• Malasiński (8)
  • Urbanowicz (6)

PGE Orlik Opole: Tolonen (Nobis) - Kostek, Wojdyła, Trandin, Szydło, Przygodzki - Gawlik, Bychawski, Golovin, Elakov, Valkou - Sznotala, Obrał, Skvitac, Skrodziuk, Gorzycki - Rzekanowski.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Devecka, Łopuski, Rohtla, Laakkonen - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Pasiut, Wronka - Krawczyk, Wysocki, Sawicki, Urbanowicz, Fraszko - Skokan, Michał Rybak, Krężołek.

Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie katowiczanie przystępowali do meczu z jasnym zamiarem wywalczenia 11. wygranej z rzędu. Orlik prezentuje się w bieżących rozgrywkach słabo. Opolanie przegrali trzy wcześniejsze spotkania i zajmowali 10. miejsce w tabeli. Starcie tych ekip w „Satelicie” zakończyło się pogromem aż 11:3.

Mecz w Opolu rozpoczął się zgodnie z planem. Już po niespełna ośmiu minutach gry GieKSa prowadziła dwie bramkami. Najpierw pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Maciej Urbanowicz, a po chwili Tomasz Malasiński wykorzystał błąd rywali, którzy grali w tym okresie w przewadze. Co prawda, jeszcze w pierwszej tercji kontaktowego gola zdobył Vladislav Elakov, ale prowadzenie naszego zespołu nie było zagrożone. Decydująca dla losów meczu była druga tercja, w której za sprawą Michała Rybaka i Martina Cakajika dołożyliśmy kolejne dwie bramki.

Gospodarze ambitnie walczyli do końca. Po trafieniu Alexeia Trandina mogli mieć jeszcze nadzieję na dogonienie naszego zespołu. GKS grał jednak bardzo konsekwentnie, a na 10. Sekund przed końcem wynik ustalił Bartosz Fraszko. Ten gol to pewnie dla niego najlepszy urodzinowy prezent.

Kolejny mecz już w niedzielę. Tego dnia zmierzymy się w Oświęcimiu z Unią.

Koniec. 11. wygrana z rzędu

Ten gol to idealny prezent urodzinowy dla naszego napastnika

Bartosz Fraszko trafia w samej końcówce!