(5:0; 2:0; 1:0)

SG Cortina

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz - Wanacki, Cook, Marklund, Sokay, Olsson - Koponen, Varttinen, Iisakka, Monto, Hitosato - Maciaś, Kovalchuk, Lebek, Smal, Michalski.

SG Cortina: Hawkey (Lancedelli S.) - Panciera, Zannata, Carozza, di Tommaso, Traversa - Colli, Larcher, Sanna, Cuglietta, Lacedelli R., - Tolomelli, Seed, de Zanna, Barnabo, Adami oraz Parini, Lacedelli G., Pompanin i Toffoli.

W drugim meczu turnieju rozgrywanego w Cortina d’Ampezzo, GKS Katowice zmierzył się z gospodarzem. Gospodarze w pierwszym meczu pokonali 4:3 duński Herning Blue Fox, natomiast katowiczanie byli lepsi od węgierskiego Ferencvárosi TC wygrywając 5:4. Zwycięstwo znacząco przybliżyłoby obie drużyny do awansu. Pierwsza tercja okazała się totalną demolką! GKS Katowice w przekroju trzech minut strzelił cztery bramki, a na sam koniec dołożył jeszcze jedną, gdy gracze trenera Jacka Płachty grali w przewadze. To był popis skuteczności naszych zawodników. Na listę strzelców kolejno wpisywali się Sam Marklund, Ben Sokay, ponownie Marklund, następnie Mateusz Michalski oraz Joona Monto.

Mimo naprawdę wysokiej bramkowej zaliczki przed drugą tercją, GKS Katowice musiał zachować koncentrację. Podrażnieni gospodarze mieli bowiem 40 minut na to, by odwrócić losy tego spotkania i na pewno nie chcieli tak sprawy zostawiać. Mijały jednak kolejne minuty rywalizacji i to GKS prowadził grę strzelając następne bramki. Najpierw Grzegorz Pasiut pociągnął mocno z prawego bulika, a w 30. minucie na 7:0 podwyższył Shigeki Hitosato, który dobił uderzenie sprzed bramki podczas gry w przewadze. Katowiczanie mieli spotkanie przeciwko SG Cortinie pod pełną kontrolą. Momentami można było odnieść wrażenie, że miejscowi są kompletnie zniechęceni i nie mają ochoty kontynuować tego spotkania.

Zaraz na początku trzeciej tercji bramkarz Cortiny swoją instynktowną interwencją zabrał hat tricka Samowi Marklundowi. GKS miał całkowitą kontrolę. Rywale co jakiś czas zagrażali bramce Johna Murraya, ale ten był czujny i zatrzymywał kolejne próby. W 58. minucie grę w przewadzę katowiczan wykorzystał bezlitośnie Hampus Olsson. Na tym się koncert GKS-u Katowice zakończył. Z oficjalnym potwierdzeniem awansu do kolejnej rundy musimy jeszcze poczekać.

Koniec meczu. Dominacja GKS-u Katowice w Cortina d'Ampezzo!

Kara dla Adamiego. Gramy jednego więcej.

W starciu ucierpiał Wanacki, mamy nadzieję, że to nic poważnego... Odłożona kara dla Cortiny.

Hampus Olsson wykorzystuje grę w przewadze.

Kara dla di Tomasso, GKS jednego więcej.

Uderzenie Seeda obok słupka.

Kilka szans w tej przewadze, ale ostatecznie bez trafienia.

Kara dla Traversy, zagramy w przewadze.

Dobitka rywala, ale Murray pilnuje swojej świątyni.

Jeden z rywali próbował zmylić przed bramką Murraya, ale uciekł mu krążek.

Michalski szukał w kontrze Smala, podawał jednak odrobinę za mocno.

GKS nie forsuje tempa, ale cały czas szuka przestrzeni do gry.

Dynamiczna akcja Fraszki, rywal blokuje jego próbę podania przed bramkę.

Bramkarz Cortiny instynktowną interwencja zabrał Marklundowi hat tricka.

Gramy dalej.

• Roger Moore aka agent 007 byłby dumny...

Koniec drugiej tercji, którą wygrywamy 2:0.

Groźnie przed bramką Murraya. Ten mrozi strzał rywala.

Zatrzymane uderzenie Kovalchuka.

Kara dla Riccardo Lacedelliego, zagramy jednego więcej.

Gospodarze sprawiają wrażenie kompletnie zniechęconych.

GieKSa jeździ sobie w tercji rywala...

Szukamy kolejnych trafień...

Shigeki Hitosato dobija strzał kolegi!

Zaraz po powrocie do gry 5 na 5, na ławkę kar zjeżdża Adami.

Kontra Fraszko - Pasiut, bramkarz gospodarzy zatrzymuje uderzenie.

Kara dla Marklunda, Cortina w przewadze.

di Tomasso z niebieskiej, ale obok bramki Murraya.

Uderzenie Kruczka obok słupka.

GKS w tercji rywala, szukamy kolejnych goli...

PROFESOR! Szósta bramka GKS-u!

Od razu niebezpieczny atak rywala z lewej strony.

Wracamy na drugą tercję.

Koniec tej absolutnie spektakularnej tercji.

MONTO MONTO MONTO!

Parini na ławce kar, GKS jednego więcej.

Olsson zatrzymuje groźną kontrę.

Nadal atakujemy i staramy się kontrolować wydarzenia na tafli.

Zmiana bramkarza w drużynie z Cortiny. Wjechał Sandro Lancedelli.

Gospodarze nie wiedzą, co się dzieje. MATEUSZ MICHALSKIIII!

SAAAAAAM MARKLUUUUUND!

Kara dla de Zanny, znów zagramy jednego więcej.

Nasz zawodnik wykorzystał zamieszanie po strzale Cooka.

DRUGA! BEN SOKAY!

Fantastycznie to zrobili nasi gracze przed bramką Hawkey'a.

GOOOOOL! SAM MARKLUND!

Cuglietta na ławce kar, GKS w przewadze.

Bardzo intensywne tempo tego spotkania.

Bomba Pasiuta obok bramki.

Świetna interwencja Murraya ratuje nas przed utratą gola w kontrze 3 na 2.

Fraszko sam na sam! Niestety krążek zatrzymany w parkanach bramkarza.

Koponen z niebieskiej obok słupka.

Strzał z niebieskiej, łapie Hawkey.

Zablokowany strzał Olssona.

Kara dla Igora Smala, rywal jednego więcej.

Pompanin wyjechał przed Murraya, ale znacząco się pomylił przy strzale.

Blisko Iisakka! Jego strzał odbity obok słupka.

• Nasza drużyna już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz...

• Przed GKS-em Katowice mecz numer dwa turnieju o Puchar Kontynentalny. Ewentualne zwycięstwo bardzo mocno przybliży katowiczan do awansu i gry w finałowej rywalizacji, która zaplanowana została na styczeń. Cortina wygrała w pierwszym meczu z Herning Blue Fox, natomiast GKS pokonał Ferencvarosi. Wszystko zatem zapowiada interesujące starcie. Transmisja meczu dostępna na kanale YouTube IIHF.