• Michalski (7)
  • Monto (4)

COMARCH Cracovia: Robson (Hebda) - Jeżek, Żurek, Vildumetz, Raska, Spacek - Younan, Kunst, Alapuranen, Lundgren, Berling - Jalasvaara, Krenżelok, Kasperlik, Wróbel, Kapica F. - Sterbenz, Motloch, Mocarski, Bezwiński, Brynkus.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Michalski, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Bepierszcz, Hitosato oraz Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal.

GKS Katowice w tym ligowym sezonie pewnie punktował w każdym spotkaniu z krakowianami i celem drużyny trenera Jacka Płachty na kolejne spotkanie w Krakowie było zdobycie kompletu punktów, tym bardziej po niedawnej domowej porażce z JKH GKS-em Jastrzębie. Po raz kolejny graliśmy bez kontuzjowanego Grzegorza Pasiuta, ponadto w miejsce Bena Sokaya w trzeciej formacji wystąpił Mateusz Bepierszcz. Do bramki Mistrzów Polski po urazie wrócił za to John Murray.

Chyba nikt nie spodziewał się, że GKS-owi do uzyskania prowadzenia trzema bramkami wystarczy oddanie... trzech strzałów w pierwszych minutach meczu. Celne próby Joony Monto, Mateusza Michalskiego i Olliego Iisakki sprawiły, że rywale zostali zmuszeni do zmiany w bramce. Widać było, że Cracovia, która starała się dominować od pierwszych minut i groziła naszej bramce przez akcje Kasperlika i Brynkusa, została wyraźnie wybita z rytmu i to wpłynęło na przebieg pierwszej tercji. Katowiczanie mieli okazję do podwyższenia prowadzenia po karze dla Jalasvaary, ale gracze GieKSy nie stworzyli sobie w okresie gry 5 na 4 wystarczający klarownych szans do podwyższenia i tak wysokiego prowadzenia.

Obie drużyny zaczęły drugą część meczu dość spokojnie, krakowianie nie wykorzystali gry w przewadze przez pierwsze 83 sekundy tercji. Pierwsze ostrzeżenie z ich strony przyszło w 26. minucie, gdy Johna Murray'a pokonał Fin Alapuranen, korzystając z zagrania o bandę za bramką swojego kolegi z zespołu Berlinga. Chwilę potem padła druga bramka dla „Pasów”, kiedy to podanie przed bramkę i zamieszanie w naszej tercji wykorzystał Raska, a to oznaczało już światło ostrzegawcze dla mistrzów Polski. Zirytowany zespół GKS-u szybko odpowiedział golem na raty Hampusa Olssona, w którym wielki udział miał Shigeki Hitosato. Od tego momentu faworyci meczu wyraźnie przyspieszyli tempo swojej gry i nie pozwalali ekipie trenera Rohacka na swobodę w poczynaniach na lodzie. GieKSa miała szansę na kolejne bramki w okresach gry w przewadze, zwłaszcza po zagraniach Koponena i Olssona, ale koniec końców po 40 minutach prowadziliśmy dwiema bramkami.

Wyglądało na to, że GKS wrócił na właściwe tory i zdecydowanie przeważał na lodzie w pierwszych minutach trzeciej tercji. Wszystko było pod kontrola aż do solowej akcji w kontrze Brynkusa, który przymierzył z lewego bulika w krótki słupek i zmniejszył straty Cracovii w 44. minucie. Trzy minuty później doszło do niedokładnego zagrania GKS-u w tercji obrony, potem do zgubienia kija przez Murray'a i Raska zdobył swojego drugiego gola w meczu, przekierowując krążek po strzale z dalszej odległości, tym samym straciliśmy prowadzenie.

To zdecydowanie zaostrzyło grę obu drużyn, ponieważ stawka ostatnich minut gry była znacząca. Było blisko w 53. minucie po zagraniu Kruczka z lewej strony, ale Bepierszcz nie zdołał przebić się przez gąszcz kijów i parkany Hebdy. Na 36 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Jalasvaara uderzył z daleka i dał Cracovii piąte trafienie. Jak się okazało, nie na wage zwycięstwa, bo na 12 sekund przed syreną wepchnęliśmy w olbrzymim zamieszaniu krążek do bramki Cracovii, a po długiej wideoweryfikacji gol Marklunda została uznany, dając nam dogrywkę! W niej decydująca okazała się bramka Olliego Iisakki, który w swoim stylu wykorzystał kawałek wolnej przestrzeni w polu bramkowym po zagraniu z prawej strony.

Iisakka dobija do pustej bramki! Tak jest!

Było niebezpiecznie, bronili Murray z Varttinenem.

Wytrącamy Rasce krążek po długim rajdzie.

Długa akcja zakończona strzałem Koponena, znowu o włos.

Kruczek przed szansą!

Zaczynamy okres gry 3 na 3.

Dogrywka, do której doprowadzamy w dramatycznych okolicznościach.

GOL! MAMY REMIS!

Będzie wideoweryfikacja po naszym trafieniu...

Gol Jalasvaary z daleka.

Teraz mocno do przodu ruszyli rywale. Chyba czeka nas dogrywka.

Nerwowe ostatnie minuty meczu w Krakowie.

Kolejny raz oblegana bramka gospodarzy.

Fraszko szukał uderzenia podobnego do tego, które dało Cracovii trzeciego gola.

Podanie Kruczka z lewej stronie, wielki chaos pod bramką, ale nie wpychamy gumy do bramki.

Zamieszanie pod bramką Murray'a po wyprowadzaniu krążka, potem akcja Motocha.

Zaostrzyło się widowisko, wysoka stawka ostatnich 10 minut gry.

Olsson szybko do Marklunda, Hebda ratuje krakowian.

Mamy remis po stracie krążka w tercji i golu Raski po przekierowaniu krążka strzelonego z dalszej odległości.

Uwolnienie po zagraniu z naszej tercji. Szukamy długich podań przez całe lodowisko, obu drużynom brakuje teraz nieco dokładności.

Wrzutka Varttinena w pole bramkowe, po której następuje krótkie spięcie hokeistów obu ekip.

Guma poza lodowiskiem po interwencji Macieja Kruczka.

Brynkus popisuje się trafieniem po solowej akcji, które utrzymuje rywali w grze.

Gramy po pięciu.

Olsson mógł dobijać krążek po strzale Varttinena spod niebieskiej. Zabrakło niewiele.

Uderzał Lehtimaki, ale prosto w Hebdę.

Ostatnia tercja!

Uderzenie Lehtimakiego kończy tercję.

Kolejna kara dla Cracovii.

Koniec gry w przewadze.

Oddalili zagrożenie przeciwnicy, brakuje strzałów na bramkę Cracovii w dogodnej sytuacji.

I zagramy teraz 5 na 4 po karze dla Kapicy.

Odłożona kara na Cracovię.

Kapitalne zagranie Marklunda do Olssona, blisko piątej bramki!

Kruczek po profesorsku stopuje zapędy rywala przy prawej bandzie.

Nie trafił czysto w krążek Lehtimaki po szybkiej wymianie podań.

Odważnie zagranie górą krążka do Marklunda, szkoda, że nie udało się wyprowadzić z tego kombinacji w ataku.

Gramy teraz od bramki do bramki, przyspieszyło tempo meczu.

Ofiarna interwencja Cooka przed bramką zapobiegła otwierającemu podaniu po dwójkowej akcji GieKSy.

Jest odpowiedź, Hitosato wypracował trafienie Olssona!

Nie jest dobrze... Wykorzystane podanie przed bramkę i Cracovia zdobywa drugiego gola po strzale Raski z bliska.

Odpowiedź czwartej piątki GieKSy, krążek opuszcza pole gry po zagraniu Chodora.

Odpowiedź gospodarzy, do opuszczonej bramki wbija krążek Alapuranen po zagraniu Berlinga.

Katowiczanie szanują swoje siły i szukają głównie okazji z kontry. Spalony po zagraniu rywali.

Dużo walki przy bandach i zamykania przestrzeni w tercjach.

Wracamy do gry w pełnym składzie.

Najpierw Spacek, potem Jezek. Dwie akcje ofensywne Cracovii w przewadze.

Wracamy do gry, póki co w osłabieniu.

Koniec udanej tercji.

Kara dla GieKSy za grę wysokim kijem.

Ożywili się krakowianie, ale nie stwarzają zagrożenia.

Było ciekawe podanie do Hitosato uderzającego z ostrego kąta, ale przewaga bez efektu bramkowego.

Pozwoliliśmy sobie na odebranie krążka i teraz GKS nie może założyć zamka w tercji gospodarzy.

Zagramy w przewadze po karze dla Jalasvaary.

Niespieszne tempo meczu, przed chwilą Jalasvaara chciał zaskoczyć naszego bramkarza.

Niepotrzebne zagranie w obronie, po którym Kapica szukał uderzenia z powietrza.

Koponen wraca na taflę, szkoda podania na wolne pole, które powinien wykonać Wanacki.

Widać, że nawet w przewadze Cracovia ma problem ze składną grą, nasze trzy szybkie ciosy wyraźnie podcięły im skrzydła.

Kara dla GieKSy, Koponen w boksie.

Zatrzymana akcja Bepierszcza przez Younana.

Już po 8 minutach dojdzie do zmiany w bramce Cracovii.

Trzecia bramka! Olli Iisakka, rywale w szoku!

Michalski! Chyba pozazdrościł Monto, uderzył w to samo miejsce i równie skutecznie.

Kontra krakowian zatrzymana przez czujnego Noaha Delmasa.

Próba kontry katowiczan, Olsson nie nadążył za szybkością uciekającego krążka.

Uff! Podanie do Kasperlika, który został zastopowany chytrze przez Murray'a. A to mógł być remis na nasze własne życzenie.

MONTO! Przechwyt, urwanie się obronie i gol!

Brakuje strzałów po naszej stronie, dość spokojne tempo gry.

Uderzał w prawy górny róg bramki GieKSy Brynkus.

Podanie krążka ręką i gra cofnięta do strefy neutralnej. Na razie przeważa Cracovia, Murray bronił strzał Alapuranena.

Gramy!

• Niedługo zaczynamy mecz.

• Przed nami start wyjazdowego meczu w Krakowie, jednego z ostatnich spotkań fazy zasadniczej sezonu 2023/2024.