Nowe umowy Michalskiego i Wajdy

13.06.2021 14:31

W kolejnym sezonie Polskiej Hokej Ligi barwy GKS-u Katowice wciąż będą reprezentować obrońca Patryka Wajda i Mateusz Michalski.

Patryk Wajda podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia, natomiast Mateusz Michalski związał się z GKS-em dwuletnią umową. Dla obu hokeistów najbliższy sezon PHL będzie trzecim z rzędu w barwach GieKSy. Patryk Wajda w ostatniej edycji rozgrywek PHL rozegrał 39 spotkań, w których zdobył 17 punktów (6 goli i 11 asyst), z czego 7 w fazie play-off. Mateusz Michalski wystąpił natomiast w 50 meczach, a jego dorobek z minionego sezonu to 11 trafień i tyle samo asyst.

- Zarówno Patryk Wajda, jak i Mateusz Michalski byli mocnymi punktami naszego zespołu w poprzednich sezonach. W dalszym ciągu liczymy na ich bogate doświadczenie. W ich grze cenimy duże poświęcenie dla reszty zespołu oraz to, że nigdy nie schodzą poniżej solidnego poziomu - mówi Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej GieKSy.

- Dobrze się w Klubie czuję. W ostatnich dwóch sezonach wszystko było dobrze zorganizowane, dlatego chcę dalej kontynuować grę w barwach GieKSy. Znam trenera Jacka Płachtę i on także miał wpływ na moją decyzję. Nie mogę się już doczekać powrotu do pracy, bo w drużynie będzie wielu chłopaków, których dobrze znam - mówi Patryk Wajda. 

- To będzie mój trzeci sezon w Katowicach i zawsze było mi tutaj dobrze. Jestem podekscytowany tym, co przed nami, zwłaszcza, że nigdy nie miałem przyjemności pracować z trenerem Jackiem Płachtą. Od chłopaków wiem, że jest dobrym specjalistą, więc decyzja była dla mnie prosta. Przed nami sporo pracy, by odpowiednio się przygotować do zmagań w kolejnym sezonie - mówi Mateusz Michalski.

Powodzenia w kolejnym sezonie!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy