• Themar (53)
  • Kiiholma (17)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Jass, Wanacki, Malasiński, Pasiut, Wronka - Tomasik, Krawczyk, Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski - Skokan, Krężołek, Fraszko, Starzyński, Jaszyn.

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) - Vehmanen, Saur, Tabacek, Kiiholma, Themar - Bezuska, Konig, Adamus, Trandin, Przygodzki - Kowalówka S,, Maciejewski, Piotrowicz, Danecek, Kowalówka A. - Noworyta, Paszek, Malicki, Wanat, Gruszka.

Po dwóch tygodniach oczekiwania, hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice wyjechali na taflę w “Satelicie” i rozpoczęli fazę play-off Polskiej Hokej Ligi. GieKSa do rywalizacji przystąpiła bez Dusana Devecki oraz Martina Cakajika, którzy leczą kontuzje. Wrócili za to Jakub Wanacki oraz Grzegorz Pasiut.

Pierwsza tercja obfitowała w wiele akcji. Gospodarze strzelili aż cztery gole, a wynik w 12. minucie otworzył Oleg Jaszyn, który wykorzystał zamieszanie i skierował krążek do pustej bramki. Kolejne trafienie przyszło zaledwie minutę później, gdy Damian Tomasik pokonał Michala Fikrta strzałem z niebieskiej. Wynik na 3:0 podwyższył Bartosz Fraszko, ale wtedy przyszło ostrzeżenie, gdy Unia Oświęcim wykorzystała grę w przewadzę i Juha Kiiholma ładnym strzałem w okienko pokonał Kevina Lindskouga.

Na tym jednak strzelanie w pierwszej tercji się nie skończyło. Czwartego gola dla GKS-u strzelił Jaszyn, co oznaczało, że w trakcie pierwszych 20 minut Rosjanin zanotował dwa gole i asystę. Na drugą tercję wracaliśmy z prowadzeniem 4:1. W kolejnej części meczu oglądaliśmy kontynuację festiwalu strzeleckiego GieKSy. Hat-trick zapisał na swoje konto Jaszyn. Kolejne dwie bramki dołożył aktywny w drugiej tercji Niko Tuhkanen, a strzelanie przed przerwą zakończył Jakub Wanacki. To był prawdziwy pogrom.

W 46. minucie doszło na tafli do sporego zamieszania tuż pod ławką GKS-u. W efekcie Liro Vehmanen został odsunięty od gry na 10 minut. Gospodarze cały czas mieli kontrolę nad tym, co działo się w spotkaniu, ale wysypał się worek z karami, co zaburzyło rytm gry. Jakub Wanacki otrzymał karę meczu, co pozwoliło gościom przez 5 minut grać w przewadze. Nic jednak nie było już w stanie odwrócić losów spotkania, choć Unia wygrała trzecią tercję 2:0 po golach Andreja Themara i Jana Danecka. Koniec końców TAURON KH GKS Katowice ćwierćfinały play-off otworzył efektownym zwycięstwem.

Koniec meczu! 1:0 dla TAURON KH GKS-u!

Laakkonen nie wykorzystał sam na sam.

Jeszcze przed końcem kary dla Łopuskiego i Kiiholmy.

Fraszko wyprowadził kontrę, ale podanie przerwane przez obronę.

Udało się uspokoić sytuację na lodzie.

Jan Danecek strzela trzeciego gola dla Unii.

Gramy w pełnych zestawieniach.

Gol dla Unii. Strzelcem Themar.

Unia gra 5 na 3.

Jakby tego było mało... Jyrkkio na ławce kar. Bronimy w trzech.

Czas na power break.

Kara dla Kiiholma. Gramy 4 na 4.

Niesłychane, znów zamieszanie z przepychanką pod ławką GieKSy.

Przez 4:25 bronimy w czterech.

Urbanowicz i Przygodzki z podwójną karą mniejszą.

Kara meczu dla Jakuba Wanackiego.

Znów przepychanka, tym razem w roli głównej Wanacki.

Kolejna kara dla GieKSy. Tomasik wyłączony z gry na 2 minuty, teraz my bronimy w trójkę przez 55 sekund.

Kara 10 minut dla Vehmanena.

Poważne zamieszanie przy ławce GKS-u. Kilku hokeistów zamieszanych w przepychankę, mamy przerwę w grze.

Teraz my w czterech. Kara dla Marka Strzyżowskiego.

Bomba Wronki, ale Lipiński, który zastąpił Fikrta, pewnie łapie krążek.

Druga kara dla Unii za zahaczanie, przez 1:25 bronią w trzech.

Kara dla Unii za spowodowanie upadku. Gramy w przewadze.

Znakomita kontra GieKSy! Trzy podania i strzał w słupek Jaszyna.

Unia nie odpuszcza i testuje czujność Lindskouga.

Mikołaj Łopuski nie trafił w krążek mając pustą bramkę.

Wracamy na finałową część dzisiejszego meczu.

Koniec drugiej tercji. Wygrywamy ją 4:0!

Wanacki! POGROM!

Wykorzystujemy! Druga bramka Tuhkanena!

Kara dla gości, przez dwie minuty gramy w przewadze. Na ławce kar znów Trandin.

Goście mają duży problem z tym, by opuścić własną tercję.

Minutę trwała teraz akcja GKS-u w tercji Unii, ale skuteczna obrona naszego rywala.

Wytrzymaliśmy i gramy 5 na 5.

Lindskoug broni akcję sam na sam. Kara dla Jyrkkio za zahaczanie. Bronimy w czterech.

Wracamy do gry.

Power break

Wronka nie wykorzystał akcji sam na sam.

Bramka numer sześć! Autorem Niko Tuhkanen.

Tylko przez chwilę było niebezpiecznie, gramy w pełnym zestawieniu.

Rohtla na ławce kar za zahaczanie.

JASZYN, JASZYN, JASZYN! Potężna bomba!

Gramy 5 na 5, nie udało się wykorzystać przewagi.

Trandin na ławce kar. Gramy w przewadze.

Wracamy na drugą tercję!

Koniec pierwszej tercji.

Znów groźnie! Malasiński strzelał i krążek w ostatnim momencie zatrzymany przez Fikrta.

2 bramki i asysta Olega w pierwszej tercji! WOW!

JASZYN PO RAZ DRUGI!

Rywal wykorzystał grę w przewadze.

Pierwsza bramka dla Unii. Strzelcem Kiiholma.

Kara dla Tuhkanena, bronimy w czterech.

GOOOL! Bartosz Fraszko!

Starzyński minimalnie obok słupka!

Kontrolujemy wydarzenia, ale nie możemy sobie pozwolić na moment rozluźnienia. Unia jest gotowa do ataku.

Znów zagotowało się pod bramką Unii.

DWA! Tym razem Damian Tomasik z niebieskiej.

Rosjanin wykorzystał sytuację i strzelił do pustej bramki.

GOOOOOOOOL! JASZYN!

Ponownie intuicja nie zawodzi Fikrta. GKS cały czas aktywnie szuka bramki.

Czas na pierwszy w tej fazie play-off - POWER BREAK!

Starzyński ponownie próbował swoich sił, ale prosto w bramkarza gości.

Akcja sam na sam oświęcimian, ale górą Lindskoug!

Znakomita obrona Fikrta ratuje Unię przed utratą gola.

Wracamy do gry 5 na 5.

Starzyński wyjechał sam na sam! Niestety nie udało się wykorzystać dogodnej akcji.

Potężny strzał na bramkę Lindskouga, ale ten wyciąga krążek parkanem.

Sześciu na lodzie, kara dla GieKSy. Bronimy w czterech.

Jass długo szukał podania prowadząc krążek, ale bez dobrego wykończenia po podaniu.

GieKSa naciska, ale na razie bez groźnego strzału.

Ubranowicz próbował objechać bramkę, ale w ostatnim momencie zgubił krążek.

Strzelał Jass, krążek zatrzymany na parkanie Fikrta.

Do boju GieKSa!

• Trwa prezentacja drużyn, za moment rozpoczynamy walkę.

• W sezonie zasadniczym pokonywaliśmy Unię czterokrotnie, ale to wcale nie będzie łatwa seria. Warto pamiętać, że w obozie rywala gra Andrej Themar, niezwykle skuteczny strzelec, były hokeista TAURON KH GKS-u.

• Przed nami początek fazy play-off! Rozpoczynamy w "Satelicie". Naszym rywalem będzie KS Unia Oświęcim, która w fazie pre-play-off pokonała w trzech meczach Zagłębie Sosnowiec.

• Pierwszy mecz bez kontuzjowanych Dusana Devecki (problem z mięśniem przywodziciela) i Martina Cakajika, który nadal leczy uraz z sezonu zasadniczego.