2-4
(1:2, 0:1, 1:1)

KH Energa Toruń: Plaskiewicz - Żyliński, Trachanow, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Lidtke, Podsiadło, Michajłau, Fraszko, Dołęga - Jaworski, Kourach, Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski - Heyka, Skólmowski, Naparło, Winiarski, Husak.

GKS Katowice: Kostur - Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Korzestański - Musioł, Krawczyk, Troshin, Sikora, Sliwinski - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Lorek oraz Bogdziul, Bielec, Nahunko, Jaworski.

Po wygranych nad Unią Oświęcim, Tempish Polonią Bytom i PGE Orlikiem Opole hokeiści GKS-u Katowice podtrzymali zwycięską passę i odnieśli cenne zwycięstwo w Toruniu nad miejscową Nestą. Warto przypomnieć, że w pierwszym meczu obu drużyn w „Satelicie” hokeiści Jacka Płachty zwyciężyli 5:2.

Worek z bramkami na lodowisku Tor-Tor rozwiązał się bardzo szybko, bowiem już po 75 sekundach meczu prowadzenie GieKSie dał Wladislaw Troshin. Gospodarze odpowiedzieli bramką Miłosza Lidtke, ale w 9. minucie znów lepsza była drużyna z Katowic, która objęła prowadzenie po strzale Dawida Majocha.

Na kolejną bramkę czekaliśmy do 30 minuty, gdy na listę strzelców ponownie wpisał się Troshin. Od tego czasu na tafli trwała wyrównana walka, aż do 44 minuty. Wtedy GKS otrzymał dwie kary równocześnie, a gospodarze wykorzystali przewagę po bramce Serhija Kukuszkina.

Wynik meczu ważył się do ostatnich chwil. W końcówce gospodarze zdecydowali się na zdjęcie bramkarza. Na półtorej minuty przed końcem spotkania katowiczanie przejęli krążek, a Dominik Nahunko podał go do Wladislawa Troshina. Ten pewnym strzałem wykończył akcję, cieszył się z trzeciej bramki w meczu i kolejnego zwycięstwa GieKSy.