• Laakkonen (40)
  • Rohtla (21)

Belfast Giants: Beskorowany (Murphy) - Roach, Leonard, Johner, Shields, Hook - McFaull, Raine, Higgins, Dwyer, Baun - Vandermeer, Garside, Rutherford, Riley, Murphy - Swindlehurst, Boxill, Bishop, Ferland.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Jyrkkio, Tuhkanen, Rohtla, Łopuski, Laakkonen - Devecka, Cakajik, Fraszko, Malasiński, Wronka - Krawczyk, Wanacki, Starzyński, Strzyżowski, Urbanowicz - Skokan, Tomasik, Krężołek, Sawicki, Rybak.

Choć Belfast Giants dysponuje bardzo silną drużyną i przed finałowym turniejem Pucharu Kontynentalnego uznawano ich za faworyta imprezy, to GieKSa mogła przystępować do meczu bez kompleksów. Wszyscy mamy przecież w pamięci niesamowity występ katowiczan w poprzednim meczu z Giants, w którym to nasz zespół był górą.

Podobnie jak wtedy, stawka meczu w SSE Arenie była olbrzymia. TAURON KH GKS musiał wygrać, aby zachować szanse w walce o czołowe lokaty turnieju. Giants przystępowali do spotkania podbudowani gładką wygraną z HK Homel (5:0). Nasi zawodnicy byli za to podrażnieni piątkową porażką z Arłanem (2:4).

Spotkanie stało na znakomitym poziomie i przyniosło mnóstwo emocji. Po okresie naporu gości, to Giants objęli prowadzenie. Tuż po rozpoczęciu drugiej tercji katowiczanie przeprowadzili błyskawiczny atak i do wyrównania doprowadził Jesse Rohtla. Gospodarze przeważali, ale doskonale bronił Kevin Lindskoug. Patent na pokonanie go miał jednak Darcy Murphy, który trafił po raz drugi. Na odpowiedź GieKSy nie trzeba było długo czekać. Tym razem wyrównał Janne Laakkonen.

Decydująca dla losów meczu okazała się 15. sekunda trzeciej tercji. Obrońca Giants Curtis Leonard pięknym strzałem zdobył wtedy trzeciego gola. Nasza drużyna z całych sił walczyła o to, by znów wyrównać, ale tym razem już się to nie udało. Tuż przed końcem, grając w podwójnym osłabieniu, straciliśmy czwartego gola.

W niedzielę zakończenie turnieju. W swoim ostatnim meczu GieKSa zmierzy się z HK Homel. Początek o godz. 14.