotkanie!

• Przed nami mecz nr 6 rywalizacji pomiędzy TAURON KH GKS-em Katowice a Comarch Cracovią. Ekipa z Krakowa wygrała trzy pierwsze mecze, ale GieKSa odpowiedziała dwoma zwycięstwami z rzędu i dzisiaj stoi przed szansą doprowadzenia do remisu. Gramy na niezwykle trudnym terenie, więc przed nami wielkie emocje.