• Trandlin (44)
  • Przygodzki (30)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rothla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wrona, Sawicki - Rąpała, Grof, Krawczyk, Majoch, Dalidovich - Skokan, Krężołek, Rybak Michał, Rybak Maciej

PGE Orlik Opole: Auzins (Kieler) - Nowak, Zatko, Satek, Hoog, Baranyk - Sznotla, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl - Gawlik, Sordon, Kisielewski, Szydło, Lorek - Wąsiński, Durac

W pierwszej tercji - pomimo kilku kar dla obu drużyn - nie zobaczyliśmy żadnej bramki. W tej części gry mecz był wyrównany, jednak to nasza drużyna była bliżej strzelenia gola. Oskar Krawczyk wraz z Martinem Cakajikiem wyszli na osamotnionego bramkarza gości. W tej sytuacji niestety Janis Auzins był górą i wynik nie uległ zmianie.

Kolejna odsłona przyniosła więcej emocji - przede wszystkim przyniosła pierwszą bramkę dla naszej drużyny. Ładną akcję naszego zespołu precyzyjnie wykończył Andrej Themar. Niestety, z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie dwie minuty. PGE Orlik wyrównał wynik spotkania po strzale Martina Przygodzkiego. Zarówno drużyna gości, jak i GieKSy mogła wyjść na prowadzenie jeszcze przed końcem drugiej tercji, jednak w obydwu ekipach bardzo dobrze spisywali się bramkarze.

Trzecia tercja dość szybko przyniosła prowadzenie drużynie gości. Strzał na bramkę zamienił Alexei Trandlin. Ten cios zadziałał na naszą drużynę mobilizująco. Kolejne minuty graliśmy już zdecydowanie agresywniej, co tylko napędzało naszych zawodników, którzy stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W końcu po strzale Andreja Themara krążek znalazł drogę do siatki. Ostatnie pięć minut spotkania przyniosło sporo emocji. W jednej z akcji Patryk Wronka objechał bramkę gości i wydawało się, że umieścił krążek w siatce, jednak po weryfikacji wideo sędzia zdecydował się nie uznać bramki.  Kolejna tercja zakończyła się remisem, więc czekała na nas dogrywka. Ta trwała zaledwie 22 sekundy. Ostatecznie to nasza drużyna by,la w tym pojedynku górą. Po bardzo ładnej akcji bramkę zdobył Tomasz Malasiński.

Warto również dodać, że od tego spotkania - na wniosek klubu - każde kolejne spotkanie w Satelicie sędziować będzie czterech sędziów. Odnotujmy też, że w składzie naszego zespołu pojawił sie Patryk Krężołek, który ostatecznie dokończy sezon w Katowicach.

Gol!! Zaledwie 22 sekundy po wznowieniu gry GieKSa zapewnia sobie zwycięstwo!

Będziemy mieli dogrywkę.

Wronka objeżdża bramkę gości i wydaje się, że krążek wpada do siatki. Niestety po weryfikacji wideo sędzia decyduje się nie uznać gola i wciąż mamy remis.

Groźnie pod bramką GieKSy. Na szczęście krążek nie trafia do siatki.

Zapowiada się fascynująca końcówka!

Andrej Themar!!! Mamy wyrównanie!

2 minuty kary dla Opolan. Na ławkę kar zjeżdża Kisielewski.

Po stracie bramki gramy dużo agresywniej!

Gol dla Opolan. Strzelcem bramki Alexei Trandlin.

Bardzo ładny strzał Wronki z trudem łokciem wybija bramkarz gości.

Satek wyjeżdża sam na sam z Owenem. Górą znowu bramkarz GieKSy.

Początek trzeciej tercji spotkania.

• Dziś GKS Katowice pozyskał nowego zawodnika. Jest nim były pomocnik Bytovii Bytów - Bartłomiej Poczobut!

Koniec drugiej tercji meczu.

Kara dla Orlika. Na ławkę wędruje Arkadiusz Kostek.

Najpierw Owen, a później słupek ratuje nas przed utratą bramki.

Po raz kolejny Shane Owen ratuje nasz zespół przed stratą bramki.

Szybka odpowiedź gości. Strzał Przygodzkiego po kiju Owena wpada do naszej bramki.

Bardzo ładna akcja Wronki z Malasińskim jednak nie znajduje drogi do siatki.

Gol dla GieKSy. Wykorzystujemy przewagę i po trafieniu Themara wychodzimy na prowadzenie!

Kara dla Opolan. Na ławce zasiada Martin Przygodzki.

Dobre dwie próby Wanackiego zatrzymuje bramkarz gości.

Groźna sytuacja gości. Ponownie kapitalnie w bramce Owen.

Zaczynamy drugą tercję! Liczymy na bramki GieKSy!

Koniec pierwszej części spotkania.

Groźnie pod naszą bramką, jednak po raz kolejny świetnie w bramce Shane Owen.

Bardzo groźna sytuacja GieKSy. Krawczyk z Cakajikiem wyszli sam na sam z bramkarzem. Wciąż jednak bez trafienia do siatki Opolan.

Póki co dość wyrównany pojedynek i bez bramek w Satelicie

Tym razem groźny strzał jednego z zawodników Orlika i bardzo ładna interwencja Shane'a Owena

Kara dla GieKSy. Na ławce kar zasiada Bogusław Rąpała

Ładny strzał Devecki i ponownie bramkarz gości górą

Na ławkę kar wędruje Przygodzki. Gramy w przewadze.

Ładna akcja Sawickiego zatrzymana przez bramkarza Opolan.

Zaczynamy starcie z PGE Orlikiem Opole

• Dziś w drużynie GieKSy ponownie Patryk Krężołek. Zawodnik, który pierwotnie miał opuścić klub. Nie doszło do tego z powodu przepisów. Gracz ten został wypożyczony do Katowic z I ligowej KTH Krynicy. Zasady jednak dopuszczają tylko jedno wypożyczenie w sezonie i zawodnikowi pozostało jedynie grać albo na zapleczu ekstraligi, albo wrócić do Katowic. Sztab szkoleniowy GieKSy zdecydował się dać Patrykowi kolejną szansę.