Tom Coolen: Ważne kroki do czwórki

04.11.2017 14:05

Autor: MŁ, JB

Piątkowe zwycięstwo z Anteo Naprzodem Janów i niedzielny mecz z SMS-em są bardzo ważne w kontekście czwartego miejsca w tabeli i gry w Pucharze Polski - powiedział trener TAURON KH GKS-u Katowice.

W piątek w "Satelicie" TAURON KH GKS Katowice pokonał w derbowym meczu Anteo Naprzód Janów. Po meczu swojego zadowolenia nie ukrywał Tom Coolen, szkoleniowiec GieKSy. - Pojedynek derbowy zawsze należy do niewygodnych i ten także taki był. Udało nam się zagrać dobre spotkanie szczególnie w drugiej i trzeciej tercji. Udowodniliśmy, że na ten moment jesteśmy znacznie lepszą drużyną od Janowa - powiedział kanadyjski szkoleniowiec.

Tom Coolen zwrócił uwagę, że TAURON KH GKS umocnił się się na czwartym miejscu w tabeli i jest bliski gry w turnieju finałowym Pucharu Polski. - W piątek Podhale Nowy Targ zgubiło punkty z Polonią Bytom. Jeśli to wykorzystamy i wygramy w niedzielę z SMS-em, to będziemy mieli już siedem punktów przewagi. To dla nas bardzo ważne kroki w stronę miejsca w czwórce - dodał nasz trener.

W niedzielę katowiczan czeka o wiele łatwiejsze zadanie, bowiem pojedynek z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego (niedziela, 17.00). Trener Coolen nie bierze pod uwagę innej możliwości, niż zwycięstwo. - Nie jestem zwolennikiem tej idei, aby ten zespół grał w PHL, bo zdecydowanie odstaje poziomem od pozostałych drużyn. Nie mniej trzeba te mecze rozgrywać i w niedzielę postaramy się poprawić nasz dorobek strzelecki - zakończył Tom Coolen.

Informacje organizacyjne
- Kasy "Satelity" będą czynne od 14:00
- W kasie od strony Al. Korfantego będzie możliwość płatności kartą płatniczą
- Vouchery będzie można wymieniać na karnety w obydwu kasach
- Wejście do "Satelity" będzie możliwe od 16:00 

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu