• Laakkonen (27)
  • Rohtla (20)

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (B. Kapica) - Jaśkiewicz, Kolusz, Różański, Dziubiński, Moisio - Wajda, Tolvanen, Guzik, Zapała, Michalski - Hovinen, Suominen, Wielkiewicz, Neupauer, Sammalmaa - Mrugała, Dutka, Worwa, D. Kapica, Siuty.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Wronka, Fraszko - Wanacki, Krawczyk, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Tuhkanen, Jaszyn, Starzyński, Sawicki oraz Skokan, Rohtla, Krężołek.

W drugim meczu o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice wygrał 4:1 w Nowym Targu i doprowadził do remisu 1:1 w całej rywalizacji. O losach brązowego medalu rozstrzygnie trzecie spotkanie w "Satelicie".

Spotkanie w Nowym Targu nie rozpoczęło się po myśli katowiczan, którzy już w czwartej minucie stracili bramkę. Niepilnowany Patrik Moisio otrzymał krążek i będąc sam na sam pokonał Kevina Lindskouga. Szybko stracona bramka nie załamała jednak zespołu Toma Coolena, który w kolejnych minutach bardzo często gościł w tercji obronnej rywali. Strzały na bramkę Podhala oddawali Patryk Wronka, Damian Tomasik czy Grzegorz Pasiut. Każda próba okazała się jednak nieskuteczna. Dopiero na 38 sekund przed syreną kończącą pierwszą tercję Jesse Rohtla doprowadził do remisu. Duża w tym zasługa Patryka Wronki, który przechytrzył nowotarskich obrońców i zza bramki podał do nadjeżdżającego Fina, a ten z najbliższej odległości w końcu pokonał Przemysława Odrobnego. Kilka sekund później szansę pod bramką gospodarzy miał Martin Cakajik ale tym razem zabrakło nieco szczęścia.

Emocji nie brakowało również w drugiej tercji. Szybki początek i okazje Olega Jaszyna, Bartosza Fraszki i Tomasza Malasińskiego jeszcze nie zmieniły wyniku spotkania, ale strzał Janne Laakkonena w 27. minucie już tak. Fin wygarnął krążek obok bramkarza Podhala i strzelił tuż obok jego parkanów dając GieKSie prowadzenie. W kolejnych minutach akcje TAURON KH GKS-u nie ustawały i w 37. minucie ponownie przyniosły skutek. Laakkonen podał krążek do będącego pod bramką Grzegorza Pasiuta, a ten strzałem w samo okienko podwyższył prowadzenie na 3:1. W końcówce zrobiło się nerwowo za sprawą kary dla Jesse Rohtli i natarcia rywali, ale przed ostatnią tercją GieKSa miała dwubramkową przewagę nad drużyną spod Tatr.

W ostatniej części meczu obie drużyny miały okazje, by strzelić kolejne bramki. Po uderzeniu Janne Laakkonena krążek odbił się od słupka i nie wpadł do bramki. Chwilę później grające w przewadze Podhale stworzyło kilka groźnych sytuacji pod bramką Kevina Lindskouga, ale wyszliśmy obronną ręką z tej sytuacji. W końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Z tego faktu skorzystał Tomasz Malasiński, który przejął krążek w tercji obronnej GieKSy, pomknął kilka metrów i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 4:1.

Decydujące o brązowym medalu spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 6 kwietnia w „Satelicie” o 16:00.

Koniec meczu! Do zobaczenia w sobotę!

Nic tu się już nie zmieni. Decydujący o brązie mecz w sobotę w "Satelicie"!

Tomasz Malasiński do pustej bramki! Nasz napastnik przejął krążek w naszej tercji, podjechał kilka metrów i pewnym strzałem ustala wynik meczu.

Pusta bramka Podhala. Gramy 4 na 6.

O czas prosi trener Podhala.

Jeszcze jedna kara dla Marka Strzyżowskiego. Szykuje się nerwowa końcówka spotkania.

Okazja gospodarzy, ale krążek w rękach Kevina Lindskouga.

GieKSa ponownie przejęła inicjatywę i jest w tercji obronnej Podhala. Padnie czwarta bramka?

Strzał Tomasza Malasińskiego! Ależ niewiele zabrakło!

Strzał Bartosza Fraszki. Krążek odbija się od kija rywali i opuszcza taflę.

Podhale w natarciu. Zaczynamy się bronić, ale jest też szansa na kontry. Jedną z nich przed chwilą strzałem zakończył Dusan Devecka. Krążek powędrował ponad bramką.

Ostatnie dziesięć minut spotkania. GieKSa już w pełnym zestawieniu.

Groźnie pod naszą bramką, ale skutecznie się bronimy.

Marek Strzyżowski na ławce kar za uderzanie.

Koniec kary, Podhale w pełnym zestawieniu.

Janne Laakkonen w poprzeczkę!

Kara dla Jaśkiewicza. Gramy w przewadze.

Strzał Jesse Rohtli z niebieskiej tuż obok słupka!

Ładna, koronkowa akcja Starzyński-Strzyżowski-Jaszyn, ale Odrobny broni.

Gramy już w pełnym zestawieniu i ponownie zamknęliśmy Podhale w tercji obronnej.

Zaczynamy trzecią tercję. Walczymy!

Koniec drugiej tercji.

Podhale zamknęło nas w tercji i jest coraz groźniejsze.

Kara dla Jesse Rohtli. Do końca tercji będziemy się bronić.

Janne Laakkonen strzelał z ostrego kąta. Nieskutecznie.

Nadal szturmujemy bramkę Podhala!

Grzegorz Pasiut i mamy 3:1! Nasz napastnik otrzymał doskonałe podanie od Janne Laakkonena i strzelił w samo okienko bramki Podhala!

Bartosz Fraszko objechał bramkę i próbował zaskoczyć Odrobnego, ale ten był czujny.

Czas na power break.

Wyrównany fragment spotkania, ale brakuje skutecznych strzałów.

Teraz broni Kevin Lindskoug po mocnym strzale Kolusza.

Strzał GieKSy tuż po wznowieniu, ale Odrobny skutecznie interweniuje.

Było groźnie pod naszą bramką, ale w ostatniej chwili dobra interwencja Niko Tuhkanena i Kevina Lindskouga.

Kolejna akcja GieKSy pod bramką Odrobnego, ale sędziowie przerwali grę.

Goool! Janne Laakkonen wykorzystuje zamieszanie pod bramką Podhala i wyprowadza GieKSę na prowadzenie!

Wielkiewicz ucierpiał w starciu z naszymi obrońcami, ale o własnych siłach opuścił taflę.

Szybszy fragment spotkania. Groźna sytuacja Podhala, ale i też strzał Janne Laakkonena. Wynik jednak bez zmian.

Tomasz Malasiński do Grzegorza Pasiuta. Ten mocno strzela, ale Odrobny łapie krążek.

Strzał Olega Jaszyna, ale Odrobny wybija krążek poza światło bramki.

Okazja GieKSy, ale strzał Bartosza Fraszki obok słupka.

Zaczynamy drugą odsłonę.

Koniec pierwszej tercji.

Ależ blisko był Martin Cakajik!

Gooool! 38 sekund przed końcem tercji Jesse Rohtla trafia do bramki Podhala. Patryk Wronka oszukał nowotarskich obrońców i podał zza bramki do Fina, a ten z najbliższej odległości doprowadza do remisu!

Strzela Filip Starzyński, ale zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza Podhala.

Teraz próba Dusana Devecki, ale ponownie skutecznie Odrobny.

Rajd Patryka Wronki i strzał, ale Odrobny mrozi krążek.

Gramy w pełnym zestawieniu.

Groźne sytuacje Podhala pod nasza bramką, ale skutecznie się bronimy.

Łapiemy kolejną niepotrzebną karę. Bartosz Fraszko w boksie.

Świetny strzał Grzegorza Pasiuta. Odrobny broni końcówką kija.

GieKSa ciągle w natarciu. Na razie mamy power break.

Strzał Damiana Tomasika, dobitka Patryka Wronki, ale krążek nie znalazł drogi do bramki.

Oba zespoły już w pełnych zestawieniach. Chwilowa przewaga GieKSy, która zamknęła rywali w ich tercji.

Patryk Wronka "zaczarował" pod bramką Podhala, ale krążek nie znalazł siię w siatce.

Było niebezpiecznie. Słupek po strzale rywali.

Ostatecznie Oskar Krawczyk również trafia do boksu. Gramy 4 na 4.

Duże zamieszanie na tafli. Sędziowie odgwizdali karę dla naszego zespołu, ale teraz na ławkę powędrował zawodnik Podhala...

Niestety. Teraz błąd naszej defensywy. Niepilnowany Moisio otrzymał krążek, pomknął sam na sam z naszym bramkarzem i otworzył wynik spotkania.

Dobra gra obronna naszego zespołu. Podhale nie zagroziło bramce Kevina Lindskouga.

Kara dla Filipa Starzyńskiego.

Groźna akcja Patryk Wronka - Bartosz Fraszko na początek, ale strzał był zbyt słaby, by zaskoczyć Odrobnego.

Zaczynamy!

• W oczekiwaniu na mecz zapraszamy do zobaczenia filmu promującego Wielosekcyjną Akademię "Młoda GieKSa".

• Znamy już zestawienia poszczególnych formacji obu zespołów.

• Rozjazd przed meczem dobiega końca. Czas na pielęgnację tafli i za 20 minut zaczynamy.

• Obie drużyny już pojawiły się na rozgrzewce.

• We wtorek w "Satelicie" lepsze okazało się TatrySki Podhale, które wygrało 3:2.

• Przed nami drugi mecz rywalizacji o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi.