Znamy rywala w ćwierćfinale play-off

19.02.2021 21:35

GKS Katowice zakończył sezon zasadniczy na 4. miejscu i w pierwszej rundzie fazy play-off zmierzy się z Re-Plast Unią Oświęcim.

Za drużynami PHL 36 kolejek sezonu zasadniczego. Teraz czas na decydującą walkę o medale, czyli fazę play-off. Pary pierwszej rundy zostały utworzone na podstawie uzyskanych miejsc (1-8; 2-7; 3-6; 4-5). To oznacza, że w pierwszej rundzie play-off GKS Katowice 4. miejsce) zmierzy się z Re-Plast Unią Oświęcim (5. miejsce). Pozostałe pary ćwierćfinałowe utworzą: GKS Tychy - Ciarko STS Sanok, JKH GKS Jastrzębie - TAURON Podhale Nowy Targ oraz KH Energa Toruń - COMARCH Cracovia.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek ćwierćfinały, półfinały oraz finał rozgrywane będą do czterech wygranych spotkań. System meczów polega na: „rozegraniu dwóch meczów u wyżej sklasyfikowanej drużyny, następnie dwa mecze u niżej, a następnie po jednym meczu wyżej – niżej – wyżej”. W półfinałach pary utworzą: drużyna najwyżej i najniżej sklasyfikowana oraz dwie pozostałe. Zwycięzcy zagrają w wielkim finale. Mecze o brązowy medal będą rozgrywane do dwóch wygranych spotkań. Rolę gospodarza pierwszego i ewentualnie trzeciego meczu będzie pełnić drużyna wyżej sklasyfikowana po sezonie zasadniczym.

Warto przypomnieć zasady dotyczące ewentualnych dogrywek w trakcie meczów fazy play-off. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w ćwierćfinałach i półfinałach drużyny przystąpią do rozegrania jednej dogrywki 20-minutowej w stanie liczebnym 4 x 4.W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia wyniku, nastąpi seria rzutów karnych wykonywana po 5 zawodników z każdej drużyny. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w fazie finałowej (finał i mecz o 3. miejsce), drużyny przystąpią do rozegrania dogrywki w stanie liczebnym 3 x 3. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia, będą następować kolejne dogrywki poprzedzone czyszczeniem powierzchni lodu. Dogrywka wyłoni zwycięzcę w momencie zdobycia bramki przez jedną z drużyn.

Pierwszy mecz play-off rozegramy w "Satelicie" 24 lutego. Tutaj pełen TERMINARZ.