COMARCH Cracovia

• Drzewiecki (23)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Łopuski, Rohtla, Strzyżowski - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Themar, Sawicki, Vozdecky - Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus - Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica - Sinagl, Wajda, Drzewiecki, Dziubiński, Vorobyev - Szurowski, Dutka, Zygmunt, Słaboń, Domogała

Obie ekipy przystępowały do meczu wiedząc już, że pierwsze wolne miejsce w finale PHL zajął GKS Tychy. Bliżej dołączenia do tyszan byli katowiczanie, którzy w serii do czterech wygranych mieli na koncie już trzy zwycięstwa nad COMARCH Cracovią. Szczególnie cenna była ostatnia wygrana w Krakowie. Heroiczna walka, poparta triumfem wywalczonym w dogrywce, wprawiła w euforię katowickich kibiców. Nic dziwnego, że bilety na poniedziałkowe starcie wyprzedały się w kilka godzin! Wypełniony po brzegi „Satelita” zmienił się w twierdzę, w której GieKSa miała sięgnąć po historyczny sukces.

Jako pierwszy w euforię widzów wprawił Tomasz Malasiński. Kapitan GieKSy znów wykazał się świetnym kunsztem technicznym zdobywając gola w sytuacji, gdy stał tyłem do bramki rywali. Goście długo wydawali się oszołomieni takim obrotem spraw, ale w drugiej tercji do wyrównania doprowadził Filip Drzewiecki. Napastnik Cracovii bezlitośnie wykorzystał sytuację sam na sam z naszym bramkarzem.

Na odpowiedź GieKSy nie trzeba było długo czekać. Przypomniał o sobie Andrej Themar. Słowak, który seryjnie zdobywał gole w sezonie zasadniczym, w kluczowym momencie play-off dołożył cenne trafienie. Kolejny gol to zasługa Dusana Devecki. Tego samego, który został tak brutalnie faulowany z jednym z wcześniejszych spotkań z Cracovią. Jego odpowiedź była wymarzona!

Ostatnie minuty meczu to festiwal dobrej gry naszego zespołu niesionego fantastycznym dopingiem. Takie zestawienie musiało złożyć się na awans do wielkiego finału PHL!

Pierwszy mecz finałowy rozegramy na wyjeździe w środę 21 marca.

Koniec meczu! Meldujemy się w finale rundy Play-Off!!

Cracovia zdejmuje bramkarza. Popełnia jednak krótko później błąd i do pustej bramki krążek pakuje Patryk Wronka. Już nikt nam nie odbierze tego finału!

Na trybunach coraz głośniej. Ostatnie 2 minuty meczu przed nami!

Świetna okazja dla naszego zespołu, jednak tym razem Tomasz Malasiński myli się nieznacznie.

Ładny strzał Martina Vozdeckiego minimalnie nad bramką gości.

Patryk Wronka do Dusana Devecki i goool! Piękna akcja GieKSy!

Kara zarówno dla naszej, jak i drużyny przyjezdnej. Na ławce kar Marek Strzyżowski i Patryk Wajda.

Ładna próba Strzyżowskiego zatrzymana przez bramkarza gości.

Dobra próba z dystansu Jessego Rohtli zatrzymana przez bramkarza.

Przed nami ostatnia tercja meczu. Miejmy nadzieje, że również ostatnia w półfinale rundy Play-Off.

Koniec drugiej części spotkania.

Dogodna sytuacja dla GieKSy. Znów w bramce gości pewnie Rafał Radziszewski.

Po chwili również kara dla gości. Ukarany Petr Chaloupka i gramy w 4 na 4.

Kara dla naszej drużyny. Do boksu kar zjeżdża Jakub Grof.

Okazja dla zespołu gości, jednak w bramce pewnie Shane Owen.

GOOL! Ledwo wrócił na lód ukarany wcześniej zawodnik gości, wtem dobrą akcję naszej drużyny celnie wykończył Andrej Themar.

Kara dla gości. Na ławce kar melduje się Kacper Bryniczka.

Kolejna dobra sytuacja naszej drużyny. Przy strzale Tomasz Malasińskiego znów górą Rafał Radziszewski.

Mimo gry w osłabieniu świetna okazja na gola. Tym razem bliski trafienia Bartek Fraszko. Strzał zatrzymany przez bramkarza gości.

Kara dla naszej drużyny. Na ławce kar zasiada Dawid Majoch.

Szybka kontra gości i niestety mamy wyrównanie.

Tym razem Cakajik bliski trafienia w dogodnej sytuacji, jednak górą bramkarz gości.

Strzał Kolesnikovsa z niebieskiej linii bardzo ładnie zatrzymany przez Shane'a Owena.

Oba zespoły już w komplecie.

Jeszcze przez minutę gramy w osłabieniu.

Zaczynamy drugą odsłonę tego spotkania.

Koniec pierwszej tercji meczu. Prowadzimy z Cracovią 1:0!

Kara dla GieKSy. Na ławce kar Kuba Wanacki.

Sprytna wystawka Łopuskiego, jednak obrońcy Cracovii w porę wybijają krążek z tercji.

Kara dla gości. Na ławkę wędruje Nikita Kolesnikovs.

Kilka okazji naszego zespołu. Niestety kolejno Sawicki, Rąpała i Łopuski zatrzymani przez bramkarza gości.

Ładna akcja Mikołaja Łopuskiego, jednak strzał Lukasa Martinki zatrzymany przez Rafała Radziszewskiego.

Strzał Dusana Devecki odbija się jeszcze od kija Mikołaja Łopuskiego. Z trudem broni bramkarz gości.

GOOL! Strzał Bartka Fraszki odbija jeszcze odwrócony tyłem do bramki Tomek Malasiński. Prowadzimy z Cracovią!

W trakcie przewagi liczebnej zespołu gości kilka okazji na gola, jednak dobrze w bramce Shane Owen. Gramy w pełnym zestawieniu.

Kara dla naszego zespołu. Na ławkę wędruje Kuba Wanacki.

Ładny strzał Rohtli już w pierwszych sekundach. Broni Radziszewski.

Rozpoczynamy piąte starcie przeciwko COMARCH Cracovii!

• Rozgrzewka obu zespołów na lodzie

• Do początku meczu jeszcze blisko godzina, ale "Satelita" wypełnia się już widzami

• Wsparcie prosto z NHL przed ważnym meczem

• Wszystkie bilety do "Satelity" wyprzedane. Do wybierających się na mecz apelujemy: Wszyscy na żółto!

• Przed GieKSą piąty mecz półfinałowy PHL. W razie wygranej z Cracovią, awansujemy do finału!