• Tabacek (37)
  • Trandind (1)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Jass, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka - Tomasik, Skokan, Fraszko, Starzyński, Jaszyn oraz Krężołek, Urbanowicz, Sawicki i Strzyżowski.

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) - Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiiholma, Themar - Bezuska, Konig, Adamus, Trandin, Przygodzki - Kowalówka S., Maciejewski, Piotrowicz, Danecek, Kowalówka A. - Noworyta, Paszek, Malicki, Wanat, Gruszka.

Przed rozpoczęciem spotkania miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Do “Galerii Sław” hokejowej GieKSy został włączony wybitny polski bramkarz - Andrzej Tkacz. W trakcie swojej gry w Katowicach 2-krotnie sięgał z drużyną po Mistrzostwo Polski.

TAURON KH GKS Katowice po nieudanym meczu nr 2 serii z KS Unią Oświęcim, na trzecie spotkanie wrócił do “Satelity”, by przed własną publicznością postarać się o drugie zwycięstwo. Ekipa z Oświęcima potwierdziła, iż jest niezwykle groźna, co zapowiadało szczególnie interesujące starcie. Zwłaszcza, że wynik już w 1. minucie otworzył Aleksei Trandin. To były jednak złe miłego początki. W 6. minucie meczu Michala Fikrta dwukrotnie pokonywali Janne Laakkonen i Tomasz Malasiński. GieKSa dominowała, a Unia ponownie skupiła się na wysokiej grze i wyczekiwaniu na błąd. Gospodarze utrzymywali jednak kontrolę, dokładając przed przerwą jeszcze dwie bramki autorstwa Macieja Urbanowicza i Jesse Jyrkkio.

W drugiej tercji podopieczni Toma Coolena mieli znacznie więcej problemów. Liczne kary dla hokeistów z Katowic spowodowały, że Unia przejęła inicjatywę konstruując co chwilę groźne akcje. Goście mimo wszystko długo nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Dopiero w 37. minucie Peter Tabacek technicznym strzałem pokonał Kevina Lindskouga. Tą część wygrali goście, co zapowiadało wyjątkowo interesujące ostatnie 20 minut rywalizacji.

Unia rozpoczęła lepiej, bo w 44. minucie Martin Przygodzki strzelił bramkę kontaktową po widowiskowej akcji. Zrobiło się bardzo groźnie, jednak kolejne dwa uderzenia wyprowadził Mikołaj Łopuski. Dwukrotnie wykorzystał dobre podania swoich kolegów i zapewnił GieKSie niezwykle potrzebny oddech. To rzecz jasna nie oznaczało końca emocji w tym starciu. Goście cały czas próbowali swoich sił w kontratakach, lecz obrona GKS-u pozostała czujna. Więcej bramek nie padło, a to oznaczało, że TAURON KH GKS odniósł drugie zwycięstwo w serii!

KONIEC! ZWYCIĘSTWO GIEKSY!

Przerwa techniczna, trzeba poprawić bramkę.

Kara dla Jyrkkio. Do końca meczu gramy w czwórkę.

Kara dla Vehmanena. Gramy w przewadze.

Strzał Strzyżowskiego trafia w rękawice Fikrta.

Wracamy do gry.

Power break, na tafli TAURON GIRLS...

Przed nami pięć minut twardej walki.

Unia w przewadze nie wyprowadziła ani jednego groźnego strzału.

Lindskoug broni akcję sam na sam.

Kara dla Urbanowicza, musimy być ostrożni.

Przejęliśmy inicjatywę i próbujemy poprawić wynik.

Mikołaj przekierował krążek i strzela swoją drugą bramkę.

RAZ JESZCZE ŁOPUSKI!

Fikrt mrozi krążek po zamieszaniu pod bramką Unii.

Łapiemy oddech, ale przed nami jeszcze wiele walki.

GOOOOL! MIKOŁAJ ŁOPUSKI!

Unia już w czterech.

Malasiński przed znakomitą szansą, zabrakło wykończenia.

Unia przez 33 sekundy broni w trójkę. Kara dla Themara.

Kara dla Adamusa faulującego Malasińskiego. Gramy w przewadze.

Przygodzki strzela bramkę kontaktową.

Fatalne podanie Cakajika, ale Lindskoug ratuje nas przed utratą trzeciego gola.

Dwie mocne próby Unii, obie prosto w Lindskouga, który mrozi krążek.

Mocna próba Łopuskiego mija bramkę Fikrta.

Wracamy na ostatnie 20 minut meczu. Do boju GieKSa!

Koniec drugiej tercji.

Malasiński próbował z ostrego kąta, ale Fikrt łapie krążek.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Tabacek strzela i krążek wpada pod parkanem Lindskouga.

Instynktowna interwencja Kevina ratuje nas przed utratą gola.

Przed nami kolejny trudny moment. Kara dla Jassa.

Kolejna długa akcja GieKSy, ale zakończona niegroźnym strzałem Rohtli.

Starcie Starzyńskiego z Kiiholmą. Bez kar.

Danecek bliski przekierowania krążka. Na szczęście ten mija bramkę Lindskouga.

Bardzo długa akcja w tercji Unii. Fikrt mrozi krążek.

Czas na power break.

Przetrwaliśmy trudny okres, czas odzyskać inicjatywę.

Już w czterech.

Będzie kolejne wykluczenie dla nas. Zjeżdża Tomasik. Przez 14 sekund bronimy w trzech.

Lindskoug mrozi krążek, który utknął pod jego parkanem.

Bomba Themara przelatuje nad poprzeczką.

Kolejna kara dla GieKSy, tym razem na ławce Tomek Skokan.

Jass dostał podanie przed bramkę, niestety nie był w stanie wyprowadzić strzału.

Gramy już 5 na 5.

Kontra Ubranowicza, krążek odbija się od parkana.

Kara dla Jassa. Unia zdominowała pierwsze minuty.

Zaczynamy drugą część. Oby równie udaną co pierwsza.

Koniec pierwszej tercji

Fikrt łapie mocną próbę Jassa.

CZTERY! Gol Jyrkkio.

Kara dla gości. Zjeżdża Bezuska. Znów gramy w przewadze.

Kontra GKS-u, Sawicki trafia jednak w bramkarza.

Unia gra tylko z kontry, ale w meczu nr 2 udowodnili, że są w tym elemencie bardzo skuteczni.

Teraz Fikrt ściąga krążek z kija Rohtli, który miał otwarty strzał z bliskiej odległości.

Wcześniej jednak Lindskoug uratował nas przed utratą gola wybiciem krążka sprzed bramki.

Znakomita kontra GKS-u! Urbanowicz na 3:1!

Fikrt łapie strzał z niebieskiej Jaszyna.

Długa akcja GieKSy w tercji rywala, ale nie udało się wyprowadzić strzału.

Wracamy do rywalizacji.

Power break! I na lodzie po raz pierwszy Ice Girls.

Teraz my naciskamy, ale Unia gra bardzo wysoko, czekają na nasz błąd.

Jaszyn próbował objechać bramkę, Fikrt czujny.

Malasiński bliski szczęścia, kary jednak nie wykorzystujemy.

Kara dla Sebastiana Kowalówki.Gramy w przewadze.

GOOOL! Pasiut! Prowadzimy.

LAAKKONEN! Dobija strzał Łopuskiego.

Pierwsze minuty lepsze w wykonaniu Unii.

Chaotyczna gra po obu stronach.

W odpowiedzi Sawicki, ale prosto w parkan Fikrta.

Trandin przekierował krążek tuż przed bramką Lindskouga.

Źle zaczynamy. Gol dla gości.

Do boju GieKSa!

• Trwa prezentacja gospodarzy! Za moment zaczynamy spotkanie.

• Panu Andrzejowi dziękujemy za wszystkie lata gry dla GieKSy i za godne reprezentowanie polskiego hokeja!

• Poza grą Oskar Krawczyk, który doznał kontuzji w meczu nr 2 oraz Dusan Devecka leczący mięsień przywodziciela.

• O 19:45 odbędzie się uroczyste odsłonięcie kolejnego nazwiska w hokejowej "Galerii Sław" GKS-u. Kto to będzie?

• Po dwóch meczach ćwierćfinału mamy 1-1. KS Unia Oświęcim na własnym lodowisku wygrała 5:2 doprowadzając do wyrównania. Przed nami starcie nr 3 w "Satelicie". TAURON KH GKS Katowice spróbuje się odkuć po słabszej dyspozycji w ostatnim starciu.