Stoczniowiec Gdańsk

• Michał Rybak (8)

GKS Katowice: Miarka (Simboch) - Kruczek, Wajda, Krężołek, Pasiut, Fraszko - Andersons, Paszek, Michalski, Starzyński, Nahunko - Franssila, Krawczyk, Adamus, Rohtla, Wanat oraz Schmidt, Zieliński, Skrodziuk i Mularczyk.

Stoczniowiec Gdańsk: Kieler (Soliński) - Rompkowski, Wala, Vitek, Mocarski, Zając - Lehmann, Leśniak, Bandarenka, Pesta, Wołoszyk - Maciejewski, Liśkiewicz, Rybak Maciej, Drozd-Niekurzak, Rybak Michał - Kruk, Zhurauski, Drąg, Sadowski, Niedźwiecki.

Pierwszy z dwóch meczów w dwa dni przeciwko drużynie z Gdańska. W ramach 21. kolejki hokeiście GKS-u Katowice rozpoczęli walkę o kolejne zwycięstwo. Jednak od samego początku gospodarze mieli problem z narzuceniem rytmu i to Stoczniowiec stwarzał sobie więcej sytuacji. W 8. minucie Michał Rybak wykorzystał szansę na dobitkę i dość niespodziewanie dał gościom prowadzenie. GieKSa chciałaby zapewne jak najszybciej zapomnieć o pierwszych fragmentach tego starcia. Doskonałą szansą na wyrównanie była gra 5 na 3 przez całą minutę. Zabrakło skuteczności i ostatecznie na przerwę zjeżdżaliśmy ze stratą jednego gola.

Kolejną odsłonę katowiczanie otworzyli zgodnie z planem. W 23. minucie wykorzystaliśmy grę w przewadze, a na listę strzelców wpisał się Patryk Krężołek, który technicznym uderzeniem pokonał Michała Kielera. Gdy GKS odrobił już straty, chciał jak najszybciej zbudować przewagę. Krężołek miał szansę na drugie trafienie w sytuacji sam na sam, ale na jego drodze stanęła poprzeczka. Gospodarze mocno naciskali, wykorzystując m.in. liczne kary dla zawodników Stoczniowca. Jednak nie udało nam się objąć prowadzenia przed końcem drugich 20 minut, mimo iż mieliśmy wyraźną przewagę.

To oznaczało, że wszystko miała rozstrzygnąć trzecia tercja spotkania. Podopieczni Andrieja Parfionowa cały czas mieli przewagę, nie potrafili jednak umieścić krążka w bramce. Niemoc przełamał Patryk Krężołek, którego uderzenie w 49. minucie przeleciało między parkanami Michała Kielera i dało GieKSie długo wyczekiwane prowadzenie. Końcówka była jednak nerwowa, bo GKS nie potrafił postawić kropki nad i, dlatego w bramce musiał się wykazać Maciej Miarka. Udało się wybronić i trzy punkty dopisuje ekipa z Katowic.

Koniec meczu, trzy punkty dla GKS-u!

Fraszko w słupek...

Goście bez bramkarza.

Czas dla Stoczniowca, 37 sekund do końca, przed chwila ważna interwencja Miarki.

Goście już w piątkę.

Goście z kontrą, Franssila dobrze przeszkadzał nie faulując, Miarka także do końca kontrolował krążek.

Kontynuujemy grę, Kieler pozostał w bramce.

Kieler ucierpiał po strzale Michalskiego. Mamy nadzieję, że z byłym bramkarzem GKS-u wszystko w porządku.

Kara dla Pesty, GKS znów jednego więcej przez kolejne dwie minuty.

Teraz Kieler zatrzymuje Michalskiego w akcji jeden na jeden. GieKSa dzisiaj nieskuteczna.

Stoczniowiec wyjechał z szybkim atakiem, ale jeden z graczy za szybko wjechał w tercję, to mogła być groźna akcja dwóch na jednego.

Trwa ostrzał bramki gości...

Dwie okazje Wanata, dwa razy górą Kieler.

Szukamy gola numer trzy, ale musimy uważać na kontry Stoczniowca po naszych błędach w rozegraniu.

Gramy już w pełnych zestawieniach.

Słupek ratuje Stoczniowca po uderzeniu Kruczka.

Kieler pewnie łapie strzał Fraszki.

Kara dla Vitk za podcinanie. GieKSa dwie minuty w przewadze.

Mógł być remis, Miarka dobrze zamyka kąt i ratuje nas z opresji.

GOOOOOL! Patryk Krężołek znalazł miejsce między parkanami Kielera.

Miarka! Broni w starciu jeden na jeden!

Niedokładnie Franssila, szkoda, bo mogliśmy wyjechać sam na sam.

Niebezpiecznie pod bramką Miarki, sędziowie przerywają po zamieszaniu.

Andersons z niebieskiej, ale prosto w Kielera.

Połączenie Fraszko - Pasiut było blisko. Stoczniowiec na moment oddala zagrożenie.

Nahunko z ostrego kąta, prosto w Kielera.

Koniec drugiej tercji spotkania.

Dobra interwencja Kruczka, rywal mógł wyjechać jeden na jeden z Miarką.

Kolejna próba naszego defensora, ale krążek ugrzązł w rękawicach Kielera.

Paszek mierzył z niebieskiej, tuż obok bramki.

Teraz Kieler zatrzymuje Kruczka, trwa ofensywa GKS-u.

Krężołek w poprzeczkę!

Obie ekipy w pełnych zestawieniach.

Paszek niewiele się pomylił, szkoda!

GKS w piątkę, przez 34 sekundy gramy w przewadze.

Niestety nie udało się tego wykorzystać, gramy 4 na 4.

Stoczniowiec przez osiem sekund broni w trzech.

Kolejna kara, odpocznie Mocarski.

Jednak nie... kara dla Wajdy.

Przez 50 sekund gramy jednego więcej.

Kara dla Wali za niebezpieczny atak na Pasiuta. Siły się wyrównały.

Kara dla Starzyńskiego, teraz to my musimy się bronić.

Gramy już 5 na 5.

Kanonada na bramkę Kielera... nic z tego.

Niebezpieczna kontra gości, spalony w polu bramkowym.

Kara dla Zająca, znów zagramy jednego więcej.

Akcja dwóch na jednego Stoczniowca, strzał jednak prosto w Miarkę.

Odrobiliśmy straty, teraz musimy zbudować przewagę.

GOL! Patryk Krężołek doprowadza do remisu.

Zakotłowało się pod bramką Kielera, jednak krążek jak zaczarowany...

Kara dla Rompkowskiego za przeszkadzania Fraszce.

Walczymy GKS!

Pasiut celował w okienko, niewiele zabrakło.

Doskonała okazja Fraszki! Tuż obok słupka...

Składna akcja GKS-u, strzał Krężołka tuż obok slupka.

Stoczniowiec już w czterech, przed momentem strzał tuż nad poprzeczką Rohtli.

Kara dla Macieja Rybaka, przez minutę gramy pięciu na trzech.

Ogromne zamieszanie przed bramką, dwa strzały GKS-u, ostatecznie Kieler mrozi.

Kara dla Lehmanna, szansa dla GKS-u.

Fraszko! Jeden na jeden, ale górą Kieler.

Dobra próba Kruczka, tuż obok słupka.

Miarka mrozi po kontrataku Stoczniowca.

Wanat marnuje sytuację sam na sam...

Szansa Starzyńskiego, ale po podaniu kolegi źle trafił w krążek.

Akcja dwa na jeden gości, Miarka górą po strzale Rybaka.

Zawodnik gości wykorzystał dobitkę po strzale kolegi. GieKSa zapewne chce jak najszybciej zapomnieć o początku tego spotkania.

Michał Rybak otwiera wynik.

Pasiut dobrze wjechał w tercję Stoczniowca, otrzymał od kolegi podanie, ale postanowił kontynuować rozegranie zamiast strzelać z ostrego kąta. Goście oddalili zagrożenie.

Dużo niedokładności w grze GKS-u, próbujemy uspokoić rytm gry.

Dość nieoczekiwanie w pierwszych minutach aktywniejsi goście.

Dwa razy bardzo niebezpiecznie pod naszą bramką, niespokojny początek GKS-u.

• Obie ekipy już na lodzie, za moment rozpoczynamy!

• Przed nami pierwsze z dwóch domowych meczów przeciwko drużynie z Gdańska, które rozegramy na własnej tafli dziś i w poniedziałek. Początek o 17:00, transmisja na polskihokej.tv!