Wojciech Tkacz dyrektorem TAURON KH GKS-u

12.04.2019 16:05

Legenda hokejowej GieKSy Wojciech Tkacz nowym dyrektorem sportowym TAURON KH GKS Katowice.

Obowiązki nowego dyrektora sportowego hokejowej sekcji GieKSy objął Wojciech Tkacz. To legenda hokejowej GieKSy, najlepszy strzelec w historii klubu, a także wielokrotny reprezentant Polski. W polskiej lidze rozegrał 521 meczów i strzelił w nich 312 goli. W reprezentacji zagrał 141 razy i zdobył 46 bramek. W biało-czerwonych barwach występował na Igrzyskach Olimpijskich w 1992 r. Był także na bieżąco z sytuacją w polskim hokeju jako komentator w TVP Sport. Razem z byłym zawodnikiem NHL – Mariuszem Czerkawskim współtworzy Stowarzyszenie Sport7, którego sztandarowym projektem jest turniej hokeja na lodzie dla dzieci rokrocznie organizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie.
  
- Poprzedni sezon hokejowy GKS zakończył zdobyciem dwóch brązowych medali. Chcemy, aby drużyna wciąż się rozwijała. Stąd decyzja o nawiązaniu współpracy z Wojciechem Tkaczem. To osoba, która świetnie zna środowisko hokejowe. Dodatkowym atutem jest to, że przez wiele lat reprezentował barwy GKS-u. Jego pierwszym zdaniem będzie zbudowanie silnej drużyny na kolejny sezon ligowy – podkreśla Marcin Janicki, prezes wielosekcyjnej GieKSy.
  
Dodajmy, że dotychczasowy dyrektor sekcji Roch Bogłowski objął obowiązki menedżera sekcji i pozostaje blisko bieżących spraw naszej drużyny. Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy