Lukas Martinka wzmacnia GKS

10.08.2017 15:20

Niespełna 31-letni Słowak zasilił szeregi TAURON KH GKS-u Katowice.

Trwa kompletowanie drużyny GieKSy na sezon PHL 2017/18. Nowym zawodnikiem TAURON KH GKS-u został Lukas Martinka. Urodzony w 1986 roku w Trenczynie Słowak swoją karierę rozpoczął w rodzinnej miejscowości. Następnie występował w klubach m.in. z Czech, Słowacji, Francji, Austrii czy Węgier. Ostatnie dwa sezony spędził w lidze kazachstańskiej w drużynie Kulager Pietropawłowsk.

- Ostatnie lata byłem daleko od domu i chciałem wrócić. Cieszę się, że wybrałem ofertę z Katowic i będę mógł być niedaleko rodzinnych stron. To moje pierwsze doświadczenie z polskim hokejem i jeszcze niewiele o nim wiem, ale w ciągu najbliższych miesięcy z pewnością się to zmieni - powiedział Lukas Martinka po podpisaniu kontraktu.

Słowak swoje umiejętności będzie mógł pokazać już w piątek, gdy TAURON KH GKS rozegra pierwszy sparing. O 14.30 zmierzymy się z TatrySki Podhalem Nowy Targ. W przyszłym tygodniu nasza drużyna weźmie udział w silnie obsadzonym Memoriale Pavla Zabojnika w Zwoleniu. Przed startem sezonu zmierzymy się jeszcze z PGE Orlikiem Opole, JKH GKS Jastrzębie i ponownie z nowotarskimi "Szarotkami".

Przed startem gier kontrolnych zapadły także ważne decyzje personalne w drużynie. Nowym kapitanem zespołu został Tomasz Malasiński, z kolei asystentami będą Bogusław Rąpała i Jakub Wanacki.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy