Po marzenia do Belfastu [ZAPOWIEDŹ]

10.01.2019 11:34

Hokeiści TAURON KH GKS Katowice rozpoczynają walkę o triumf w Pucharze Kontynentalnym.

Na ten moment kibice hokejowej GieKSy i cała społeczność hokeja w Polsce czekała od połowy listopada ubiegłego roku, gdy zespół Toma Coolena wywalczył w Belfaście awans do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego. Teraz wicemistrzowie Polski powrócili do stolicy Irlandii Północnej, by stoczyć ostateczną walkę o triumf w całej imprezie. Stawka jest bardzo wysoka, bowiem zwycięzca otrzyma prawo do występów w Lidze Mistrzów w sezonie 2019/2020.

- To dla nas bardzo duże wydarzenie. Po raz pierwszy hokeiści z Katowic wystąpią w finale tak dużego turnieju. Nie możemy się doczekać. Jesteśmy przygotowani, choć ostatnio nasza dyspozycja nieco falowała. Na ten turniej nie trzeba nikogo mobilizować, bo to doskonała okazja do pokazania się na międzynarodowej arenie. Damy z siebie wszystko, bo taka okazja nie zdarza się na co dzień - mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy TAURON KH GKS-u Katowice.

W turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego oprócz GieKSy znalazł się białoruski HK Homel, kazachski Arłan Kokczetaw oraz gospodarz - Belfast Giants. Z tym ostatnim zespołem nasi hokeiści wygrali 4:2 podczas turnieju półfinałowego. To zwycięstwo dało im upragniony awans. - Belfast to bardzo dobry zespół i zrobimy wszystko, by wygrać z nimi ponownie, choć to będzie zupełnie inne spotkanie. O pozostałych zespołach z Kazachstanu i Białorusi nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale naszym celem będzie wygranie każdego meczu. Mamy mocną drużynę, która ma szansę wygrać ten turniej - zapewnia trener Tom Coolen.

W Belfaście ponownie zagra Tomasz Malasiński. Kapitan GieKSy od kilku tygodni pauzował z powodu kontuzji. - Ze zdrowiem jest coraz lepiej, a niedługo nie powinno być śladu po urazie. Do Belfastu jedziemy z wielkimi nadziejami, by spełniać marzenia. Każdy z nas walczy po to, by wygrywać. Mamy bardzo ciężkich rywali, dwóch prezentuje starą rosyjską szkołę hokeja, a gospodarze są nieobliczalni na własnej tafli. Szykuje się mocna walka, ale nie jesteśmy w niej skazani na porażkę - zapowiada Tomasz Malasiński.

Zachęcamy do śledzenia relacji z turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego w Belfaście na naszej stronie internetowej, kanale GieKSa TV oraz profilach TAURON KH GKS-u Katowice na Facebooku i Twitterze.

Program turnieju w Belfaście
Piątek, 11 stycznia

TAURON KH GKS Katowice - Arłan Kokczetaw (16:00)
Belfast Giants - HK Homel (20:00)

Sobota, 12 stycznia
Arłan Kokczetaw - HK Homel (16:00)
Belfast Giants - TAURON KH GKS Katowice (20:00)

Niedziela, 13 stycznia
HK Homel - TAURON KH GKS Katowice (14:00)
Arłan Kokczetaw - Belfast Giants (18:00)

Oficjalny partner klubu
Tytularny sponsor klubu
Sponsor Klubu
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy
Polska Hokej Liga