Marcin Wyśnik nowym bramkarzem GieKSy

14.06.2019 15:22

17-letni bramkarz będzie się rozwijał w TAURON KH GKS-ie Katowice.

Marcin Wyśnik uzgodnił warunki kontraktu na kolejny sezon. To bramkarz młodego pokolenia i w sezonie 2019/2020 będzie miał okazję rozwijać się pod okiem sztabu GieKSy. Swoją przygodę z hokejem na lodzie zaczynał w młodzieżowych rocznikach HC GKS-u Katowice, ale z uwagi na ich rozwiązanie przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec, gdzie grał kolejne trzy lata. W poprzednich rozgrywkach przez moment reprezentował barwy Podhala Nowy Targ. 

- Marcin będzie pełnił rolę trzeciego bramkarza i pomoże nam przede wszystkim w trakcie treningów. Jest to chłopak, który pierwsze kroki stawiał w Katowicach, więc cieszymy się, że wychowanek wraca do klubu. Cały czas myślimy o naszych wychowankach i bardzo nam na nich zależy, dlatego zdecydowaliśmy się dać szansę Marcinowi - mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sportowy TAURON KH GKS-u. 

- Cieszę się, że mogę wrócić do GKS-u i uczyć się od starszych kolegów. Na pewno pomoże mi to w dalszym rozwoju, zwłaszcza praca z trenerami Risto Dufvą i Tommim Satosaarim, który będzie opiekował się bramkarzami. Dodatkową motywacją jest dla mnie fakt, że mam okazję pracować w drużynie, której jestem wychowankiem. Przede mną jeszcze daleka droga, ale jestem gotowy do nauki i ciężkiej pracy - mówi Marcin Wyśnik. 

Witamy Marcina w drużynie i życzymy powodzenia w trójkolorowych barwach. 

Tagi:
PHL
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy