• Krężołek (27)
  • Krężołek (23)

Stoczniowiec Gdańsk: Kieler (Soliński) - Rompkowski, Wala, Vitek, Mocarski, Stasiewicz - Lehmann, Leśniak, Zając, Pesta, Bondarenka - Maciejewski, Zhurauski, Rybak, Strużyk, Sadowski - Liśkiewicz, Niedźwiecki, Łabinowicz, Fruczek, Drąg.

GKS Katowice: Simboch (Miarka) - Kruczek, Cunik, Krężołek, Pasiut, Stoklasa - Paszek, Krawczyk, Fraszko, Rohtla, Łopuski - Wajda, Andersons, Wanat, Starzyński, Michalski oraz Zieliński, Skrodziuk, Adamus, Mularczyk.

Swój trzeci mecz wyjazdowy z rzędu GKS Katowice rozegrał w Gdańsku mierząc się z beniaminkiem Polskiej Hokej Ligi drużyną Stoczniowca. W składzie naszej drużyny zabrakło Miiki Franssili, który doznał drobnego urazu pleców, który uniemożliwił mu grę. Przez całą pierwszą tercję GieKSa ostrzeliwała bramkę Michała Kielera. Ten jednak podwójnie zmotywowany grą przeciwko poprzedniej drużynie, pozostawał bezbłędny. Dość nieoczekiwanie w 14. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy Josef Vitek wykorzystał zamieszanie pod bramką i zmieścił krążek pod parkanami.

GKS w końcówce pierwszej tercji grał 4 na 3, więc dostał idealną szansę na doprowadzenie do remisu. Ta sztuka przed przerwą się jednak nie udała, więc na drugą tercję katowiczanie wyjechali z bardzo ważnym zadaniem do wykonania. Gospodarze wydatnie im jednak pomogli, notorycznie łapiąc kary. Dwa gole Patryka Krężołka i bramka Bartosza Fraszki dały GKS-owi dwubramkowe prowadzenie przed finałowymi 20 minutami. Krężołek był bardzo bliski hat-tricka, lecz sędziowie przy jednym z trafień uznali, że za wysoko podniósł kij i gol nie został zaliczony.

Podopieczni Piotra Sarnika próbowali kontrolować wydarzenia, ale kary na początku trzeciej tercji skutecznie jej to uniemożliwiły. Kilka przewinień z rzędu spowodowało, że Maciej Rybak w 44. minucie strzelił bramkę kontaktową po nastrzeleniu krążka w kierunku naszej bramki. Katowiczanie bronili wówczas w trójkę. W kolejnych minutach wręcz wysypał się worek z karami, sędziowie co chwilę unosili rękę w górę sygnalizując złamanie przepisów. W 54. minucie sytuację uspokoił nieco Grzegorz Pasiut strzelając czwartego gola dla gości. Wynik nie uległ już zmianie.

Koniec meczu. Zabieramy z Gdańska 3 punkty.

Jeszcze kara dla Pesty.

Wracamy do gry 5 na 5.

Znów Fraszko, wyjechał przed Kielera i próbował technicznie, ale bramkarz gospodarzy dobrze go przeczytał.

Dwie próby Fraszko, obie tuż obok bramki.

Za długo było spokojnie. Andersons i Lehmann na ławce kar.

GOOL! Dobre uderzenie Pasiuta i krążek przeleciał pod parkanem Kielera.

Gramy w pełnych zestawieniach. Jak długo?

Ostrzeliwana bramka GieKSy. Dobrze w bramce reaguje Simboch.

Wysypał się worek za karami... tym razem to my przez dwie minuty będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Krężołek.

Ogromne zamieszanie pod bramką Kielera. Krężołek szukał trzeciego gola, niewiele zabrakło.

Strzał Łopuskiego, ale Kieler pewnie łapie krążek.

Kara dla Vitka, GieKSa znów w przewadze.

Kontra Stoczniowca, Stasiewicz trafia w Simbocha.

Tymczasem kara dla Rohtli za próbę wymuszenia faulu. Dużo błędów indywidualnych GKS-u w tej tercji.

Lehmann podcina naszego gracza i tym razem to Stoczniowiec będzie bronił w czterech.

Gramy już 5 na 5.

Rybak strzela kontaktową bramkę dla gospodarzy.

Idealna okazja Pesty, ale świetna interwencja jednego z naszych obrońców.

Kolejna kara dla GKS-u... tym razem Mikołaj Łopuski, robi się bardzo niebezpiecznie.

Strzał Rompkowskiego, ale prosto w Simbocha.

Niestety od razu kara dla Rohtli... znów bronimy w trzech.

Wraca Krężołek, już jest nas czterech!

Kara dla Michalskiego, bronimy się w trójkę.

Zaczynamy finałowe 20 minut.

Koniec drugiej części meczu.

Na 8 sekund przed końcem tercji kara dla Krężołka. Pierwszy raz w tym spotkaniu przewaga gospodarzy.

Niedźwiecki wyjechał z boksu kar i mógł rozegrać jeden na jeden, ale dobrze reaguje nasza obrona.

Strzał Pasiuta, ale krążek odbija Kieler.

GOOL! Fraszko podwyższa prowadzenie gości.

Rohtla spod niebieskiej, ale trafia w Kielera.

Gramy już 5 na 4. Przewaga dla GieKSy.

Strzał Mocarskiego w kontrze, Simboch przygotowany na ten strzał.

Fraszko na 2 minuty, Zając karar meczu i 5 minut osłabienia gospodarzy,

Zamieszanie na tafli. Najpierw faul na Rohtli, a potem wściekły Fraszko chciał wyjaśnić kilka kwestii z rywalem.

Druga techniczna próba Łopuskiego, ale tylko parkan Kielera.

Łopuski tuż obok słupka.

Bramka nieuznana. Gramy dalej...

Hat-trick Krężołka? Sędziowie sprawdzają czy nie było zagrania wysokim kijem.

Dwie próby Fraszki. Pierwsza w dynamicznej akcji, a druga to strzał z dystansu, jednak w obu dobrze zachowuje się Kieler.

Refleksem popisuje się Simboch po strzale Bondarenki.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

A teraz kary dla Vitka i Pasiuta...

Kara dla Strużyka. Gramy w przewadze.

Siedem minut zajęło nam odrobienie strat i wyjście na prowadzenie. Teraz GKS chce przejąć kontrolę na dobre.

KRĘŻOŁEK! Fantastyczne uderzenie naszego napastnika.

Fraszko oko w oko z Kielerem... trafia w bark bramkarza.

Kara dla Rompkowskiego, znów zagramy w przewadze.

Stoklasa jeden na jeden z Kielerem, górą bramkarz Stoczniowca.

Skrodziuk próbował dobijać sprzed bramki, niewiele zabrakło.

GOL! Patryk Krężołek doprowadza do remisu.

GKS cały czas w przewadze po 5-minutowej karze dla rywala.

Gramy!

Gramy już 5 na 4.

Krężołek sprzed samej bramki! Znów górą świetnie dysponowany tego dnia Kieler.

Jak na razie Kieler na posterunku, bez stuprocentowych szans dla GieKSy.

Kara dla Maciejewskiego, Gdańsk przez minutę w trójkę. Kara meczu dla zawodnika GKH.

Podwójna kara, Wanat i Vitek za przepychankę.

Stoklasa obok bramki po podaniu Krężołka, to była bardzo dobra okazja na doprowadzenie do remisu.

Paszek szukał miejsca obok parkanu Kielera, ale znów górą bramkarz Stoczniowca.

Kruczek strzelał w kontrze, ale pewnie łapie Kieler.

Zamieszanie pod naszą bramką i to Vitek wykazał się największym sprytem.

Dość niespodziewanie gospodarze wychodzą na prowadzenie po golu Vitka.

Fraszko wyjechał zza bramki Kielera, ale uderzał ponad bramką gdańszczan.

Moment spędzony przez Stoczniowiec w naszej tercji. Rywale mocno naciskają, by zmusić nas do błędu przy wyprowadzaniu akcji.

Dwa razy Stoklasa, dwie dobre interwencje Kielera.

Krężołek podawał zza bramki, zabrakło czystego uderzenia.

Kieler w opałach po kolejnej podbramkowej akcji, ale dwie próby zatrzymane na parkanach bramkarza gospodarzy.

Fraszko podawał przed bramkę, w ostatnim momencie dobrze zareagowała obrona Stoczniowca.

Podcięcie Pesty, zagramy w przewadze.

W odpowiedzi Mocarski z back-handu, ale krążek zatrzymuje się na parkanie Simbocha.

Fraszko w słupek!

Rohtla do Łopuskiego po szybkim ataku, Mikołaj nie trafił precyzyjnie w krążek, ale to była godna uwagi akcja wykreowana przez Fina.

Drobny błąd naszej defensywy, na szczęście bez konsekwencji.

Dobra kontra GKS-u, ale Kieler zatrzymuje strzał Cunika.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy mecz.

• O drugie ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021, GKS Katowice powalczy w Gdańsku, gdzie na Hali Olivia zmierzy się ze Stoczniowcem, który jest beniaminkiem PHL. Warto odnotować, że w bramce naszego rywala były GieKSiarz - Michał Kieler, a także znany nam Maciej Rybak. Początek meczu o 18:30!