Rutkowski i Kowalówka zawodnikami GieKSy

04.08.2017 14:17

Kolejne wzmocnienia TAURON KH GKS Katowice.

W najbliższym sezonie barw GKS-u Katowice będą bronili Łukasz Rutkowski i Adrian Kowalówka. 30-letni Rutkowski jest napastnikiem, a do GieKSy przychodzi z Zagłębia Sosnowiec, w którym występował przez ostatnie trzy sezony. Wcześniej bronił barw Cracovii, z którą sięgał po medale mistrzostw Polski. - Pozytywnie przeszdłem testy, szybko osiągnęliśmy porozumienie i jestem już zawodnikiem GieKSy. Liczę, że w nadchodzącym sezonie stworzymy zespół, który w każdym spotkaniu będzie grał o zwycięstwo - mówi Rutkowski.

Z kolei 33-letni Kowalówka jest obrońcą. Poprzednio także grał w Zagłębiu, a największe sukcesy odnosił jako zawodnik Cracovii i Unii Oświęcim. – Cieszę się, że trener Tom Coolen zaakceptował moją kandydaturę i będę mógł zagrać w GKS-ie. Jestem już zawodnikiem doświadczonym, postaram się jak najlepiej wypaść w barwach nowego klubu, ale także wspierać młodszych kolegów – mówi Kowalówka.

Dodajmy, że w kadrze GieKSy na sezon 2017/18 ostatecznie nie znajdą się awizowani wcześniej Kanadyjczycy Matt Stanisz i Steven Tarasuk. TAURON KH GKS wciąż oczywiście pozostaje aktywny na rynku transferowym i będzie dążył do pozyskania zawodników, którzy będą wzmocnieniami składu.

Tytularny sponsor klubu
Oficjalny partner klubu
Sponsor klubu
Partner klubu