Nowy obrońca dołącza do Mistrzów Polski

12.01.2023 13:31

Do kadry Mistrzów Polski dołączył Aleksi Varttinen. Fiński obrońca podpisał umowę z GKS-em Katowice obowiązującą do końca sezonu.

25-letni defensor pochodzący z miejscowości Eura do tej pory występował w zespole rodzimej Liigi Vaasan Sport, w którym rozegrał 8 spotkań. Varttinen spędził niemal całą swoją karierę w ojczyźnie z wyjątkiem sezonu 2021/2022, w którym reprezentował słowacki HK 32 Liptovsky Mikulas. Nowy zawodnik GKS-u Katowice w pierwszych latach swojej kariery notował dobre sezony w młodzieżowych drużynach Porin Ässät, co pozwoliło mi zadebiutować w seniorskiej kadrze tego klubu w sezonie 2018/2019. Łączny dorobek Aleksiego Varttinena w najwyższe fińskiej klasie rozgrywkowej to 117 meczów, 6 goli i 5 asyst.

- Przed najważniejszą częścią sezonu chcieliśmy uzupełnić formacje defensywną. Aleksi to zawodnik, który potrafi odpowiedzialnie zagrać w obronie, ale także wyprowadzić odpowiednio krążek z własnej tercji, rozpoczynając akcję ofensywną. Mamy nadzieję, iż pomimo krótkiego czasu zdoła się odpowiednio wkomponować do drużyny, co będzie bardzo ważne w zbliżających się tygodniach - powiedział dyrektor sportowy hokejowego GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

- W poprzednim sezonie GKS Katowice grał naprawdę dobry hokej i zdobył mistrzostwo Polski. Chcę pomóc drużynie powtórzyć ten wynik. Słyszałem na temat GieKSy wiele dobrego i wiem, że jest tutaj kilku Finów, którzy dobrze wkomponowali się w zespół - powiedział Aleksi Varttinen. 

Onnea matkaan (powodzenia)!
 

Tagi:
PHL
Partner strategiczny
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Polska Hokej Liga