• Olsson (24)
  • Michalski (10)

COMARCH Cracovia: Krasanovsky (Hebda) - Jezek, Zurek, Latal, Raska, Spacek - Younan, Kunst, Kasperlik, Lundgren, Berling - Jalasvaara, Krenzelok, Brunkus, Sawicki, Vildumetz - Jaracz, Bieniek, Sterbenz, Dziurdzia, Mocarski.

GKS Katowice: Murray (Kieler) - Delmas, Kruczek, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokay, Hitosato - Kovalchuk, Maciaś, Bepierszcz, Smal, Michalski.

W ramach 31. kolejki spotkań TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice rozegrał wyjazdowe spotkanie z Comarch Cracovią. To był ostatni mecz podopiecznych trenera Jacka Płachty przed wylotem do Cardiff, gdzie GieKSę czeka rywalizacja o Puchar Kontynentalny. Mecz rozpoczął się od doskonałej szansy Bartosza Fraszki, który wyjechał sam na sam. Napastnik GKS-u przegrał jednak bezpośrednie starcie z Filipem Krasanovskym. W 10. minucie bramkarz Cracovii ostatecznie skapitulował po raz pierwszy, gdy Mateusz Michalski wykorzystał zamieszanie pod bramką i dał katowiczanom prowadzenie.

Przed końcem pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie, choć Johan Lundgren miał okazję na doprowadzenie do remisu po akcji oko w oko z Johnem Murrayem. Cracovia grała przez ostatnie dwie minuty w przewadze, ale tej szansy gospodarze również nie wykorzystali. Druga tercja nie pozostawiła już wątpliwości, do kogo należy inicjatywa. Najpierw Hampus Olsson wykorzystał grę w przewadze, a w 27. i 36. minucie na listę strzelców dwa razy wpisał się Bartosz Fraszko, który wykorzystał sytuacje wykreowane przez Sama Marklunda. Po drugiej stronie GKS wykazywał się dużą czujnością, gdy Cracovia szukała szans w kontrataku.

Zatem na trzecią tercję gracze z Katowic wracali z przewagą czterech bramek, która dawała im duży komfort, ale z pewnością nie mogła uśpić czujności, bowiem Cracovia swoją szybką grą potrafiła stworzyć poważne zagrożenie. Po karach dla Olssona i Ryana Cooka GKS przez 30 sekund bronił 3 na 5, ale wyszedł z tego obronną ręką. Przed szansą na gola stanął Sam Marklund, który wygrał z Krasanovskim wyścig po krążek i miał pustą bramkę. Przy próbie strzału stracił jednak równowagę. Poprawił go Fraszko, który w 52. minucie skompletował hat tricka uderzając skutecznie z lewej strony. Wynik w 55. minucie prowadzenie gości podwyższył Aleksi Varttinen wykorzystując grę 5 na 3, a na 5 sekund przed końcem wynik ustalił Shigeki Hitosato. John Murray zakończył spotkanie shutoutem.

Koniec meczu, deklasacja w wykonaniu GKS-u Katowice!

Hitosato zwieńczył dzieło!

Kara dla Zurka, znów gramy jednego więcej.

Krasanovsky zatrzymuje uderzenie Bepierszcza.

Cały czas inicjatywa należy do GieKSy, która szuka kolejnych trafień.

Gospodarze jeszcze przez minutę będą grać w osłabieniu.

Varttinen wykorzystuje podwójną przewagę na 3 sekundy przed końcem!

Teraz Cracovia w trójkę po karze dla Kasperlika. GKS ma 62 sekundy...

Kara dla Sawickiego. Zagramy w przewadze.

Olsson znalazł się tuż przed bramkarzem Cracovii. W ostatnim momencie jego próba zablokowana.

HAT TRICK FRASZKO!

Krasanovsky odbija bombe jednego z naszych zawodników.

Sam Marklund wygrał wyścig po krążek z bramkarzem i mógł strzelić do pustej bramki. Niestety stracił równowagę

Gramy już w czterech.

Przez 30 sekund bronimy 5 na 3 po karze dla Cooka.

Kara dla Olssona za spowodowanie upadku, Cracovia z szansą na grę w przewadze.

Murray odbija strzał z niebieskiej.

Teraz Krasanovsky popisuje się refleksem po uderzeniu Varttinena.

Murray odbija uderzenie Raski w kontrze.

Rozpoczęliśmy trzecią tercję.

Koniec drugiej tercji. GieKSa wygrywa tę część 3:0!

Iisakka świetnie wykreował miejsce do strzału, ale jego próba zablokowana.

Bardzo dobre zachowanie obrony GKS-u i zatrzymujemy kontrę dwa na jeden rywala.

GieKSie cały czas jest mało. UDerzenie Delmasa obok bramki.

Fraszko po raz drugi! Marklund wykreował akcję przed bramką rywala, a jego kolega zwieńczył dzieło.

Michalski szukał Fraszki i jego podanie przerwane.

Kary dla Żurka i Iisakki, nadal gramy 5 na 5.

Murray mrozi gumę po zamieszaniu pod naszą bramką.

Dobra gra w obronie GKS-u i wychodzimy z opresji obronną ręką.

Kara dla Sama Marklunda, zagramy w osłabieniu.

Dwa na jeden Cracovii. Latal zdecydował się strzelać i jego próba po backhandzie przeleciała nad bramką GKS-u.

Smal wpadł do bramki Cracovii. Mamy nadzieję, że nic poważnego się nie stało.

Akcja gospodarzy. Spacek wyjechał przed Murraya, ale trafia prosto w naszego bramkarza.

Trzeci gol GieKSy! Fraszko dobił strzał Marklunda.

Zablokowany strzał Maciasia, wcześniej Raska z doskonałą szansą, ale nie wykorzystał sytuacji, w której Murray zmieniał stronę i zostawił otwartą bramkę.

GOL! Hampus Olsson podwyższa prowadzenie gości.

Kasperlik na ławce kar, gramy jednego więcej.

Murray łapie strzał Żurka spod niebieskiej.

Wracamy na drugą tercję.

Zatrzymany kontratak Iisakki.

Kara dla Joony Monto. Zagramy w osłabieniu przez dwie minuty.

Pasiut złapał gumę i oddał strzał. Nie trafił jednak w światło bramki.

GKS w obronie. Cracovia próbowała zawiązać akcję w naszej tercji. Ostatecznie udaje nam się oddalić zagrożenie.

Iisakka przed bramką Cracovii. Dobrze reaguje defensywa gospodarzy.

Jeden z rywali przejął krążek w tercji neutralnej i wjechał z nim do naszej tercji. Strzał zatrzymuje jednak Murray.

Wanacki miał krążek na kiju w dogodnej sytuacji, ale jego strzałowi zabrakło siły.

Niebezpieczne uderzenie Spacka przeleciało nad bramką Murraya.

Strzał Kruczka, jeden z kolegów próbował przekierować, ale ostatecznie guma grzęźnie w rękawicach Krasanovskiego.

GOL! Michalski wykorzystuje zamieszanie pod bramką rywala.

Bepierszcz w kontrze, lecz uderzenie obok słupka.

Lundgren wyjechał sam na sam, Murray zatrzymuje go parkanem.

Aktywny Fraszko. Zjechał z krążkiem przed bramkę Cracovii, ale nie przygotował sobie optymalnej pozycji do strzału.

Wrzutka Kruczka. Krążek mrozi Krasanovsky.

Dobrze ze środkowej strefy najeżdżał Sawicki, ale jego strzał zablokowany.

Odbity strzał Fraszki. Potem z prawej strony atakował Spacek, ale jego uderzenie zatrzymane przez Murraya.

Lundgren przed szansą, nie trafił z backhandu.

Fraszko sam na sam, Krasanovsky górą w tym pojedynku.

• W ostatnim meczu GKS-u Katowice przed wylotem do Cardiff, podopieczni trenera Jacka Płachty zmierzą się na wyjeździe z Comarch Cracovią. Początek spotkania o godz. 17:00, a transmisję przeprowadzi POLSKIHOKEJ.TV.