(0:0; 0:0; 2:0)

Zagłębie Sosnowiec

GKS Katowice: Murray, Kieler - Delmas, Varttinen, Marklund, Pasiut, Fraszko - Maciaś, Lebek, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Bepierszcz - Chodor, Kovalchuk, Hitosato, Smal, Michalski.

Zagłębie Sosnowiec: Spesny, Szczepkowski - Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek - Andreikiv, Kozłowski, Salo, Butsenko, Bernacki - Naróg, Krawczyk, Dostalek, Nahunko, Lindgren oraz Włodara, Menc, Sikora, Karasiński.

Komplet biletów wyprzedany na kilka dni przed spotkaniem najlepiej świadczył o randze sobotniego starcia w „Satelicie”. Po czterech meczach ćwierćfinałów stan rywalizacji GKS-u z Zagłębiem wynosił bowiem 2:2. Margines błędu stał się więc coraz mniejszy.

Od początku meczu było to widać w postawie obu ekip. Nikt nie rzucał się do huraganowych ataków, królowała uważna gra w defensywie. Szansy też trudno było upatrywać w grze w przewagach, bo drużyny jak ognia unikały niepotrzebnych fauli. Nawet gdy okazje strzeleckie się pojawiały, to wtedy do gry wchodzili bohaterowie tej rywalizacji, czyli bramkarze John Murray i Patrik Spesny.

Pierwsze dwie tercje nie przyniosły żadnych goli w „Satelicie”. Z każdą upływającą minutą w „Satelicie” robiło się więc coraz bardziej nerwowo. GieKSa wreszcie zyskała kilka szans do gry w przewadze, ale nie potrafiła z nich skorzystać. Tuż po zakończeniu jednej z nich, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Bartosz Fraszko. Ładnie minął jednego rywala i strzałem pod poprzeczkę pokonał Spesnego. To oczywiście był sygnał dla gości, by ruszyć do ataków. W tym momencie GieKSa dała jednak popis rozsądnej i uważnej gry w defensywie. Katowiczanie nie pozwolili rywalom zbliżać się pod swoją bramkę. Co więcej, na dwie minuty przed końcem kolejny zryw przeprowadził Fraszko. Jego strzał zatrzymał Spesny, ale wobec dobitki Grzegorza Pasiuta był bezradny. W efekcie to GKS cieszył się z wygranej.

Szósty mecz tej rywalizacji we wtorek 12 marca w Sosnowcu. Ewentualne siódme starcie odbędzie się 14 marca w Katowicach.

• Kolejne spotkanie we wtorek w Sosnowcu.

Koniec. GKS wygrywa mecz!

Iisakka zjechał z ławki, a po chwili na nią wrócił. Znowu kara!

Rywale bez bramkarza.

Goool! Pasiut dobija strzał Fraszki!

Iisakka na ławce kar. Za 15 sekund to my zagramy w osłabieniu.

Przymierzył teraz Delmas, ale prosto w Spesnego.

Faulowany Fraszko. Będzie kara dla Saura.

Wysoko atakujemy rywali. Staramy się trzymać krążek daleko od naszej bramki.

Varttinen ładnie uderzył. Bramkarz jednak broni.

Zagłębie rusza do mocniejszych ataków. GKS jednak pewnie w defensywie.

Wychodziliśmy 3 na 1. Źle rozegraliśmy jednak tę kontrę.

Głośne "jeszcze jeden" w "Satelicie".

Goool! Fraszko wziął sprawy w swoje ręce!

Ten sam scenariusz. Kilka niezłych prób GKS-u, kilka świetnych interwencji Spesnego.

Kara dla Charvata

Bernacki sam przed Murrayem, ale potwornie spudłował.

Kilka prób GKS-u w okresie gry w przewadze, ale wszystkie nieskuteczne. Teraz goście już w komplecie.

Kara dla Tyczyńskiego, który faulował Fraszko.

Koniec drugiej tercji.

Kocioł pod bramką gości. Spesny mrozi krążek.

Nie wykorzystaliśmy okresu gry w przewadze.

Krawczyk na ławce kar. Teraz za faul na Pasiucie.

Lebek trafia w słupek!

W odpowiedzi mocno Hitosato, ale pomylił się znacznie.

Potężna bomba Kozłowskiego, ale nasz bramkarz odbija krążek do boku.

Goście już w komplecie.

Poruszona bramka Zagłębia. Przerwa w grze.

Marklund wprost w Spesnego.

Delmas poszedł jak burza przez całe lodowisko, ale Spesny go zatrzymał.

Kara dla Krawczyka za opóźnianie gry.

Andreikiv, zostawiony przez naszych obrońców. Na szczęścia spudłował.

Spesny wyłapuje krążek po strzale Delmasa.

Naróg ładnie uderzył, ale Murray odbija krążek.

Zaczynamy!

Koniec pierwszej tercji.

Bepierszcz strzela, ale krążek nad poprzeczką.

Koronkowa akcja Monto. Zabrakło wykończenia.

Murray w roli głównej po strzale Bernackiego.

Piękna kontra GKS-u zakończona strzałem Wanackiego. Gola jednak nie ma.

Lepszy moment gości. Przez moment GieKSa zamknięta pod swoją bramką.

Iisakka przymierzał się już do strzału, ale w ostatniej chwili krążek wygarnął mu Krężołek.

Maciaś mógł strzelać z bliska, ale zdecydował się jeszcze podać. Krążek przejęli rywale.

Teraz Smal próbował z ostrego kąta.

GKS w natarciu. Długo utrzymujemy się w tercji rywali.

Olsson nie zdążył z dobitką po strzale Sokaya.

Najpierw Spesny ratuje gości po strzale Bepierszcza, a po kilkunastu sekundach Murray zatrzymuje Nahunkę.