Nowe wyzwania przed GieKSą

13.05.2022 08:00

Przygotowania do sezonu 2022/23 hokeiści rozpoczną 16 maja.

Rozgrywki sezonu 2021/22 zakończyły się zdobyciem przez GKS Katowice tytułu mistrzowskiego i na stale zapisały się w historii naszego Klubu. - Niemal od razu rozpoczęliśmy rozmowy o kształcie drużyny na kolejny sezon. Nie budujemy od zera, bo zarówno trener Jacek Płachta jak i część zawodników mają ważne kontrakty. Chcę podkreślić, że wszyscy kluczowi zawodnicy mistrzowskiej drużyny wskazani przez trenerów, którym kończyły się umowy, otrzymali propozycje pozostania w GKS-ie - podkreśla Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie.

Wiadomo już, że z GieKSą rozstał się Anthon Eriksson, który skorzystał z prestiżowej oferty IK Oskarshamm występującego w najwyższej szwedzkiej lidze SHL. Z kolei Carl Hudson zdecydował się na zakończenie kariery. Patryk Wronka nie skorzystał z opcji przedłużenia dotychczasowej umowy i nie przyjął też oferty nowego kontraktu.

- Już najbliższe dni przyniosą pierwsze informacje kontraktowe na kolejny sezon. Na rynku transferowym będziemy jednak działać bardzo rozważnie. W ramach naszych możliwości budżetowych zależy nam na zbudowaniu zespołu, który godnie będzie reprezentował Katowice - podkreśla dyrektor Bogłowski.

Znamy już także wstępny plan przygotowań do kolejnego sezonu. Sztab szkoleniowy zdecydował, że zawodnicy będą od 16 maja realizowali plany treningowe według przedstawionych im indywidualnych rozpisek. Treningi biegowe połączone z pracą na siłowni pozwolą wypracować odpowiednią formę fizyczną. Powrót na lód planowany jest na 1 sierpnia.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy