• Pędraś (38)
  • Luka (36)

GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) - Wanacki, Heikkinen, Łopuski, Rohtla, Urbanowicz - Devecka, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Laakkonen - Krawczyk, Tomasik, Sawicki, Wronka, Fraszko - Wysocki, Michał Rybak, Krężołek, Maciej Rybak.

Zagłębie Sosnowiec: Radziszewski (Czernik) - Charousek, Horzelski, Kozłowski, Rutkowski, Kana - Gniewek, Martinka, Jaros, Słaboń, Luka - Kaluza, J. Jaskólski, Bernacki, Strojek, Sikora - Duszak, Domogała, Jarosz, Pędraś, A. Jaskólski

Choć pierwszym meczom sezonu zwykle uczucie lekkiej niepewności, to w przypadku TAURON KH GKS-u Katowice było trochę inaczej. Do spotkania z Zagłębiem Sosnowiec, którym inaugurowaliśmy sezon w „Satelicie”, nasz zespół mógł przystąpić pewny swego. Nie dość, że przed kilkoma dniami pokonał Zagłębie na jego lodzie, to w Katowicach mógł liczyć na wsparcie własnych kibiców.

Atmosfera w „Satelicie” znów była niesamowita. Komplet widzów zgromadzony na hali euforycznie zareagował, gdy nasi hokeiści przy efektownej „ogniowej” oprawie pojawili się na lodzie. GieKSa od początku meczu robiła wszystko, by stanąć na wysokości zadania. Efekt bramkowy przyszedł bardzo szybko. W pierwszej tercji trafienia zaliczyli Grzegorz Pasiut i Patryk Krężołek. Gdy na początku drugiej części gola dołożył Mikołaj Łopuski, wydawało się, że jest po meczu.

Goście jednak wcale się nie poddali. Jeszcze w drugiej tercji strzelili dwa gole i wynik znów stał się sprawą otwartą. GieKSa ani myślała oddać punkty przeciwnikowi. Decydujące fragmenty meczu toczyły się pod dyktando naszego zespołu. Problemem była jednak niska skuteczność. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, choć w niewielkich rozmiarach.

Liga nabiera tempa. Już w niedzielę zmierzymy się na wyjeździe z GKS-em Tychy, a we wtorek obie ekipy zmierzą się w Katowicach. Zachęcamy do zakupu biletów i karnetów na mecze GieKSy.

Koniec meczu! Wygrywamy z Zagłębiem Sosnowiec i zdobywamy kolejne punkty w tym sezonie!

Radziszewski znów górą w pojedynku jeden na jeden z Patrykiem Wronką.

Kara dla Zagłębia. Na ławce zasiada Kamil Charousek.

Przebojowa akcja Patryka Wronki niestety zatrzymana w ostatniej chwili przez Radziszewskiego.

Bardzo dobra interwencja Radziszewskiego przy strzale Heikkinena.

Kolejna kara dla gości. Tym razem przewinił Marcin Horzelski.

Groźnie pod naszą bramką. Dwa razy jednak dobrze interweniuje Michał Kieler.

Strzał Eetu Heikkinena trafia w słupek bramki rywali.

Dwie minuty dla gości. Ukarany Damian Słaboń.

GKS w natarciu. Radziszewski jednak zatrzymuje strzały kolejno Bartosza Fraszki i Patryka Wronki.

Grzegorz Pasiut niestety nie wykorzystuje rzutu karnego.

Sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Grzegorz Pasiut. Zostaje on sfaulowany i w konsekwencji będziemy mieli rzut karny!

Rozpoczęła się ostatnia tercja tego meczu.

Koniec drugiej części spotkania.

Gol kontaktowy dla ekipy z Sosnowca.

Strzał Damiana Tomasika odbija się od poprzeczki bramki sosnowiczan.

Gol dla Zagłębia. Swojej sytuacji nie zmarnował Vladimir Luka i zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu.

Kolejny raz dobra interwencja Michała Kielera.

Groźna sytuacja gości i ponownie pewnie bramce Kieler.

Będziemy mieć 3 minuty przerwy spowodowane kumulacją mgły nad taflą lodu.

Mecz trochę się uspokoił. Wciąż jednak to GKS ma przewagę optyczną.

Kara dla naszego zespołu. Na ławce zasiada Maciej Rybak.

Pierwsza groźna sytuacja gości. W bramce pewnie Michał Kieler.

Ależ rozpoczęcie! Kolejna bramka dla GKS-u po dobrym uderzeniu Mikołaja Łopuskiego!

Rozpoczęła się kolejna odsłona tego meczu.

Dźwięk syreny zakończył pierwszą tercję meczu.

Mecz wydaje się być w pełni kontrolowany przez GKS. Mnożą się kolejne sytuacje bramkowe.

Kara dla gości. Na ławce melduje się Aleksander Gniewek.

Sawicki znalazł się w znakomitej sytuacji, jednak pechowo nie trafił do pustej bramki. Wynik bez zmian.

GOOL! Patryk Krężołek przejmuje gumę i w sytuacji jeden na jeden z Radziszewskim nie popełnia błędu.

GKS coraz częściej dochodzi do kolejnych okazji bramkowych. Kolejny gol wisi w powietrzu..

Sprytne uderzenie Macieja Urbanowicza zatrzymane przez bramkarza.

Strzał Bartka Fraszki znakomicie obroniony przez Radziszewskiego. Trwa oblężenie bramki sosnowiczan.

GOOL! Lakkonen wykłada krążek Grzegorzowi Pasiutowi, który ładnym strzałem pokonuje bramkarza gości.

Wanacki jako pierwszy bliski zdobycia bramki. Strzał Kuby zamrożony przez bramkarza.

Sędzia rzucił krążek po raz pierwszy - derby rozpoczęte!

• Rozgrzewka zakończona. Lodowisko dziś zamglone. Mamy nadzieję, że warunki umożliwią sprawne rozegranie meczu.