• Tomasik (48)
  • Tuhkanen (7)

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Płonka) - Saur, Vehmanen, Themar, Tabacek, Kiilholma - Jezek, Bezuska, Gruszka, Malicki, S. Kowalówka - Jachym, Maciejewski, Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek, Prusak.

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Urbanowicz, Rohtla - Cakajik, Wanacki, Laakkonen, Pasiut - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Wronka, Sawicki - Tuhkanen, Skokan, Strzyżowski, Starzyński, Krężołek.

W 29. kolejce Polskiej Hokei Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się w Oświęcimiu z miejscową Unią. Mimo oporu gospodarzy GieKSa wygrała 4:2 i przedłużyła swoją zwycięską serię do 21. spotkań!

Pierwsza tercja była wyrównana, ale za razem nerwowa. Zawodnicy obu drużyn łapali dużo kar i wdawali się w szamotaniny. Wynik meczu w 7. minucie otwarł Niko Tuhkanen, który otrzymał celne podanie od Patryka Wronki i strzałem spod niebieskiej linii pokonał bramkarza Unii. Sześć minut później GieKSa złapała karę i dzielnie się broniła, jednak na dwie sekundy przed końcem gry w osłabieniu gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. W kolejnych minutach emocji nie brakowało, ale bramek już tak. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1 głównie dzięki dobrej grze obronnej wicemistrzów Polski, którzy nie pozwolili sobie na stratę bramki, nawet gdy grali trzech na pięciu.

Niezwykle wyrównany przebieg miała druga tercja. Obie drużyny miały szansę objąć prowadzenie, jednak nie zdołały tego zrobić. Na uwagę zasługuje fakt, że w końcówce GieKSa ponownie grała w osłabieniu 3 na 5 i ponownie wyszła z tych tarapatów obronną ręką. W ostatnich sekundach miała okazję, by strzelić gola do szatni, ale nie udało się tego dokonać.

Emocje rozgorzały na dobre w trzeciej tercji. Najpierw w 44. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i wyszli na prowadzenie, choć do potwierdzenia bramki potrzebna była analiza wideo. Na odpowiedź GieKSy trzeba było czekać cztery minuty. Wówczas wicemistrzowie Polski wygrali wznowienie, krążek powędrował do ustawionego pod niebieską linią Damiana Tomasika, który mocnym i celnym strzałem doprowadził do remisu. Ostatnie dziesięć minut spotkania przyniosło kolejną dawkę wrażeń. W 53. minucie po strzale Janne Laakkonena krążek odbił się od słupka i wpadł do bramki, ale sędziowie zarządzili analizę wideo. Ta potwierdziła prawidłowo zdobytą bramkę i GieKSa objęła prowadzenie. Chwilę później sytuację na lodzie opanował Patryk Wronka, który znalazł się pod bramką Unii i dobił strzał Jakuba Wanackiego. W ostatnich minutach wicemistrzowie Polski kontrolowali już wydarzenia na tafli i cieszyli się z kolejnego zwycięstwa.

Koniec spotkania! 21. zwycięstwo GieKSy z rzędu!

Na ławce kar także jeden z oświęcimian.

Unia bez bramkarza!

Do końca dwie minuty i będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Dusan Devecka.

Spokojna gra GieKSy. Szanujemy krążek, gramy długo podaniami.

I kolejny gol! Patryk Wronka "zaczarował" pod bramką Unii i prowadzimy 4:2! Opanowaliśmy sytuację w Oświęcimiu.

Tak jest! Obejmujemy prowadzenie!

Strzał Janne Laakkonena odbija się od słupka i wpada do bramki! Czy gol będzie uznany zadecyduje analiza wideo!

Kara dla oświęcimian.

Chwila spokoju po intensywnych ostatnich minutach. Czy mecz rozstrzygnie się w regulaminowym czasie gry?

Goooool! Wygrywamy wznowienie i Damian Tomasik popisuje się celnym strzałem z okolic niebieskiej linii!

Oświęcimianie odpowiadają groźnymi kontrami.

Nasz zespół od razu przystąpił do odrabiania strat i szturmuje bramkę Unii.

Bramka dla gospodarzy po analizie wideo. Rywale wykorzystali niedokładne podanie naszych obrońców i obejmują prowadzenie.

Dwie karne minuty dla Jakuba Wanackiego.

Gospodarze przycisnęli od poczatku trzeciej odsłony.

Zaczynamy trzecią tercję.

Znowu wyszliśmy z opresji obronną ręką. Gramy w pełnym zestawieniu!

Źle się dzieje. Kara także dla Dusana Devecki. Będziemy grać trzech na pięciu.

Będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Filip Starzyński.

Rwana gra z obu stron. Czy doczekamy się bramek w drugiej tercji?

Kolejny groźny atak GieKSy, ale krążek mija bramkę Unii.

Maciej Urbanowicz strzela z bliskiej odległości, ale bramkarz łapie krążek.

Nieuznany gol dla Unii, bowiem krążek został zagrany łyżwą, a nie kijem.

Zamieszanie pod bramką Unii, ale krążek nie ląduje w siatce.

Gospodarze dwukrotnie wybijają krążek na uwolnienie.

Świetny strzał Niko Tuhkanena z dalszej odległości, ale krążek minął bramkę Unii.

Dużo walki z jednej i drugiej strony, głównie w środkowej części tafli.

Wyrównane pierwsze fragment drugiej części gry. Brakuje jednak klarownych sytuacji.

Zaczynamy drugą tercję.

Wyszliśmy z opresji obronną ręką. Świetna gra obronna GieKSy!

Na ławkę kar wędruje także Maciej Urbanowicz. Ciężkie minuty dla GieKSy.

Teraz wykluczenie dla Oskara Krawczyka.

Nie udało sie wykorzystać przewagi.

Kolejna kara dla oświęcimian. Będziemy grać w liczebnej przewadze.

Niestety, na dwie sekundy przed końcem kary tracimy bramkę. Później jeszcze pięściarski pojedynek i wykluczenia.

Kara dla Dusana Devecki za nadmierną ostrość w grze.

Błąd obrońców Unii sprawił, że Patryk Wronka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii. Górą w tym pojedynku był rywal.

Wzmożone ataki GieKSy. Chcemy pójść za ciosem.

Tak jest! Kapitalny strzał Niko Tuhkanena spod niebieskiej linii daje nam prowadzenie!

Jest pierwsza kara dla oświęcimian. Wykorzystamy liczebną przewagę?

Strzelał Grzegorz Pasiut, ale udana interwencja bramkarza Unii.

Groźny atak naszego zespołu, ale zabrakło dokładności przy ostatnim podaniu.

Dwie kapitalne interwencje Kevina Lindskouga ratują GieKSę przed stratą bramki.

Pierwsze wykluczenie w naszym zespole. Na ławce kar Martin Cakajik za zahaczanie.

Zaczynamy mecz w Oświęcimiu!

• To trzecie spotkanie obu drużyn w tym sezonie. Oba wcześniejsze mecze zakończyły się zwycięstwem GieKSy 4:1.

• W meczu 29. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się w Oświęcimiu z miejscową Unią.