Tomasz Malasiński: Kubeł zimnej wody

19.02.2019 19:46

Po przegranym meczu z Unią Oświęcim porozmawialiśmy z kapitanem TAURON KH GKS-u Katowice.

Wyjątkowo nieudany mecz w Waszym wykonaniu.

W szatni mówiliśmy sobie o tym, że musimy się postawić, ale okazało się, że mentalnie nie byliśmy na ten mecz gotowi. Dostaliśmy zaraz na początku dwie przewagi, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Unia zagrała bardzo konsekwentnie, zarówno w obronie, jak i w ataku. Wykorzystali niemal wszystkie błędy, jakie popełnialiśmy. Dostaliśmy solidną lekcję przed kolejnymi spotkaniami. Musimy poprawić wszystko, co nie funkcjonowało. 

Nie byliście przygotowani na taką grę rywala? 

Wydaje mi się, że po wyniku 8:3 u siebie za bardzo się rozluźniliśmy. Myśleliśmy, że jesteśmy odpowiednio przygotowani i że damy sobie radę. Jeszcze w szatni mówiliśmy, że rywalizujemy z naprawdę dobrą drużyną, a na tafli w Oświęcimiu gra się szczególnie ciężko. Unia była lepsza, a z naszej strony był to po prostu słabszy dzień. Kubeł zimnej wody, ale wyciągamy wnioski i walczymy dalej. 

Wszystko zapowiada trudną serię.

Musimy jeszcze wygrać trzy mecze i damy z siebie absolutnie wszystko. Unia na pewno się przed nami nie położy i teraz potrzebujemy zagrać najlepiej jak potrafimy. Nie możemy im dać nadziei na to, że mogą awansować. 

Oficjalny partner klubu
Tytularny sponsor klubu
Sponsor Klubu
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy
Polska Hokej Liga